NRUI Julestævne 2016

 NRUI Julestævne 2016

TILMELDING
Al tilmelding forgår over www.staevner.dk - Et hold bliver først registret når
holdgebyret er betalt (i vil modtage en mail med den endelige tilmelding)

LINK TIL STÆVNEPROGRAM: FINDES NRUI.DK - STÆVNEPROGRAMMET TIL NRUI JULESTÆVNE

Betaling på reg.nr.: 7729 konto nr.: 1116257

Hvis I har problemer med tilmelding på stævner.dk, kan der tilmeldes på vores mail
nruijulestaevne@gmail.com – HUSK at skrive ved tilmelding jeres klubnavn, kontaktperson, årgang
og mail. I vil få en bekræftelse når tilmeldingsgebyret er betalt.

MANGLER FØLGENDE HOLD:

d. 27/12
u10 drenge B/C - 1 hold
u12 drenge C - 1 hold
 
d. 29/12
 
u9 drenge C - 2 hold
 
d. 30/12
u16 piger A/B - 2 hold
u16 piger C - 1 hold
u15 drenge B/C - 2 hold
 

 

*Dame senior/U18 og Herre senior/U19...............450 kr.
*Alle drenge A-rækker U13, U14, U15, U17..........450 kr.
Drenge B/C-rækker U13, U14, U15, U17...............350 kr.
Drenge A/B/C-rækker U8, U9, U10, U11, U12.......350 kr.
Piger A/B/C-rækker U10, U12, U14, U16...............350 kr.
Micro hold (U6, U7)**..................................................200 kr
**Bemærk, U6+U7 spiller med 4 spillere + 2 udskifter (ingen målmand) og på minibane.

 

VIGTIGT
Angiv holdets styrke som A, B eller C niveau
Dette er gældende for ALLE rækker fra U8 til Dame senior/U18 og Herre senior/U19
Der kræves 8 hold i en række/niveau før det kan opdeles i A, B eller C niveau

 

PRÆMIER
*Pengepræmier – bestem selv hvor meget i vinder i drenge A-rækkerne, i U13, U14, U15, U17 og dame- og herresenior.
Præmierne beregnes efter følgende koncept:
# 300 kr. for sejr
# 100 kr. for uafgjort
(Resultat i ordinær spilletid er gældende)

Finale holdene kan fx vinde præmier på følgende beløb:
Et vinderhold der fx har vundet 7 kampe, får udbetalt 2100 kr. Det tabende finalehold får udbetalt halvdelen af det optjente beløb, fx 6 sejre + 1 nederlag, giver en udbetaling på halvdelen af 1800 kr. i alt 900 kr. I finalerunder med 3 hold får 3. pladsen udbetalt 1/3 af det optjente beløb.

Præmier øvrige rækker
I U6 og U7 er der medaljer til alle deltager. I alle øvrige rækker spiller finaledeltagerne om statuetter og pokaler, samt andre gode præmier.


TILMELD ALLEREDE NU!
Tilmeldingsfristen er den 6. december 2016
”Jo før, jo bedre planlægning”

 

VIGTIGE HOVEDPUNKTER FOR NRUI JULESTÆVNE
# Angiv holdets niveau som A, B eller C
Er der for få hold i et niveau, forbeholder vi os ret til at lægge to niveauer sammen - enten som A/B eller B/C
# Antal hold i de forskellige rækker: En række/niveau skal minimum bestå af 8 hold (der skal minimum være 16 hold for at ombryde i to slutspil)
Stævneledelsen forbeholder sig ret til at lukke for tilmeldinger i en række/niveau, også før tilmeldingsfristens udløb.
# Tid/kampe: Alle hold minimum 4 kampe á 8 min. U6 og U7 dog 4 kampe á 6 min.
# Regler: I alle rækker spilles efter DBU Jyllands love og regler, dog er Senior Herre/U19 en række og ligeledes er Dame senior/U18 en række.
OBS!! Alle ungdomsspillere, skal hvis stævneledelsen mener det nødvendigt kunne fremvise gyldigt sygesikringsbevis eller andet dokumentation for overholdes af aldersgrænserne.
Overholdes disse regler ikke, er det lig med taber dømt kamp eller udelukkelse.
# Alle rene pige hold kan spille i drenge rækker der er et år yngre.
# Til hold der kommer langvejs fra og mangler en overnatning: (sjælland, fyn mm)
Ring til stævneledere, Kjeld eller Jens Chr. og så kan vi finde en pakkeløsning sammen med Helle Hallen.
# Programmet: Stævneprogrammet vil blive uploadet på stævner.dk i ca. midten af december måned (hvis i ønsker at få den tilsendt på mail, giv et kald)
OBS!! Yngste årgang starter normalt først på de 4. spilledage
# Sted: Helle Hallerne, Vrenderupvej 40C – 6818 Årre
# Stævneledere/kontakt:

Kjeld Kristensen - 29 40 63 90 | Jens Chr. Schultz - 40 25 43 81 | Helle Schultz - 21 75 71 73
eller skriv til vores mail, nruijulestaevne@gmail.com

 

VIGTIGT
Angiv holdets styrke som A, B eller C niveau
Dette er gældende for ALLE rækker fra U9 til Dame senior/U18 og Herre senior/U19
Der kræves 8 hold i en række/niveau før det kan opdeles i A, B eller C niveau


TILMELD ALLEREDE NU!
Tilmeldingsfristen er den 6. december 2016
”Jo før, jo bedre planlægning”

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 årg.11 Mixed 6 200 Tirsdag d. 27/12 7 0
U7 årg.10 Mixed 6 200 Tirsdag d. 27/12 8 0
U10 drenge årg.07 Mixed 6 350 Tirsdag d. 27/12 22 0
U12 drenge årg.05 Mixed 6 350 Tirsdag d. 27/12 26 0
Dame senior/U18 Mixed 6 450 Tirsdag d. 27/12 23 1
U12 piger årg. 05/06 Mixed 6 350 Onsdag d. 28/12 9 2
U14 piger årg. 03/04 Mixed 6 350 Onsdag d. 28/12 42 1
U13 drenge årg. 04 Mixed 6 Onsdag d. 28/12 28 0
Herre senior/U19 Mixed 6 450 Onsdag d. 28/12 34 1
U8 drenge årg. 09 Mixed 6 350 Torsdag d. 29/12 26 0
U9 drenge årg. 08 Mixed 6 350 Torsdag d. 29/12 22 0
U10 piger årg. 07/08 Mixed 6 350 Torsdag d. 29/12 3 0
U14 drenge årg. 03 Mixed 6 Torsdag d. 29/12 28 0
U17 drenge årg.00/01 Mixed 6 Torsdag d. 29/12 20 1
U11 drenge årg. 06 Mixed 6 350 Fredag d. 30/12 42 0
U16 piger årg. 01/02 Mixed 6 350 Fredag d. 30/12 21 0
U15 drenge årg. 02 Mixed 6 Fredag d. 30/12 33 0

Signetud teams

U6 årg.11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 27/12

Teamname LVL Logo Club
Bramming U6 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Varde if 1 Varde IF Logo Varde IF
Varde if 2 Varde IF Logo Varde IF
De seje drenge C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

U7 årg.10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 27/12

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Varde 2 Varde IF Logo Varde IF
Varde 1 Varde IF Logo Varde IF
Årre Boldklub C Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Alslev SK Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur
Hjerting Hjerting IF Logo Hjerting IF

U10 drenge årg.07 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 27/12

Teamname LVL Logo Club
Årre Boldklub B Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Spangsbjerg IF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Oranje B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
GGIF 1 A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
De orange nisser B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Bramming 1 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming 2 C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
NRUI 2 Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
Starup IF 1 A Starup/T
Starup IF 2 B Starup T
Starup IF 3 C Starup/T
De røde djævle 1 A Jerne IF Logo Jerne IF
De røde djævle 2 B Jerne IF Logo Jerne IF
Varde 1 A Varde IF Logo Varde IF
Varde IF 2 B Varde IF Logo Varde IF
VardeIF 3 B Varde IF Logo Varde IF
AS Huse B Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten

U12 drenge årg.05 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 27/12

Teamname LVL Logo Club
Stensballe A Stensballe IK Logo Stensballe IK
BB B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Årre Boldklub B Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
AS Huse A Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten
hts 1 B Tistrup BK Logo Tistrup BK
hts 2 B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Spar Nord A
MOT A Mejls/Orten Tinghøj
NRUI 1 Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Team EFB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
FC Skillerz A
Ikast drengene A Ikast FS Logo Ikast FS
KLG 1 C Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG2 C Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Ikast drengene 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
Brabrand if A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if 1 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if 2 C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Hejnsvig B Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
prima B prima
BIF 3 C Brande IF Logo Brande IF
FB drengene C FB Fodbold

Dame senior/U18 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 27/12

Teamname LVL Logo Club
Vildbjerg SF A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
#Havanna B Varde IF Logo Varde IF
AU Århus A
DE JYSKE JOMFRUER B
FC King George B
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Team Helle B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Golden Girls B FB Fodbold
Team klædeskabet A Flere klubber
Bad company C Varde IF Logo Varde IF
Varde IF 1 A Varde IF Logo Varde IF
Team Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Årre 1 A Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Årre 2 C Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Nr.nebel if A Nr.nebel if

U12 piger årg. 05/06 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d. 28/12

Teamname LVL Logo Club
Årre/Grimstrup U12 B Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
NRUI B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
HTS Tistrup BK Logo Tistrup BK
Å/G u-13
NRUI u 13 Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

U14 piger årg. 03/04 29 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d. 28/12

Teamname LVL Logo Club
FC Memse A Mejrup GU Logo Mejrup GU
BechGruppen.dk A FC Horsens Logo FC Horsens
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Blåbjerg 1 B Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
Blåbjerg 2 B Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
HTS C Tistrup BK Logo Tistrup BK
Julemands hjælpere C Varde IF Logo Varde IF
Drillenisserne C Varde IF Logo Varde IF
FC Kolding Nord B Kolding FC Logo Kolding FC
BK Klitten A Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
Blandet for en 10'er B Varde IF Logo Varde IF
Toast B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
TTT A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Løjt IF A Løjt IF Logo Løjt IF
HairControl, Kolding B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Klaus's Piger A FB Fodbold
Team Odense Q 2 A Marienlyst Logo Marienlyst
Store No 1B B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
t-s handel A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Busters Piger C Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
Sønderris C Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Holsted 1 C Holsted fb Logo Holsted fb
Holsted 2 C Holsted fb Logo Holsted fb
Lemvig GF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Stjernemix B Give Fremad Logo Give Fremad
HTS 1 B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Hejnsvig 1 C Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
Hejnsvig 2 C Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF

U13 drenge årg. 04 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d. 28/12

Teamname LVL Logo Club
Mors drenge C HTS
EFB1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
EFB3 C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
IFS Yellow A Ikast FS Logo Ikast FS
IFS Blue A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS B Ikast FS Logo Ikast FS
Barca B Skjern GF Logo Skjern GF
Team CT Mink A
AS Huse B Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten
Team Lysagervænget A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Herning Fremad 2 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Varde B Varde IF Logo Varde IF
De Hvide Ulve A
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Blåbjerg u 13 2 B
Bramminge 1. B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming 2. C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Team Nim B Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
De røde djævle A Vinderup IK Logo Vinderup IK
Årre Boldklub B Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Årre Boldklub C Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Blåbjerg U-13 1 B Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
EFB C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Andrup A Andrup IF Logo Andrup IF

Herre senior/U19 26 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d. 28/12

Teamname LVL Logo Club
Svigermorsdrøm A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Æ' 7mands Karlhold.. C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
gode gamle A
Die Mannschaft C
Ka`Jack Foto A
Vi er tilbage A Agerbæk SF Logo Agerbæk SF
Stort Pres Agerbæk SF Logo Agerbæk SF
Team Bel Air A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Team Vapper II B
Blaugrana A
Mojne A
Familieholdet B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Duedrengene BK C
Tryharder og & 1 A
Tryharder og & 2 A
Nordenskov 1 C Nordenskov
Nordenskov 2 C Nordenskov
Gamle kroppe nye sko B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Kliphuset A Agerbæk SF Logo Agerbæk SF
fc footballclub A Varde IF Logo Varde IF
Iniesta FC A
BANG B
HIA A Sønderjyske Logo Sønderjyske
Hjem og vug A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Under uret A
Niller C Varde IF Logo Varde IF

U8 drenge årg. 09 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 29/12

Teamname LVL Logo Club
SSK 2 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Spangsbjerg IF 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Esbjerg FB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Esbjerg FB C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Årre Boldklub C Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Spangsbjerg IF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Jerne IF B Jerne IF Logo Jerne IF
Varde if 1 A Varde IF Logo Varde IF
Varde If 2 A Varde IF Logo Varde IF
Varde if 3 A Varde IF Logo Varde IF
Varde if 4 A Varde IF Logo Varde IF
Agerbæk sf C Agerbæk SF Logo Agerbæk SF
Grindsteds Drenge A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Alslev 1 A Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur
Alslev 2 C Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur
NRUI A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Nordenskov C Nordenskov
Tarp B 1 B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Tarp B 2 B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Hjerting 1 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hjerting 2 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Nørre Nebel IF C Nørre Nebel Idrætsforening Logo Nørre Nebel Idrætsforening
MOT G&U C Mejls-Orten-Tinghøj G&U
SSK A Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub

U9 drenge årg. 08 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 29/12

Teamname LVL Logo Club
Esbjerg drengene 2 A
Esbjerg drengene 1 A
Bramming Boldklub 2 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming Boldklub 3 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Billund IF C Billund IF Logo Billund IF
De røde djævle B
Bramming Boldklub 1 A Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
JBS 2 C JBS
Tommys drenge A Tistrup BK Logo Tistrup BK
Vikingerne C Gørding Lourup Idrætsforening Logo Gørding Lourup Idrætsforening
Spangsbjerg if B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Hjerting A Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hjerting 2 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Årre Boldklub C Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
VardeIF B Varde IF Logo Varde IF
Nørre Nebel IF C Nørre Nebel Idrætsforening Logo Nørre Nebel Idrætsforening
JBS 1 C JBS

U10 piger årg. 07/08 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 29/12

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge årg. 03 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 29/12

Teamname LVL Logo Club
HFB B Holsted fb Logo Holsted fb
Skjold C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
NKIF A
Aadum Drengene B Aadum Idræts- og Ungdomsforening Logo Aadum Idræts- og Ungdomsforening
Bj Bilsyn A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
The Future A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Jespers drenge B Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Nordenskov 2 C Nordenskov
Team TTT B
HTS B Tistrup BK Logo Tistrup BK
FC Alliancen A
Solitwork A
Tarp C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Mads Egs Army A Varde IF Logo Varde IF
Kångerne A
The Pinkies A AC Horsens Logo AC Horsens
Farstrup Comfort A
B-Boys B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FIFA Drengene B Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
Tarp B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Resen drengene B Skive IK Logo Skive IK
Blåbjerg u-14 B Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
Nordenskov 1 C Nordenskov
Team Vest A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U17 drenge årg.00/01 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 29/12

Teamname LVL Logo Club
NRUI B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Team2000 A Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
Bendstrups Akademi B
Paulsen Regnskab A
Varde If B Varde IF Logo Varde IF
Svinene A Varde IF Logo Varde IF
Filskov IF A Filskov IF Logo Filskov IF
team easy on A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
vagn A
Wodabokabokay FC A Hjerting IF Logo Hjerting IF
Vorbasse U 16 Drenge B Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
NRUI 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
FC Barcelona A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

U11 drenge årg. 06 31 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 30/12

Teamname LVL Logo Club
Sønderris A Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Kolding Boldklub B B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Bullerbasserne A
HTS A Tistrup BK Logo Tistrup BK
Årre Boldklub B Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
HTS C Tistrup BK Logo Tistrup BK
Team DLO-Rengøringsservice B Team DLO-Rengøring
GGIF C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Kolding Boldklub A A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Tjørring IF B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Nordenskov 1 B nordenskov
Nordenskov 2 C Nordenskov
Team Thomas B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Team Steen B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Team DAB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
SUB Sønderborg U10 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Starup IF B Starup/Tofterup
Varde IF 1 B Varde IF Logo Varde IF
Varde IF 2 B Varde IF Logo Varde IF
Ikast FS I B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS II B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS III C Ikast FS Logo Ikast FS
KHIF 1 A Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF 2 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF 3 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
FC Ind Over B Gørding Lourup Idrætsforening Logo Gørding Lourup Idrætsforening
VIK B
DANSTEN DRENGENE B
Tarp 2 C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Tarp 1 C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Milos B

U16 piger årg. 01/02 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 30/12

Teamname LVL Logo Club
Byens Guldsmed A
A/S Revision Hatting C
Løsning if B Løsning IF Logo Løsning IF
Blåbjerg United A
Skjern A Skjern GF Logo Skjern GF
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Alsam-kids C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
De fem musketerer B Varde IF Logo Varde IF
skills that kills B Varde IF Logo Varde IF
NRUI 1 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Tiki Taka 2 C Jerne IF Logo Jerne IF
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
Klaus's Store piger B FB Fodbold
NRUI 2 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Direktør Lorenz' boldpiger A Jerne IF Logo Jerne IF
Pumperne B Jerne IF Logo Jerne IF
Tøserne B
Tiki Taka B Jerne IF Logo Jerne IF

U15 drenge årg. 02 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 30/12

Teamname LVL Logo Club
All Stars B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
BUCH's herremagasin B Bredsten SG&I Logo Bredsten SG&I
The Future B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Bo og de gode B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
HTS 1 B Tistrup BK Logo Tistrup BK
HTS 2 C Tistrup BK Logo Tistrup BK
Pappas Pizza Tørring A Tørring IF Logo Tørring IF
Sport24 A
Team Thøger A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 2 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
FC Frede A
Gørding C Gørding Lourup Idrætsforening Logo Gørding Lourup Idrætsforening
allowed to scout B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Sparekassen Kronjylland, Kolding A
Herning Fremad Nord A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Hening Fremad Syd A Herning Fremad Logo Herning Fremad
R2 Agro A
Brørup Drengene 1 A Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Brørup Drengene 2 B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Jerne IF 1 A Jerne IF Logo Jerne IF
Jerne IF 2 B Jerne IF Logo Jerne IF
Jerne IF 3 B Jerne IF Logo Jerne IF
Daugaards Diciple B

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - December 30 2017

Organisation
Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Place
Helle Hallerne
Address
Vrenderup 40C
Postalcode
6818
City
Årre
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview