LOLLANDS BANK CUP 2016 - ØRSLEV GIF

Ørslev Fodbold har igen i år i samarbejde med
Lollands Bank - fornøjelsen at invitere til

LOLLANDS BANK CUP 2016

I “Minihallen”, Rynkebjerg 7, Ørslev, 4760 Vordingborg
den 12.- 13. november 2016

Der spilles i følgende rækker:

LØRDAG den 12. november 2016:

U-6 Årg. 2011 og yngre

U-7 Årg. 2010

U-12/13 PIGER Årg. 2005 - 2004

U-12 DRENGE Årg. 2005

U-13 DRENGE Årg. 2004

U-14/15 PIGER Årg. 2003 - 2002

U-14/15 DRENGE Årg. 2003 - 2002

U-16/17 DRENGE Årg. 2001 - 2000

U-16/17 PIGER Årg. 2001 - 2000

SØNDAG den 13. november 2016:

U-8 Årg. 2009

U-9 Årg. 2008

U-10/11 PIGER Årg. 2007 - 2006

U-10 DRENGE Årg. 2007

U-11 DRENGE Årg. 2006

Alle rækker afsluttes samme dag som de spilles og forventes afviklet i ovennævnte rækkefølge!!

Ved for få deltagende hold aflyses rækken - og derfor kan der godt opstå forskydninger i ovenstående foreløbige program.

Holdstørrelser:

I U-6, U-7, U-8 & U-9 rækkerne må der være op til 5 spillere på banen af gangen.
I U-10, U-11, U-12 & U-13 rækkerne må der være 4 spillere på banen af gangen.
I U-14/15 Dr. og Pi. og U-16/17 DR. rækkerne må der være 3 spillere på banen af gangen.
Der må i alle rækker være 2 reservespillere.

Spilleregler:

Der spilles efter DBU’s regler for Indefodbold til små mål med enkelte undtagelser som er listet under særregler. Alle hold som opfylder alderskravene vil være spilleberettiget. D.v.s. både klubhold, private hold, firmahold eller blandinger heraf.
Dog må en spiller kun bruges på et hold i samme række under stævnet.
Eventuelle dispensa¬tioner, mht. alder, meddelt af den lokale union vil også være gældende i forbindelse med Lollands Bank Cup 2016. Dokumentation forevises på forlangende.
Alle tvivls¬spørgsmål afgøres alene af stævneledelsen.

Særregler for Lollands Bank Cup 2016:

På grund af hallens størrelse afviges der fra reglerne på følgende områder:
• Banens størrelse
• I U-14/15 DR (01-02), U-14/15 PI (01-02) og U-16/17 DR (99-00) rækkerne må der højst være 3 spillere på banen af gangen og der spilles ikke med en fast spiller over midten.
• I U-12 og U-13 spilles der med en fast spiller over midten.
• I alle rækker må målmanden sparke over midterlinjen. Der kan dog IKKE scores direkte på målspark.
• Det gælder - i rækker med en målmand der må tage med hænder - at målmanden godt må sparke udspark over midterlinjen. Der kan dog IKKE scores direkte på udspark
• I U-6 og U-7 rækkerne noteres der ikke resultater, men efter puljen er færdigspillet vil der være samlet præmieoverrækkelse i form af erindringsmedalje til samtlige spillere.

Præmier:

Der vil mindst være personlige præmier til 1. og 2. plads i hver række.
I U-6, U-7, U-8 & U-9 rækkerne vil der være personlige præmier til deltagerne.
I U-14/15 DR. og PI. samt U-16/17 DR. rækkerne vil der være pengepræmier pr. hold således:
1. pr. – 1.000 kr., 2. pr. – 500 kr.

Pris og betaling:

Kr. 400,00 pr. hold.
I U-14/15 DR. og PI. samt U-16/17 DR. og PI rækkerne dog kr. 500,00 pr. hold.
Indbetales via netbank Reg 6220 kto.: 1105137 senest fredag den 25. oktober 2016.

Tilmelding:

Tilmelding senest tirsdag den 25. Oktober 2016, via www.stævner.dk
Evt. spørgsmål på mail feldballe@hotmail.com eller på tlf.: 30 29 38 35
Tilmeldingen er bindende og holdgebyret refunderes ikke.

I øvrigt:

Der kan blive adgangsbegrænsning i visse rækker, ligeledes kan det blive aktuelt at sammenlægge årgange eller flytte rækker mellem lørdag og søndag, hvis der tilmeldes flere hold end vi har forudset. Dette vil naturligvis kun ske efter aftale med de tilmeldte hold.
Endeligt program forventes udsendt den 4. november 2016 til de personer som har tilmeldt.

Med venlig hilsen, og forhåbentlig på gensyn

På vegne af Ørslev GIF og Lollands Bank

Jesper Hansen

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 - Årg 11 og yngre Mixed 5 400 0 0
U7 - Årg 2010 Mixed 5 400 9 0
U8 - Årg 2009 Mixed 4 400 11 0
U9 - Årg 2008 Mixed 4 400 23 0
U10 - Årg 2007 Mixed 4 400 0 0
U11 - Årg 2006 Mixed 4 400 7 0
U13 - Årg 2004 Mixed 4 400 9 0
U12 - Årg 2005 Mixed 4 400 0 0
U14/U15 - Årg 02/03 Mixed 3 500 8 0
U16/U17 - Årg 01/00 Mixed 3 500 6 0
U10/U11 - Årg 06/07 Mixed 4 400 7 0
U12/U13 - Årg 04/05 Mixed 4 400 1 0
U14/U15 - Årg 02/03 Mixed 3 500 0 0
U16/U17 - Årg 01/00 Mixed 3 500 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 - Årg 11 og yngre 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 - Årg 2010 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Østmøn C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
NFC piger C Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Ørslevs Batmænd B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
VIF Hvid B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF Blå B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U8 - Årg 2009 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd gul Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NFC-3 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC-2 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC-1 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Møns drenge Møns FK Logo Møns FK
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Nyråd sort Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
MSN Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9 - Årg 2008 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
b.frem B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
P-Boy´z C Præstø IF
Nfc A Nfc
NFC blå B Nfc
Nyråd sort Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
FC Nakskov 2 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 1 A FC Nakskov Logo FC Nakskov
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Vallensbæk U9 Piger B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bjæverskov 2 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 1 IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Tingsted 2 C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted I B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
VIF Drenge Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
ØGIF Sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
NAB B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Nyråd gul Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening

U10 - Årg 2007 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 - Årg 2006 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ørslev GIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Præstø IF B Præstø IF
Herlufsholm B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Benløse IF B Benløse IF Logo Benløse IF

U13 - Årg 2004 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
karrebæk if B Karrebæk IF
Faxe ladeplads 2 Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Faxe ladeplads 1 Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
AC Mobil B Næstved IF Logo Næstved IF
Næver4ever A Næstved IF Logo Næstved IF
Ørslev Hvid B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U12 - Årg 2005 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14/U15 - Årg 02/03 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Muktar B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
De sammenbragte A
Ørslev 3 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 1 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Østmøn Fodboldklub C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub

U16/U17 - Årg 01/00 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østmøn Fodboldklub C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Nyråd Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
C.J. Ejendomme

U10/U11 - Årg 06/07 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk U10 Piger B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VIF piger hvid B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF Piger blå B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Fk05 Supertøser C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U12/U13 - Årg 04/05 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG Fodbold Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U14/U15 - Årg 02/03 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16/U17 - Årg 01/00 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Pink Power A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Ringsted Ringsted Damefodbold
Team Vordingborg-Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Vordingborg-Ørslev Fusion B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Ørslev GIF
Place
Ørslev mini hal
Address
Rynkebjerg 7
Postalcode
4760
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview