Select Grænsecup 2016

For 18. gang afholdes Select Grænsecup. Kombiner Julehandlen med en god gang fodbold. Der er mulighed for at møde Tyske hold og evt. skabe gode kontakter til fremtiden. Der er plads til 230 hold. Vent dog ikke for lang tid med tilmeldingen, da de enkelte rækker lukkes så snart de er fyldt op. Dette kan også ske selv om fristen er udløbet. U6 - U7 spiller 3:3 på 1/3 bane. U8 spiller 4:4 på hel bane. Garanti for Minimum 5 kampe a 7 minutter. Prisen for U6 - U7 er DKK 250,00 pr hold. U8 - U17 DKK 300,00 spiller 4:4. Garanti for Minimum 4 Kampe a 9 minutter. Gebyret betales på Sydbank Konto 8065-1096812 eller mobilpay 29399227 med angivelse af Holdnavn samt Årgang. Glæder os til at se jer. Spørgsmål kan rettes til Hep 61613359 eller Frank 40647647 eller på email graensecup@gmail.com
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - 2011 Mixed 5 250 Lørdag 19. nov. 2016 18 0
U7 - 2010 Mixed 5 250 Lørdag 19. nov. 2016 20 0
U8 - 2009 Mixed 6 300 Lørdag 19. nov. 2016 24 5
U9 C - 2008 Mixed 7 300 Lørdag 19. nov. 2016 9 1
U9 B - 2008 Mixed 7 300 Lørdag 19. nov. 2016 21 2
U9 A - 2008 Mixed 7 300 Lørdag 19. nov. 2016 10 2
U10 C - 2007 Mixed 7 300 Søndag 20. nov. 2016 9 0
U10 B - 2007 Mixed 7 300 Søndag 20. nov. 2016 14 3
U10 A - 2007 Mixed 7 300 Søndag 20. nov. 2016 13 1
U11 C - 2006 Mixed 7 300 Søndag 20. nov. 2016 12 1
U11 B - 2006 Mixed 7 300 Søndag 20. nov. 2016 20 1
U11 A - 2006 Mixed 7 300 Søndag 20. nov. 2016 9 0
U12 C - 2005 Mixed 7 300 Lørdag 19. nov. 2016 5 0
U12 B - 2005 Mixed 7 300 Lørdag 19. nov. 2016 3 0
U12 A - 2005 Mixed 7 300 Lørdag 19. nov. 2016 9 0
U13 C - 2004 Mixed 7 300 Lørdag aften 19. nov.2016 9 0
U13 B - 2004 Mixed 7 300 Lørdag aften 19. nov.2016 5 1
U13 A - 2004 Mixed 7 300 Lørdag aften 19. nov.2016 5 0
U14 C - 2003 Mixed 7 300 Fredag aften 18. nov.2016 1 0
U14 B - 2003 Mixed 7 300 Fredag aften 18. nov.2016 1 0
U14 A - 2003 Mixed 7 300 Fredag aften 18. nov.2016 2 0
U17 C - 2000+01 Mixed 7 300 Søndag aften 20. nov.2016 11 0
U17 B - 2000+01 Mixed 7 300 Søndag aften 20. nov.2016 2 0
U17 A - 2000+01 Mixed 7 300 Søndag aften 20. nov.2016 2 0
U10 Piger B - 2007 Mixed 7 300 Søndag 20. nov. 2016 6 0
U10 Piger A - 2007 Mixed 7 300 Søndag 20. nov. 2016 0 0
U12 Piger B - 2005 Mixed 7 300 Søndag 20. nov. 2016 8 0
U12 Piger A - 2005 Mixed 7 300 Søndag 20. nov. 2016 0 0
U14 Piger B - 2003 Mixed 7 300 Fredag eller Søndag eftm. 11 1
U14 Piger A - 2003 Mixed 7 300 Fredag eller Søndag eftm. 1 1
U15 C - 2002 Mixed 7 300 Fredag 18. November 2016 4 0
U15 B - 2002 Mixed 7 300 Fredag 18. Novmeber 2016 8 0
U15 A - 2002 Mixed 7 300 Fredag 18. November 2016 1 1

Signetud teams

U6 - 2011 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 19. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club
BNS 2 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Bov IF 2 BOV IF Logo BOV IF
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
FC Wiesharde 2 FC Wiesharde
FC Wiesharde 1 FC Wiesharde
Øster Højst UIF Øster Højst UIF Logo Øster Højst UIF
TSB Flensburg C TSB Flensburg
ETSV Weiche ETSV Weiche
Starup UIF 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Lundtoft IF Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Broager UI Broager UI Logo Broager UI
Bov IF BOV IF Logo BOV IF
Haderslev FK 3 HFK
Haderslev FK 2 HFK
Haderslev FK 1 HFK
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
BNS 1 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U7 - 2010 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 19. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 2 Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Heider SV B Heider SV
Egen UI Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
TSB Flensburg C TSB Flensburg
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
ETSV Weiche ETSV Weiche
SSK Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
EfB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EfB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Løjt IF 3 Løjt IF Logo Løjt IF
Tønder SF Tønder SF Logo Tønder SF
Broager UI Broager UI Logo Broager UI
Bov IF 2 BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 1 BOV IF Logo BOV IF

U8 - 2009 18 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 19. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club
Nordals Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Bov IF 2 BOV IF Logo BOV IF
HKUF B HKUF
Bov IF 1 BOV IF Logo BOV IF
Starup UIF 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Wild boys B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
TSV Nord Harrislee C TSV Nord Harrislee
TSB Flensburg C TSB Flensburg
Broager UI 2 B Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 1 B Broager UI Logo Broager UI
Heider SV Heider SV
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Aabenraa BK 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Aabenraa BK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
TSV Bordesholm TSV Bordesholm
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening

U9 C - 2008 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 19. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club
Heider SV 2 C Heider SV
TSV Bordesholm 2 C TSV Bordesholm
Team Vest 1 C Team Vest
Felsted IF C Felsted IF
Gauerslund IF 3 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Bov IF C BOV IF Logo BOV IF
Sønderborg Fremad C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U9 B - 2008 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 19. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Erritsø GIF (2009) B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Dragør BK B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Heider SV 1 B Heider SV
Haderslev FK 2 B Haderslev FK
TSV Bordesholm 1 B TSV Bordesholm
BNS 2 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 1 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
1. FC Quickborn B 1. FC Quickborn
Sønderborg Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
TSB Flensburg B TSB Flensburg
Wiker SV B Wiker SV
FC Wiesharde 2 B FC Wiesharde
Hellevad IF B Hellevad IF

U9 A - 2008 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 19. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club
Gråsten B (B) A Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Haderslev FK 1 A Haderslev FK
phønix A
Gauerslund IF 1 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Lundtoft IF A Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
FC Wiesharde 1 A FC Wiesharde

U10 C - 2007 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 20. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club
1. FC Quickborn C 1. FC Quickborn
VBIF C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Bov IF/ipnordic C BOV IF Logo BOV IF
1. FC Quickborn 2 C 1. FC Quickborn
Egen UI C Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
FC Wiesharde 2 C FC Wiesharde
Skibet IF C1 C Skibet IF Logo Skibet IF
Rødekro IF C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U10 B - 2007 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag 20. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club
Fanø Boldklub B Fanø Boldklub
Bov IF/ipnordic B BOV IF Logo BOV IF
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
EFB B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
HV2007 B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Skibet IF B1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Hjerting IF B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Broager UI 1 B Broager UI Logo Broager UI

U10 A - 2007 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 20. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Rolfsted/Højby A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Bov IF/ipnordic A BOV IF Logo BOV IF
HV2007 A Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Hjerting IF A Hjerting IF Logo Hjerting IF
FC Wiesharde 1 A FC Wiesharde
Rødekro IF A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
SUB Sønderborg A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U11 C - 2006 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 20. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF C Starup UIF Logo Starup UIF
BUI U11 Drenge C C Broager UI Logo Broager UI
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
HFK2 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK1 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
1. FC Quickborn 2 C 1. FC Quickborn
Bredebro IF C Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Løjt hold 2 C Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt hold 1 C Løjt IF Logo Løjt IF

U11 B - 2006 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 20. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club
De Konge Blå B Løsning IF Logo Løsning IF
SUB 3 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Rødekro IF 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
1. FC Quickborn 1 B 1. FC Quickborn
HFK Piger B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Skillz 2 pay the billz B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Vinding Drengene B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Suchsdorfer SV B Suchsdorfer SV
Broager UI 1 B Broager UI Logo Broager UI
Rahlstedter SC 2 B Rahlstedter SC
Løjt B Løjt IF Logo Løjt IF

U11 A - 2006 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 20. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club
HKUF A HKUF
TEAM SUB Ipnordic 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
TEAM SUB Ipnordic 2 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Team Topscorer A
Bov IF 1 A BOV IF Logo BOV IF
Suchsdorfer SV 1 A Suchsdorfer SV 1
Rahlstedter SC A Rahlstedter SC

U12 C - 2005 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 19. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club
Sub C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bov IF 3 C BOV IF Logo BOV IF
1. FC Quickborn C 1. FC Quickborn
IFS3 C IFS
Notmark C Notmark

U12 B - 2005 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 19. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Sub 2005 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF

U12 A - 2005 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 19. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Sub A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bov IF 1 A BOV IF Logo BOV IF
TP-Montage A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
ikast drengene 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene 2 A Ikast FS Logo Ikast FS
Stensballe IK A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Gettorfer SC A Gettorfer SC

U13 C - 2004 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften 19. nov.2016

Teamname LVL Logo Club
Team Vest 2 C Team Vest
Team Vest 1 C Team vest
TSV Bordesholm 2 C TSV Bordesholm
EFB2 C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Løjt IF Piger C Løjt IF Logo Løjt IF
BNS 3 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
SUB Sønderborg C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Løjt IF 3 C Løjt IF Logo Løjt IF

U13 B - 2004 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften 19. nov.2016

Teamname LVL Logo Club
TSV Bordesholm 1 B TSV Bordesholm
EFB B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
BNS 2 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Løjt IF 2 Løjt IF Logo Løjt IF

U13 A - 2004 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften 19. nov.2016

Teamname LVL Logo Club
Gråsten B A Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
BNS 1 A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Dybbøl IU A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Løjt IF 1 A Løjt IF Logo Løjt IF

U14 C - 2003 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften 18. nov.2016

Teamname LVL Logo Club
Bov IF 3 C BOV IF Logo BOV IF

U14 B - 2003 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften 18. nov.2016

Teamname LVL Logo Club
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF

U14 A - 2003 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften 18. nov.2016

Teamname LVL Logo Club
Mads Egs army A Varde IF Logo Varde IF
Bov IF 1 A BOV IF Logo BOV IF

U17 C - 2000+01 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften 20. nov.2016

Teamname LVL Logo Club

U17 B - 2000+01 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften 20. nov.2016

Teamname LVL Logo Club

U17 A - 2000+01 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften 20. nov.2016

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger B - 2007 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 20. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
TUS Felde B TUS Felde
Gråsten B C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
FC Wiesharde 2 B FC Wiesharde
FC Wiesharde 1 B FC Wiesharde
Rødekro IF C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U10 Piger A - 2007 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 20. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger B - 2005 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 20. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club
BGIF U11 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dybbøl IU B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Gråsten B C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
TUS Felde 1 B TUS Felde
HFK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 C BOV IF Logo BOV IF
TUS Felde 2 B TUS Felde

U12 Piger A - 2005 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 20. nov. 2016

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger B - 2003 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Søndag eftm.

Teamname LVL Logo Club
Løjt/Aabk B Løjt IF Logo Løjt IF
Sønderris SK 2 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Sønderris SK 1 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Dybbøl IU B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
Løjt IF/Aabk 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
EGB B Ejby IK Logo Ejby IK
Lundtoft IF B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF

U14 Piger A - 2003 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Søndag eftm.

Teamname LVL Logo Club

U15 C - 2002 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 18. November 2016

Teamname LVL Logo Club
Egen UI 2 C Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Løjt IF Piger (U16) C Løjt IF Logo Løjt IF
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U15 B - 2002 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 18. Novmeber 2016

Teamname LVL Logo Club
Team Nagel B Aabk
Gråsten B B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Brørup GF B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Egen UI 1 B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
De 5 nuggets B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Dancake FC B
Restaurant Minkfoder B
Team Dillon B

U15 A - 2002 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag 18. November 2016

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - November 20 2016

Organisation
BOV IF
Place
Grænsehallerne
Address
Harkærvej 3
Postalcode
6340
City
Kruså
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Select Grænsecup 2016 map

Tournament overview