Vibecup del 2

Vibecup 2016/17 Del 2 af 3

Støtteforeningen D.F.U.S(Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening) indbyder for 9. gang til indendørsstævne i Holberghallen i Dianalund.

Stævnets 2 del vil bliver afviklet i weekenden  20-21-22 Januar 2017 med følende årgange

  U10 Drenge Niveau C (årgang 2007) Spilledag: Lørdag den 21. Januar 2017(fyldt op)
  U10 Drenge Niveau B (årgang 2007) Spilledag: Lørdag den 21. Januar 2017 (fyldt op)
  U11 Drenge Niveau C (årgang 2006 ) Spilledag: Søndag den 22. Januar 2017     (fyldt op)                                    U11/12 Piger Niveau BC (årgang 2005/06) Spilledag: Lørdag den 21. Januar 2017 (fyldt op)                       U12 Drenge Niveau C (årgang 2005) Spilledag: Søndag den 22. Januar 2017  (fyldt op)                                        U12 Drenge Niveau B (årgang2005) spilledag: Søndag den 22. Januar 2017(fyldt op)

U13/14 Piger Niveau B (årgang2003/04) Spilledag: Fredag den 20. Januarr 2017(fyldt op)
Dame Senior Niveau B/C(Skal være fyldt 16 år): Spilledag Lørdag den 21. Januar 2017(fyldt op)

Kan du ikke finde din årgang eller er der fyldt op.........

så kig under Frank Jensen Cup eller Vibe Cup del 3

Præmier: 
Dame senior: Hemmelig men god præmie til holdet

Øvrige Rækker: Pokaler til alle spillere der bliver nr 1-2 eller 3 samt pokal til dagens spiller i hver årgang

Holdgebyr:

 Dame Senior 500 kr                          Øvrige rækker: 425 kr

Max Antal spillere:

Dame Senior: Max 6 Spillere

Øvrige rækker: max 7 spillere

Diverse info:

Tilmelding Til Vibecup 2 er senest den 10. Januar 2017

Vi spiller 1 X 9 minutter

Vi garanterer minimum 4 kampe

Holdgebyret indbetales på følgende konto:(Husk at skrive ID nr eller klub og årgang)
Regnr: 2300 Konto nr: 7563471144 (Husk i er ikke endeligt tilmeldt før holdgebyret er betalt)

Tilmelding Via www.steavner.dk eller på mail: tajtj@mail123.dk

Vel mødt D.F.U.S v/ Stævneansvarlig Thomas Werk 25268903

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 DrengeC(årg2007) Mixed 7 425 Spilledag lørdag 21 jan 8 0
U10 DrengeB(årg2007) Mixed 7 425 Spilledag lørdag 21 jan 8 0
U11 DrengeC(årg2006) Mixed 7 425 Spilledag Søndag 22 Jan 14 2
U11/12 Piger(05/06) Mixed 7 425 Spilledag Lørdag 21 Jan 7 0
U12 DrengeC(årg2005) Mixed 7 425 Spilledag Søndag 22 Jan 11 0
U12 DrengeB(årg2005) Mixed 7 425 Spilledag Søndag 22 jan 10 0
U13/14 Piger(03/04) Mixed 7 425 Spilledag Fredag 20. Jan 13 0
Dame Senior Mixed 6 500 Spilledag Lørdag 21. Jan 10 1

Signetud teams

U10 DrengeC(årg2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag lørdag 21 jan

Teamname LVL Logo Club
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Høng GF 2 C Høng GF Logo Høng GF
Stenlille C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Slagelse B73 1 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Slagelse B73 2 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Årby C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
FC Jyllinge C Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club

U10 DrengeB(årg2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag lørdag 21 jan

Teamname LVL Logo Club
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Holmegaard blik B Næstved IF Logo Næstved IF
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Høng GF 1 B Høng GF Logo Høng GF
Vipperød BK B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 2 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U11 DrengeC(årg2006) 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Søndag 22 Jan

Teamname LVL Logo Club
HG Hvid C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
St.Merløse C st. merløse
Holmegaard 1 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Stenlille Lions C Stenlille IF Logo Stenlille IF
LBI - titans C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
HG Herlufsholm C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Suså IF 2 C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
suså if 1 C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening

U11/12 Piger(05/06) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 21 Jan

Teamname LVL Logo Club
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Guldpigerne B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Tøserne B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Lynge-Broby 1 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Tuse IF B Tuse IF Logo Tuse IF
Stenlille if B Stenlille IF Logo Stenlille IF

U12 DrengeC(årg2005) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Søndag 22 Jan

Teamname LVL Logo Club
BFB 2 C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
sørby magle 2 C Sørbymagle idrætsforening Logo Sørbymagle idrætsforening
Høng U11 Drenge C Høng GF Logo Høng GF
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Høng blå C Høng GF Logo Høng GF
Jernløse BK C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
årby C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Vemmelev C Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub

U12 DrengeB(årg2005) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Søndag 22 jan

Teamname LVL Logo Club
BFB 1 B Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Sørby magle 1 B Sørbymagle idrætsforening Logo Sørbymagle idrætsforening
Team weekend B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Goleador B Goleador
LBI - devils (U11A) B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Høng gul B Høng GF Logo Høng GF
Høng rød B Høng GF Logo Høng GF
Farum BK B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U13/14 Piger(03/04) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Fredag 20. Jan

Teamname LVL Logo Club
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
Snorkepigerne 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
snorkepigerne 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Hashøj IF B Hashøj IF Logo Hashøj IF
Lynge-Broby U13 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Raklev B Raklev GI Logo Raklev GI
JBK Pigerne 1 B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
JBK Pigerne 2 B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
JBK Pigerne 3 B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub

Dame Senior 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 21. Jan

Teamname LVL Logo Club
We are Back B
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
The VB B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Tømmerup B Tømmerup Gymnastikog Ungdomsforening Logo Tømmerup Gymnastikog Ungdomsforening
Troels Tøzer B
Nygaard & Dalsgaard B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Skytsenglene B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
Sille & Co B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
20. - January 22 2017

Organisation
Dianalund IF
Place
Holberg hallen Dianalund
Address
Søemosevej 44
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview