Brøndby Efterårs Mini Cup 2016

Brøndbyernes IF arrangerer udendørsstævne på vores kunststofbaner for både drenge og piger den 5. - 6. november 2016.

Lørdag U11 (årgang 2006) 8-mands (11 spillere pr. hold) – kr. 600

Drenge niveau A+B+C.
Piger niveau A+B/C

Søndag U12 (årgang 2005) 8-mands (11 spillere pr. hold) – kr. 600

Drenge niveau A+B+C.
Piger niveau A+B/C

Der spilles på halv 11 mands bane i begge rækker. Hver kamp varer 1x25 minutter. Der spilles i rækker der med inddeles i 2 puljer á 4 hold.

Efter puljespillet spilles der semifinale, bronzekamp og finale • Der er plads til 8 hold i hver række og hvert hold er garanteret 3 kampe

• Der tages udgangspunkt i DBU’s Sjællands regler
• Flotte præmier
• Vand og frugt til alle
• Live resultater på nettet

Tilmelding sker via www.staevner.dk. Vi ser frem til at modtage jeres tilmelding hurtigst muligt og senest 9. oktober 2016.

Betaling for deltagelse indsættes på Brøndby IF’s konto i Arbejdernes Landsbank, konto 5326-0243777. For udenlandske hold kan betaling ske via: IBAN: DK4753260000243777 - SWIFT CODE: ALBADKKK.

Husk oplysninger om klubbens navn, kontaktperson og rækken, der tilmeldes i. Tilmeldingen gælder først, når indbetalingen er registreret.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 - A, Drenge Mixed 11 600 Lørdag 11 0
U11 - B, Drenge Mixed 11 600 Lørdag 14 0
U11 - C, Drenge Mixed 11 600 Lørdag 12 0
U11 - A, Piger Mixed 11 600 Lørdag 3 0
U11 - B/C, Piger Mixed 11 600 Lørdag 10 0
U12 - A, Drenge Mixed 11 600 Søndag 6 0
U12 - B, Drenge Mixed 11 600 Søndag 10 0
U12 - C, Drenge Mixed 11 600 Søndag 8 0
U12 - A, Piger Mixed 11 600 Søndag 3 0
U12 - B/C, Piger Mixed 11 600 Søndag 8 0

Signetud teams

U11 - A, Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB, A2 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Slagelse B&I 1 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BK Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FIX A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Dragør Boldklub A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Brøndby IF U11-2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Kvarnby IK A Kvarnby IK

U11 - B, Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB A2, 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Brøndby U11-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sundby B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Dragør Boldklub B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BK Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Brøndby U10-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Holmegaard B Holmegaard
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U11 - C, Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brede IF C Brede IF Logo Brede IF
BK Fix 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BK Skjold C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Vallensbæk Sort C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Bk Olympic C Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B 1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U11 - A, Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Frederiksberg Boldklub A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Skive A Give Fremad Logo Give Fremad
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U11 - B/C, Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sundby Boldklub Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Taastrup FC U11 piger C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Dragør BK C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Brøndby 07-1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Allerødderne B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Brøndby U11-2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000

U12 - A, Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HBI 1 (A) A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Brøndby IF U12-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hik Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
SUNDBY BK 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U12 - B, Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HBI 2 (B) B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Høng GF 2005-1 B Høng GF Logo Høng GF
Solrød B Solrød FC Logo Solrød FC
Nyråd IF B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Brøndby If U12-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Jyllinge fc 1 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
NFC-2 B NykøbingFC
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U12 - C, Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HBI 3 (C) C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Høng GF 2005-2 C Høng GF Logo Høng GF
Solrød 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Brøndby IF 2005-4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Jyllinge FC 2 C Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Vallensbæk 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Lyngby 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U12 - A, Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Grön/svart randiga A Hyllie IK
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Brøndbyernes I F A Brøndbyernes I F

U12 - B/C, Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Tårnby FF Tårnby FF Logo Tårnby FF
Herlufsholm B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
B. 73, Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Brøndby-pigerne C Brøndby IF Logo Brøndby IF
2005Pigerne B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
5. - November 6 2016

Organisation
Brøndby IF
Place
Brøndby Stadion
Address
Stadion 26, Kunstofsbanerne
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Unknown
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 map

Tournament overview