Kjellerup IF julecup

Stævneform: puljer med 5 hold (minimum 4 kampe pr. hold)Der spilles efter DBU's regler. Spilletid: 9 min. pr. kamp Mødetid: 20 min før kampstart Antal spillere:U9-U10-U11,7 spillere pr. hold,U12-U17,6 spillere pr.hold. Deltagergebyr:U9-10-11,350kr.U12-13-14,400kr.U15-16-17,450kr. Tilmelding og betaling sker på stævner.dk i tilfælde af udeblivelse tilbagebetales stævnegebyret ikke. Hvis en række ikke har nok tilmeldte og den bliver nedlagt, tilbagebetales stævnegebyret.Stævnegebyret indbetales på kontonr.7681-0007027311. Husk at påføre navn på holdet og række.Tilmelding: Senest d.8 december 2016.Præmier: Række U-9, U-10, U-11: Medaljer til alle og pokal til 1 og 2 i hver række, Række U-12, U-13, U-14, U-15, U-16,U-17: Pengepræmier til 1 og 2 i hver pulje Endeligt kamp program kan ses på www.kjellerupif.dk fra D.10/12 2016. Kontaktperson Jan Sørensen 40 13 41 83 Mail: silkeborgdommer@dbujylland.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Mixed 7 350 tirsdag 27/12 5 0
U9 Mixed 7 350 tirsdag 27/12 7 0
U10 Mixed 7 350 onsdag 28/12 4 0
U10 Mixed 7 350 onsdag 28/12 6 0
U11 Mixed 7 350 torsdag 29/12 0 0
U 11 Mixed 7 350 torsdag 29/12 19 0
U 12 Mixed 6 400 fredag 30/12 3 0
U 12 Mixed 6 400 fredag 30/12 19 1
U 13 Mixed 6 400 onsdag 28/12 13 1
U 13 Mixed 6 400 onsdag 28/12 14 0
U 14 Mixed 6 400 tirsdag 27/12 5 0
U 14 Mixed 6 400 tirsdag 27/12 7 0
U 15 Mixed 6 450 torsdag 29/12 4 0
U 15 Mixed 6 450 torsdag 29/12 1 0
U 16/17 Mixed 6 450 fredag 30/12 14 1
U 17 Mixed 6 450 fredag 30/12 3 0

Signetud teams

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: tirsdag 27/12

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup IF A Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Overlund GF Overlund GF Logo Overlund GF
Klejtrup pigerne C BMK 90 Logo BMK 90

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: tirsdag 27/12

Teamname LVL Logo Club
FC Julebanden C Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Løgstrup G&IF A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Ikast FS 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS 3 C Ikast FS Logo Ikast FS
Lystrup IF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: onsdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
De flyvende tøser ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: onsdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Hammel GF B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
FHIF B Feldborg Haderup IF Logo Feldborg Haderup IF
Roslev C Roslev IK Logo Roslev IK
Thorning C Thorning IF Logo Thorning IF
NUGF 1 A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Ravn Arkitektur A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: torsdag 29/12

Teamname LVL Logo Club

U 11 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: torsdag 29/12

Teamname LVL Logo Club
Mejrup GU B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Måbjerg IF B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Herning Fremad 3 C
Ikast FS I B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS II B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS III C Ikast FS Logo Ikast FS
Herning Fremad 2 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
de få rå B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
de få rå 2 B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Vinderup y B Vinderup IK Logo Vinderup IK
Vinderup x B Vinderup IK Logo Vinderup IK
Bagges Boys B
Team Zamba Bold B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Team Tunnel B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
KLG 7 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG 8 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Sportigan Holstebro A

U 12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
De seje tøser B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
VSK Aarhus A Vejlby IK Logo Vejlby IK

U 12 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: fredag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Rygcenter Horsens Pigerne Kolding
Viborg SIK C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg SIK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg SIK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Ikast drengene 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene A Ikast FS Logo Ikast FS
KIF drengene B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Silkeborg IF B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Aif/kkik C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Lemming IF U12 B Lemming IF Logo Lemming IF
ATI Fodbold B Skive IK Logo Skive IK
Herning Fremad 2 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Ikast drengene 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
Aif/kkik 2 C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad
prima B prima

U 13 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: onsdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Bennys Bøller B AC Silkeborg Logo AC Silkeborg
Jespers Jaguarer B AC Silkeborg Logo AC Silkeborg
Sørens Stakler B AC Silkeborg Logo AC Silkeborg
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU
NUGF Stars B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF Heroes B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Bording IF 1 B Bording IF Logo Bording IF
Stoholm pigerne B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Bording IF 2 B Bording IF Logo Bording IF
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
MS Sporty Girls B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Cillins C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U 13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: onsdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Virklund BK B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Kjellerup IF A Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
onsild u13 Onsild IF Logo Onsild IF
TMG fodbold-2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Silkeborg 1 A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Silkeborg 3 A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Silkeborg 4 A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Silkeborg 2 A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
TMG Fodbold A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Viborg Søndermarken 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U 14 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: tirsdag 27/12

Teamname LVL Logo Club
sub88 C
kjellerup if B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Bording IF B Bording IF Logo Bording IF
Ans IF Piger B Ans IF Logo Ans IF
Ans IF Tøser B Ans IF Logo Ans IF

U 14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: tirsdag 27/12

Teamname LVL Logo Club
Rainbow Power B
Kjellerup IF B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Indersiden B
Grejs friskole B
Sparkesparkehophopstå B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Kaj´s Nisser B Viborg FF Logo Viborg FF

U 15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: torsdag 29/12

Teamname LVL Logo Club
AC Silkeborg A AC Silkeborg Logo AC Silkeborg

U 15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: torsdag 29/12

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup IF B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U 16/17 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: fredag 30/12

Teamname LVL Logo Club
AC Silkeborg B AC Silkeborg Logo AC Silkeborg
Team AIF/KKIK B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
AC Silkeborg 2 B AC Silkeborg Logo AC Silkeborg
Bording IF B Bording IF Logo Bording IF
Levring Efterskole A Levring Efterskole
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
RLK OLDGIRLS C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
KIF 1 C Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
KIF 1 Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Team Vikar B
Pizza Rosa A
BIF U16 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

U 17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag 30/12

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 30 2016

Organisation
Kjellerup IF
Place
Kjellerup hallen
Address
Tinghusvej 6
Postalcode
8620
City
Kjellerup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview