Boldklubben Frem julestævne 2016

Boldklubben Frem holder julestævne 27-30 december. Vi vil gerne invitere til et hyggeligt og sjovt stævne i den gamle valby hal.

alle får min. 3 kampe i U5-U7 og U8-U11 får alle min 5 kampe hver. Vi vil gerne holde fokus på udvikling og at børnene for en god oplevelse med deres fodbold kammerater.

Der vil være mulighed for at købe vand og noget at spise.

Stævnet er for de helt små og opefter til U11.

U5 koster 300kr

U6 koster 300kr

U7 koster 300kr

U8 koster 400kr

U9 koster 500kr

U10 koster 500kr

U11 koster 500kr

U5 - U7 spiller 3 mands og man må maks ha 5 spillere med pr. hold og man spiller på halvbane. Alle får medaljer

U8 spiller 5 mands og man må maks være 7 spillere pr. hold. og man spiller på hel bane. Alle får medaljer

U9-U11 spiller 4 mands 0g må maks ha 7 spillere pr. hold og man spiller på hel bane. Medaljer til alle i U9 og U10 og 1. plads og 2.plads får personlige pokaler i begge niv..

U11 er der personligePokaler til 1. plads 2. plads og 3. plads

Angående betaling så skal i skrive jeres id-nummer og klubnavn og hva årgang.

Pengene skal overføres til 5326 0000360013 og skal overføres senest d 14 dage før stævnet.

Hvis i har yderligere spørgsmøl så kan i kontakte mig på 22230167 eller Mickeybkfrem@hotmail.com

 

Mvh Mickey Spens

Boldklubben Frem

Årgangs ansvarlig U5-U11

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-5 Mixed 5 300 D. 29 formiddag 3 0
U-7 Mixed 5 300 D. 29 eftermiddag 19 0
U-6 Mixed 5 300 D. 29 formiddag/eftermidd 5 0
U-8 Mixed 6 400 D. 28 formiddag 10 0
U-8 Mixed 6 400 D. 28 formiddag/eftermidd 21 0
U-9 Mixed 6 500 D. 28 eftermiddag 5 0
U-9 Mixed 6 500 D 27 formiddag 4 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
U-10 Mixed 6 500 D. 27 formiddag/eftermidd 2 0
U-10 Mixed 6 500 D. 27 eftermiddag 12 0
U-11 Mixed 6 500 D. 30 formiddag 5 0
U-11 Mixed 6 500 . 30 eftermiddag 22 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U-5 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U-7 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Vestamager C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BS72 - 2 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Vallensbæk Pantere Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Leoparder Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Løver Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Tigere Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bk Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Kastrup Boldklub 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BS72 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Hekla U7 2 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla U7 1 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Bk Fix B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB7E 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB7E A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-6 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29 formiddag/eftermidd

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
BK FIX Batistuta Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BK FIX Baggio Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U-8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 28 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Restaurant Hercegovina Frederiksberg A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HI 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Byens Tag A

U-8 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 28 formiddag/eftermidd

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Boldklubben Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Vestamager C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fremad Valby 1 Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby 2 Fremad Valby Logo Fremad Valby
KB-Neymar Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
ØIF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Vestamager 2 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
SB 50 1 C SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
SB 50 2 SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Kastrup Boldklub 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
JB B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
RBK 2 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Rosenhøj bk B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj bk B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U-9 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 28 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndbyernes IF Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyernes IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D 27 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
B1908 Sort B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Tune IF 08 C Tune IF Logo Tune IF
B.93 2008 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 27 formiddag/eftermidd

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U-10 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 27 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
KB B1 Tigrene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB B1 Panterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Sif drengene B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Sif rødderne C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Valby Boldklub - Grøb B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Valby Boldklub - Blå B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Holbæk B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U-11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 30 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kong Arthurs riddere A
B93 B A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Sundby 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Hjorts drenge Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-11 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: . 30 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sundby 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Boldklubben Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
KB lions C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Holbæk 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hornbæk 1 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk 2 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
B93-sofus B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93-christian B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vallensbæk Gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Sort C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - December 30 2016

Organisation
Boldklubben FREM
Place
Gamle valby hal
Address
Julius andersensvej 3
Postalcode
2450
City
Kbh Sv
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Boldklubben Frem julestævne 2016 map

Tournament overview