Avarta-Cup ( Julestævne )

Indendørs stævne i Rødovre hallen for Drenge U6-U12 og U14 Piger : U6 - U7 spiller 3 mands og man må maks ha 5 spillere med pr. hold og man spiller på halvbane. Alle får Statuetter.( ÆNDRING DER VIL IKKE VÆRE NIVEAU OPDELING ) U8-U10 spiller 5 mands inkl. målmand og man må maks være 7 spillere pr. hold. og man spiller på hel bane. Alle får Statuetter.Ved for få tilmeldinger vil årgangene blive slået sammen U11-U12 spiller 4 mands inkl. målmand 0g må maks ha 7 spillere pr. hold og man spiller på hel bane. Statuetter til alle i og U10-U12 er der pokal til 1. plads i alle niveauer . Ved for få tilmeldinger vil årgangene blive slået sammen. Pokaler til række vinderen i alle Niveauer U14 piger spiller 4 mands inkl. målmand på hele bane og der er pokal til 1.plads samt statuetter til alle .Pokaler til række vinderen Angående betaling ( hurtigst muligt efter tilmeldingen ) skriv jeres id-nummer og klubnavn og hvilken årgang.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Mixed 7 500 Lørdag 7 0
U11 Mixed 7 500 lørdag 4 0
U11 Mixed 7 500 Lørdag 11 0
U11 Mixed 7 500 Lørdag 16 0
U10 Mixed 7 500 Lørdag 8 0
U10 Mixed 7 500 Lørdag 11 0
U9 Mixed 7 500 Søndag 5 0
U9 Mixed 7 500 Søndag 9 0
U8 Mixed 7 400 Søndag 8 0
U8 Mixed 7 400 Søndag 19 0
U8 Mixed 7 400 Søndag 10 0
U7 Mixed 5 300 Søndag 29 0
U7 Mixed 5 300 Søndag 9 0
U6 Mixed 5 300 Søndag 18 0
U6 Mixed 5 300 Søndag 1 0
U12 Mixed 7 500 Lørdag 8 0
U14 Piger Mixed 7 500 Lørdag 16 0
U10 Mixed 7 500 Lørdag 1 0
U12 Mixed 7 500 lørdag 0 0

Signetud teams

U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Værløse Nord C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse Syd C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Rødovre C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Lyngby 1 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Avarta Barca-2 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Ajax A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kong Arthurs riddere A
Turbo drengene Juve A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Turbo drengene A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Avarta 1 A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HIK blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Tingbjerg FK B
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Tårnby FF 1 B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
Avarta 2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B93-Sofus B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B 1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U11 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skiller Kongerne C Hedegårdenes Skole Roskilde
Karlslunde IF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KB lions C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Tårnby FF 2 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Orient 1 C Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 2 C Orient GIF Logo Orient GIF
Bk Olympic C Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Avarta 3 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Hellas C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
B93-C C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Avarta 1 A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
KB B1 Tigrene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIC U10 B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
KB B1 Panterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Ninjago B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U10 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Avarta 3 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Rødovre 2 C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Rødovre 1 B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
CIK C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
KB Spinjitzu C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ishøj C Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Svogerslev Hvid C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev Rød B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B.93 2008 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Avarta C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Bk Frem 1 B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
AIF 1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Køge 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Tune IF 08 C Tune IF Logo Tune IF
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Bk frem 2 C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Karlslunde IF 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AIF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Rørvig IF U9 C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Køge 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Avarta 1 A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Vallensbæk IF A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Karlslunde A A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U8 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HIK 4 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 6 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Avarta 2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
HIK 3 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hellas B B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Karlslunde B B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
RB2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve Blå 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Glostrup FK 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HIK 2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Avarta 3 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Brøndbyernes IF 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
HIK 5 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hellas C C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
kastrup Boldklub 10 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Karlslunde C C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Glostrup FK 3 C Glostrup FK Logo Glostrup FK

U7 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BS72 - 2 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BS72 - 1 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BK Friheden 2 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 1 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Fremad Valby 1 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
kastrup Boldklub 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
kastrup Boldklub 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Avarta 2 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 1 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Hvid Aakanden GF Logo Aakanden GF
Blå Aakanden GF Logo Aakanden GF
Grøn B Aakanden GF Logo Aakanden GF
JB C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Stenløse Boldklub 1 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse Boldklub 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK

U7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde IF 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AB Tårnby Superstjerner Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Espergærde 1 Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde 2 Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde 3 Espergærde IF Logo Espergærde IF

U6 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Stenløse Boldklub 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse Boldklub 1 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Havdrup Fodbold B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KB 2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B.93 Hold 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 Hold 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vallensbæk IF 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Avarta 1 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Dragør BK 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør BK 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB Barcelona Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Madrid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FB 11 Gul - 2 Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB 11 Gul - 1 Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U6 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Avarta 2 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 3 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Avarta Barca-1 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
BaltzerEl B B1903 Logo B1903

U14 Piger 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
hashøj 2 B Hashøj IF Logo Hashøj IF
hashøj 1 B Hashøj IF Logo Hashøj IF
EIF 4 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Greve X B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
JBK Pigerne 1 B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
JBK Pigerne 2 B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
JBK Pigerne 3 B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Avarta 1 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
EIF 3 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
EIF 2 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
EIF 1 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
FC Damsø B FC Damsø Logo FC Damsø
Ishøj BK B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Ishøj BK B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Avarta 2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
26. - November 27 2016

Organisation
Boldklubben Avarta
Place
Rødovrehallen
Address
Rødovreparkvej 425
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview