FK sydsjælland 05 Cup 2016

 

Indbydelse til indefodbold for piger og drenge - FK Sydsjælland 05 CUP -
i Fladså Hallen, Mogenstrup Parkvej 10, Mogenstrup, 4700 Næstved,
og Korskilde Hallen, Brøderupvej 2A, Brøderup, 4733 Tappernøje den 18.+19.+20. nov. 2016.

Hermed har vi fornøjelsen endnu en gang at indbyde til ungdomsstævne i indefodbold.
Stævnet afvikles fredag den 18. lørdag den 19. og søndag den 20. november 2016.
Igen i år er det muligt efter nedenstående retningslinjer at tilmelde hold både i en A-række og en B-række. Derved håber vi, at det er muligt for alle hold at finde et passende sportsligt niveau.
 

 

Årgang U5-U6-U7 U8 U9 U10-U12 U13-U16
Max spillere på hold 5 7 7 7 7
Antal spillere på banen 4 5 5 4 4
En spiller over midten Nej Nej Nej Nej Ja
Målmand må tage med hænder Nej Ja Ja Nej Nej

 

Tilmelding: først-til-mølle princip. Turneringen lukkes når hallernes kapacitet er opbrugt. Sidste frist for tilmelding er søndag den 6. nov. 2016.
Niveauopdeling: U6, U7, er IKKE niveaudelt.
U8-U16 spiller i A- og B-rækker. For at deltage i B-rækken skal mindst en af følgende to betingelser være opfyldt:
1) Klubben deltager i stævnets tilsvarende A-række med det bedste hold.
2) Klubben/holdet har i sæsonen 2016 deltaget i DBU's B-række eller C-række eller tilsvarende.
Kamptid og kampantal: Hvert hold er garanteret mindst 3 kampe af en varighed på 7 - 11 minutter.
Dommere: Kampene dømmes af lokale dommere.
Stævnegebyr: U6-U7: kr. 300,- pr. hold.
U8-U9-U10-U11-U12-U13: kr. 400,- pr. hold.
samt øvrige hold kr. 500,- pr. hold.
Der betales ved tilmelding på konto Nordea reg. nr. 2510 kontonr. 0717 921 674 med TIL- MELDINGSNUMMERET fra staevner.dk i meddelsesfeltet til modtager. Tilmeldingen er først gældende når betaling er sket.
Præmier: i U6 – U7 rækker er der medaljer samt en lille gave til hver spiller.
I rækkerne U8 – U13 er der statuetter til alle.
Øvrige rækker er der pengepræmier og pokal til 1. og 2. pladsen.
Program: Program fremsendes på mail ca. 1 uge før stævnet.
Yderligere oplysninger fås ved henvendelse via funktionen ”Kontakt stævnearrangør” til venstre.

Ved få tilmeldinger i rækkerne, vil vi forsøg at slå disse rækker sammen.

Mange sportslige hilsner
FK Sydsjælland 05

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-14 P Mixed 7 500 4 0
U-14 P Mixed 7 500 0 0
U-6 Mixed 5 300 7 0
U-8 Mixed 7 400 5 0
U-8 Mixed 7 400 7 0
U-9 Mixed 7 400 4 0
U-9 Mixed 7 400 7 0
U-10 Mixed 7 400 1 0
U-10 Mixed 7 400 2 0
U-11 Mixed 7 400 5 1
U-13 Mixed 7 400 9 0
U-14 Mixed 7 500 0 0
U-14 Mixed 7 500 0 0
U-7 P Mixed 5 300 0 0
U-9 P Mixed 7 400 0 0
U-11 Mixed 7 400 7 0
U-12 Mixed 7 400 1 0
U-12 Mixed 7 400 0 0
U-13 Mixed 7 400 6 0
U-15 Mixed 7 500 3 0
U-15 Mixed 7 500 10 0
U-16 Mixed 7 500 2 0
U-16 Mixed 7 500 0 0
U-11 P Mixed 7 400 2 0
U-11 P Mixed 7 400 2 0
U-13 P Mixed 7 500 4 0
U-13 P Mixed 7 500 1 0
U-15 P Mixed 7 500 3 0
U-15 P Mixed 7 500 0 0
U-5 Mixed 5 300 0 0
U-17 P Mixed 7 500 0 0
U-7 Mixed 5 300 10 0
U-10 P Mixed 7 400 1 0
U-10 P Mixed 7 400 0 0
U-12 P Mixed 7 400 4 0
U-12 P Mixed 7 400 4 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-14 P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fk Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Boeslunde Boldklub C Boeslunde Boldklub

U-14 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF
Faxe Ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
HG2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-8 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NFC -A A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HG 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Holmegaard GB A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U-8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NFC -B B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FK blå C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK U8 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG MONTAGE & SIKRING Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Team Nitro A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
ØGIF SORT Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF RØD Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FLI B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG SPEAK MEDIA Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG NÆSTVED EL-SERVICE Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG KONTRAST Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Q AUTO Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Faxe B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Næver4ever Næstved IF Logo Næstved IF

U-11 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ørslev Sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Rødvig G&I B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
AC Mobil B Næstved IF Logo Næstved IF
Ørslev Hvid B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Havenisserne B
FK Sydsjælland 05 II B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
karrebæk if B karrebæk if

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ørslev GIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
SSMV.DK B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Svend Gønge Blå B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Rødvig G&I B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Team Maidane Næstved IF Logo Næstved IF
Dansk Alarm Service C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge

U-12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FK 05 "Iskold" A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De Sorte Djævle A Næstved IF Logo Næstved IF
Faxe ladeplads 2 A Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Faxe ladeplads 1 A Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
FK Sydsjælland 05 A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De sammenbragte A
Nybolig Erhverv København A/S A -

U-15 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Frisør Gentleman B
Milan2500 AC milan
FK Sydsjælland 3 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Sct. Jørgens - 2 C Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening
Sct. Jørgens - 1 C Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening
Sct. Jørgens - 1 C Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening
Roskilde Racing Center B -
Limoguys C -

U-16 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Møns Entreprenørfirma A
team easy on A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U-16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ringsted 1 Ringsted damefodbold
Ringsted 2 Ringsted damefodbold

U-11 P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Ringsted Ringsted damefodbold

U-13 P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Næstved 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
Fk Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-13 P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U-15 P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fk 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Slagelse pigerne B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U-15 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-17 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
fk sydsjælland FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
fk sydsjælland Rød FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF
Nif 3 Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 1 Næstved IF Logo Næstved IF
ØGIF A Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
VIF 2 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Faxe Ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF

U-10 P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fk 05 supertøser B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-10 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Ringsted Ringsted damefodbold

U-12 P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HGB 1 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Fk Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
FK Sydsjælland 05
Place
Korskilde hallen samt Fladså hallen
Address
brøderupvej 2a
Postalcode
4733
City
Tappernøje
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview