Nytårscup 2016

Sorø Freja inviterer hermed igen til et lidt anderledes stævne!
Vi sørger for en super stemning, med musikken kørende hele dagen :)
Stævnet er stort set gennemført kun vha vores ungdomsmedlemmer.

De fleste er dygtige stævnefolk nu, men der kan snige sig en lille fejl ind, her og der.

Seneste nyt:
- Stævnet er oprettet
- De første tilmeldinger er på vej
- Vi laver i år plads til U8. U8 og U9 får en tilmeldingsrabat.
- Vi har igen plads til motionshold. Håber mange vil tage imod tilbuddet..

Vi har også en facebook gruppe! https://www.facebook.com/Nytaarscuppen

Lidt fakta:
Det foregår d. 27-30. december i Sorø Hallen Hal 1 og 3

Tilmelding:
Prisen for tilmelding ligger på 400. U8-U9 hold betaler dog kun 200.
Tilmeldingsgebyret indbetales på 6820-0001290761
Tilmeldingen er først gældende når beløbet er modtaget

Afvikling:
Puljer med under 3 hold afvikles ikke
Vi forsøger at afvikle puljerne på ca 3 timer +/- en smule
Vi tilrettelægger turneringsformen efter antal tilmeldte.
Vi tilstræber at man spiller 4 eller flere kampe.
Man må have 7 spillere med.
Vi spiller 8 minutter pr kamp.
Vi spiller til små mål
Vi spiller efter reglerne til små mål. Reglerne kan læses ved ankomst, eller findes her på forhånd:
http://www.dbusjaelland.dk/turneringer_og_resultater/dbu_sjaelland_turneringer/turneringsreglementer/indefodbold/spilleregler_haandboldmaal
 

Hvad kan man vinde:
Der er scoringspræmier i puljekampene og medaljer til 1 og 2.
Medaljer til alle i U8 og U9.
Vi har dog også overraskelser gemt i ærmet!

Mad/Drikke:
Vi samarbejder med Viggis der findes i Hallen. Det er rigtig god mad til fornuftige prise.
Planlæg gerne jeres tur sådan at I kan spise frokost hos Viggis. Det støtter det lokale foreningsliv.

Dommer/Stævneledelse:
Dommerne er særlig udvalgt af Sorø Freja i forbindelse med udvikling af dommere, blandt vores egne unge medlemmer.
Dommerens afgørelser er ikke genstand for klager.
Evt. klager skal tilgå dommerbordet, der vil tilkalde stævneledelsen der vil vurdere sagen
Ved åbenlys fejltilmelding kan holdet ikke blive puljevinder.
Tilmeldingen kan rettes inden stævnet starter, for at undgå fejltilmelding.
Ved klager over fejltilmelding gøres der opmærksom på proceduren omkring fejltilmeldinger, fremtidige sanktionsmuligheder og lign.

Derudover kommer vi alle med en god og åben attitude, tanken er at stævnet skal være en fest. En fest der er udviklende for vores frivillige og spillere, samt en hyggelig dag for vores gæster

Vi spiller ikke om penge
(Det bliver vi simpelthen nødt til at gøre opmærksom på)

Spørgsmål kan stilles på frejapigecup@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U14 Drenge C Mixed 7 400 Fre. d. 30. 15.00 - 18.00 0 0
U14 Piger A Mixed 7 400 Tir. d. 27. 12.00 - 15.00 0 0
U14 Piger B Mixed 7 400 Tir. d. 27. 12.00 - 15.00 8 0
U14 Piger C Mixed 7 400 Tir. d. 27. 12.00 - 15.00 0 0
U15 Drenge A Mixed 7 400 Tir. d. 27. 18.00 - 21.00 7 0
U15 Drenge B Mixed 7 400 Tir. d. 27. 18.00 - 21.00 13 0
U15 Piger A Mixed 7 400 Tor. d. 29. 12.00 - 15.00 0 0
U15 Piger B Mixed 7 400 Tor. d. 29. 12.00 - 15.00 1 0
U15 Piger C Mixed 7 400 Tor. d. 29. 12.00 - 15.00 4 0
U8 Drenge ABC Mixed 8 200 Ons. d. 28. 09.00 - 12.00 12 0
U8 Piger ABC Mixed 8 200 Ons. d. 28. 09.00 - 12.00 7 0
U9 Drenge ABC Mixed 8 200 Tir. d. 27. 09.00 - 12.00 22 0
U9 Piger ABC Mixed 8 200 Tir. d. 27. 09.00 - 12.00 3 0
U16 Drenge A Mixed 7 400 Ons. d. 28. 18.00 - 21.00 1 0
U16 Drenge B Mixed 7 400 Ons. d. 28. 18.00 - 21.00 5 0
U16 Piger A Mixed 7 400 Fre. d. 30. 12.00 - 15.00 0 0
U16 Piger B Mixed 7 400 Fre. d. 30. 12.00 - 15.00 8 0
U16 Piger C Mixed 7 400 Fre. d. 30. 12.00 - 15.00 1 0
U18 Piger ABC Mixed 7 400 Tor. d. 29. 18.00 - 21.00 2 0
Kvinde Senior Mixed 7 400 Fre. d. 30. 18.00 - 21.00 4 0
Herre Senior Mixed 7 400 Tor. d. 29. 18.00 - 21.00 15 0
Kvinde Motion Mixed 7 400 Fre. d. 30. 18.00 - 21.00 9 0
U10 Drenge ABC Mixed 7 400 Tor. d. 29. 09.00 - 12.00 7 0
Herre Motion Mixed 7 400 Fre. d. 30. 18.00 - 21.00 15 1
U10 Piger ABC Mixed 7 400 Tor. d. 29. 09.00 - 12.00 5 0
U11 Drenge A Mixed 7 400 Fre. d. 30. 09.00 - 12.00 9 0
U11 Drenge B Mixed 7 400 Fre. d. 30. 09.00 - 12.00 4 0
U11 Drenge C Mixed 7 400 Fre. d. 30. 09.00 - 12.00 7 0
U11 Piger ABC Mixed 7 400 Ons. d. 28. 15.00 - 18.00 8 0
U12 Drenge A Mixed 7 400 Tir. d. 27. 15.00 - 18.00 2 0
U12 Drenge B Mixed 7 400 Tir. d. 27. 15.00 - 18.00 8 0
U12 Drenge C Mixed 7 400 Tir. d. 27. 15.00 - 18.00 1 0
U12 Piger ABC Mixed 7 400 Ons. d. 28. 15.00 - 18.00 3 0
U13 Drenge A Mixed 7 400 Ons. d. 28. 12.00 - 15.00 5 0
U13 Drenge B Mixed 7 400 Ons. d. 28. 12.00 - 15.00 7 0
U13 Drenge C Mixed 7 400 Ons. d. 28. 12.00 - 15.00 5 0
U13 Piger A Mixed 7 400 Tor. d. 29. 15.00 - 18.00 1 0
U13 Piger B Mixed 7 400 Tor. d. 29. 15.00 - 18.00 6 0
U13 Piger C Mixed 7 400 Tor. d. 29. 15.00 - 18.00 1 0
U14 Drenge A Mixed 7 400 Fre. d. 30. 15.00 - 18.00 2 0
U14 Drenge B Mixed 7 400 Fre. d. 30. 15.00 - 18.00 3 0

Signetud teams

U14 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. d. 30. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 27. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 27. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
Pink Power B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Netto Pigerne B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Puls Pigerne B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Errea Pigerne B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Sorø Freja U13 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
JBK Pigerne 1 B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
JBK Pigerne 2 B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
The Moltereees B

U14 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 27. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 27. 18.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club
FC Andersen A
Hektor´s Disciple A
Nemt A
Hyggeholdet A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Milan2500 A
HBK A HB Køge Logo HB Køge

U15 Drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 27. 18.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club
tuse if B Tuse IF Logo Tuse IF
Cocio B
Køge Boldklub Grå B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub Hvid B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub Sort B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Team H. B
FC bosna B
Grønlænderne B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Underdogs B

U15 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tor. d. 29. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tor. d. 29. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U15 Piger C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tor. d. 29. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
Viby IF C Viby IF Logo Viby IF
Hvalsø C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U8 Drenge ABC 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 28. 09.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
HG 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Bk. Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Ugerløse IF B Ugerløse IF Logo Ugerløse IF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Drible Drengene Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Lynge-Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
SBI U8 Rød B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Bold Banditterne Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
SBI U8 Blå B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U8 Piger ABC 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 28. 09.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Skælskørtøserne C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Brøndby if B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vindinge A B Vindinge IF Logo Vindinge IF
Vindinge B B Vindinge IF Logo Vindinge IF
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Lynge-Broby C Lynge-broby Idrætsforening

U9 Drenge ABC 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 27. 09.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF Blå B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Go2fitness/Mr.Team B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HFC C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Ringsted Hvid B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Lynge Broby 1 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Gevninge C Gevninge IF Logo Gevninge IF
Raklev Raklev GI Logo Raklev GI
Sorø Dækcenter B Team AS
Rishøj Boldklub C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
claus drenge C
Vindinge IF B Vindinge IF Logo Vindinge IF
HVB Grøn C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Sort C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Team Nitro Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U9 Piger ABC 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 27. 09.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Guldpigerne C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I

U16 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 28. 18.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club
A-Team A Taastrup FC Logo Taastrup FC

U16 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 28. 18.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club
Skillz That Killz B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Sorø Freja 1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 2 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U16 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. d. 30. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club

U16 Piger B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. d. 30. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja 1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 2 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Herlufsholm 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlufsholm B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Alminde V B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Snik Snak Pigerne B
Lynge-Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U16 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. d. 30. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club

U18 Piger ABC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tor. d. 29. 18.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club

Kvinde Senior 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. d. 30. 18.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
dreamteam A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
LBI A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

Herre Senior 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tor. d. 29. 18.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club
Hænderne op eller bukserne ned A Hørve IF Logo Hørve IF
Holdet B
Larsens Drenge C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Hvor er sovsen? B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
SIF C Slagelse Idrætsforening
Sorøs Oldsager A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Svimleben B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Steens tagdækning A Vetterslev Høm GF Logo Vetterslev Høm GF
FOK'A B

Kvinde Motion 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. d. 30. 18.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja 2 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 1 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Beavers C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Magic Girls C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
LBI Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U10 Drenge ABC 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tor. d. 29. 09.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Lynge-Broby IF B Lynge Broby IF
Sorø 2 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø 3 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø 1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Stillinge IF C Stillinge IF Logo Stillinge IF

Herre Motion 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fre. d. 30. 18.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja 2 Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 1 Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Ass 2
Ass 1 C
De Grå mænd GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
MM-Vision C
FC Dks mest langsomme Abo Ham Ham C Halskov fodbold
FC Haveby
SIF C Slagelse Idrætsforening
De Tyk' Drenge C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
6 Kolde Fra Kassen C
Det lille bryggeri

U10 Piger ABC 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tor. d. 29. 09.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
Lynge-Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Sorø Freja 1 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Girl Power C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening

U11 Drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. d. 30. 09.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
Næstved drengene Næstved IF Logo Næstved IF
Newells Oldboys A
LBI monsters A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI - Aliens A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Softmobile 1 A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
DAB A

U11 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. d. 30. 09.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
Ringsted C B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted D B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Softmobile 2 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U11 Drenge C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. d. 30. 09.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
FC Præstø C Præstø IF Logo Præstø IF
Ringsted A C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted B C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Stenlille Lions C Stenlille IF Logo Stenlille IF
HG Herlufsholm C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
LBI - Zombies C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Softmobile 3 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U11 Piger ABC 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 28. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Sundby Boldklub Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Tuse IF B Tuse IF Logo Tuse IF
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kværkeby IF B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
BSF 2 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U12 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 27. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Hb05 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Sorø1 A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U12 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 27. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Lynge-Broby IF C Lynge Broby IF
Høng hvid B Høng GF Logo Høng GF
Høng gul B Høng GF Logo Høng GF
Høng rød C Høng GF Logo Høng GF
Kastrup Boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Farum BK B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Holbæk sportsakademi B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Team weekend B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U12 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 27. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Sorø2 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U12 Piger ABC 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 28. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
AIK 65 STRØBY FODBOLD B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Hvidovre Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U13 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 28. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja A A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Stryhns Leverpostej Næstved IF Logo Næstved IF
Allerød Old Boys A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U13 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 28. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Havenisserne Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Rodi's Autocenter B
Ørslevdrengene B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Sorø Freja B2 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja B1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U13 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 28. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
Tøsedrengene C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja C C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
AluScan C Stillinge IF Logo Stillinge IF
Nybolig Sorø C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U13 Piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tor. d. 29. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF

U13 Piger B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tor. d. 29. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Hvidebæk IF B Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Hvidebæk IF 2 B Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF

U13 Piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tor. d. 29. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U14 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. d. 30. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
HG drengene Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
TeknoBoys A

U14 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. d. 30. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Moffe.dk

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 30 2016

Organisation
Fodboldklubben Sorø Freja
Place
Sorø-Hallerne
Address
Ringstedvej 20
Postalcode
4180
City
Sorø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview