Jyske Bank Cup 2016, VRI indestævne

Indbydelse til Jyske Bank Cup
19. - 20. November 2016
for U5-U11 i Bellevuehallerne


Hermed har vi endnu engang fornøjelsen af at indbyde til ungdomsstævne i indefodbold i Bellevuehallerne i Risskov.


Stævnet afvikles således:
Lørdag den 19.november: U5-U6-U7 MIX ikke niveau opdelte rækker samt U8 og U11 DRENGE og PIGER i A- og B-rækker.
Søndag den 20.november: U9 og U10 DRENGE og PIGER i A- og B-rækker.

 Årgang  U5 - U7      U8      U9 - U11
 Max. antal spillere på hold  5  7  7
 Antal spillere på banen  3  5  4
 En spiller over midten  nej  nej  nej
 Målmand må tage med hænder  nej  ja  nej


Kamptid og kampantal: U5-U7 er garanteret mindst 3 kampe af en varighed på 6 – 8 minutter.
U8-U11 spiller så vidt muligt i 5-holds-puljer med puljefinale. De er garanteret mindst 4 kampe af en varighed på 7-11 minutter.
En årgang afvikles i sammenhæng. Kampene dømmes af lokale dommere


Startgebyr: U5-U7 350 kr. og U8-U11 500 kr.

Gebyret skal indbetales ved tilmelding på konto 3627-11254691. HUSK at angive klubnavn, årgang og række!


Tilmelding: Først-til-mølle princip. Turneringen lukkes når hallernes kapacitet er opbrugt.
Sidste frist for tilmelding er 1.november 2016
Tilmeldingen er først gældende, når betaling er registreret.


Præmier: Der er fodboldstatuetter til alle i U5-U11. Derudover vil der også være holdpokal til 1. og 2. pladsen for U8 til U11.
Begge dage er der masser af spurtpræmier. I hal C er der forskellige aktiviteter, samt præmieoverrækkelse og mulighed for at spille på pannabane.


Vi glæder os til at se jer!
Venlig hilsen
VRI Fodbold

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10KB Mixed 4 500 Søndag den 20.november 11 2
U5 Mixed 3 350 Lørdag den 19. november 9 0
U6 Mixed 3 350 Lørdag den 19. november 31 0
U10MA Mixed 4 500 Søndag den 20.november 9 0
U7 Mixed 3 350 Lørdag den 19. november 25 1
U8KA Mixed 5 500 Lørdag den 19. november 0 0
U8KB Mixed 5 500 Lørdag den 19. november 2 2
U8MA Mixed 5 500 Lørdag den 19. november 12 0
U8MB Mixed 5 500 Lørdag den 19. november 22 1
U11KA Mixed 4 500 Lørdag den 19. november 0 0
U11KB Mixed 4 500 Lørdag den 19. november 14 0
U10MB Mixed 4 500 Søndag den 20.november 17 0
U11MA Mixed 4 500 Lørdag den 19. november 5 0
U11MB Mixed 4 500 Lørdag den 19. november 12 0
U9KA Mixed 4 500 Søndag den 20.november 2 0
U9KB Mixed 4 500 Søndag den 20.november 7 0
U9MA Mixed 4 500 Søndag den 20.november 6 0
U9MB Mixed 4 500 Søndag den 20.november 27 2
U10KA Mixed 4 500 Søndag den 20. november 0 0

Signetud teams

U10KB 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 20.november

Teamname LVL Logo Club
Lyseng2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 1. B IF Lyseng Logo IF Lyseng
ASA U10 piger B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Lyseng3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lystrup IF B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Ry's seje piger B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub

U5 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 19. november

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
ØBG Buskelund B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Vorup FB U5/U6 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U6 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 19. november

Teamname LVL Logo Club
HEI 4 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hovedgaard IF 1 C Hovedgaard IF
Ry 3 Ry fodbold Logo Ry fodbold
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Bøgeskov C FC Bøgeskov
SSF4 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lystrup 4 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 3 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
SSF5 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Ry 2 B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry 1 B Ry fodbold Logo Ry fodbold
ØBG Buskelund B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hovedgaard IF 2 B Hovedgaard IF
IF Lyseng U6 - 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng U6 - 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U10MA 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 20.november

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
TMG 1 A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HOG1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U7 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 19. november

Teamname LVL Logo Club
ASA2 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA1 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
VRI 6 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Aarhus Fremad 1 A Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Hobro IK 1 Hobro IK Logo Hobro IK
Virup if A Virup IF Logo Virup IF
VRI 5 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VSK 2 (Ellevang) B Vejlby IK Logo Vejlby IK
VSK 1 (Ellevang) B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Stautrup 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup 1 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Bad Boys B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Dreamteam B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hørning IF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Randers Freja U7 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U8KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 19. november

Teamname LVL Logo Club

U8KB 0 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 19. november

Teamname LVL Logo Club

U8MA 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 19. november

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF 3 (A) A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Brabrand u8 A A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Skødstrup SF 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
KHIF A Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
AGF 1 A Århus GF Logo Århus GF
BaggesBoys A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
SSIF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
SSIF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U8MB 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 19. november

Teamname LVL Logo Club
TST 2 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Vorup FB 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB 1 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
TST 1 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Søften GF B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 4 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Brabrand u8 B B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
KHIF B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Sabro IF 2 Sabro IF Logo Sabro IF
Sabro IF 1 B Sabro IF Logo Sabro IF
AGF 2 B Århus GF Logo Århus GF

U11KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 19. november

Teamname LVL Logo Club

U11KB 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 19. november

Teamname LVL Logo Club
Asa 3 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Asa 2 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Asa 1 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Hammel GF B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Bøgeskov tøser C FC Bøgeskov
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HOG Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U10MB 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 20.november

Teamname LVL Logo Club
VRI 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
TMG 2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VSK 3 B IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
VSK3 B IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Lystrup IF Hold 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF hold 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Stilling IF B Stillinge IF Logo Stillinge IF
HOG2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF

U11MA 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 19. november

Teamname LVL Logo Club
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Rødkilde Gymnasium A
Ebeltoft 1 A Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
KHIF A Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening

U11MB 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 19. november

Teamname LVL Logo Club
Fuglebakken L. B Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
Fuglebakken P. B Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
VRI3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
KHIF-2 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Ebeltoft 2 B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
KHIF-1 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Lystrup IF B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U9KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 20.november

Teamname LVL Logo Club

U9KB 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 20.november

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 1. B Lystrup IF Logo Lystrup IF
FC Skanderborg 2 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
ASA U9 piger B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ØBG,Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U9MA 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 20.november

Teamname LVL Logo Club
Grundfør A Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
ASA A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Virup if A Virup IF Logo Virup IF
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U9MB 22 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 20.november

Teamname LVL Logo Club
Fuglebakken 2 B Fuglebakken
Fuglebakken 1 B Fuglebakken
ASA B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Fodbold Venner B
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
GFS Snorlax B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
VRI B 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI B 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI B 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI B 4 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Virup if 2 B Virup IF Logo Virup IF
Åbydrengene C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Åbyhøjderne B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
TST-3 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
TST-2 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
TST-1 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hog B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hou IF B Hou IF
2.B B Grenaa IF Logo Grenaa IF

U10KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 20. november

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
19. - November 20 2016

Organisation
Vejlby-Risskov Idrætsklub
Place
Bellevue hallerne
Address
Vestre Strandalle 170
Postalcode
8240
City
Risskov
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview