2017 Sparekassen Fyn Cup

 Langeskov IF og Sparekassen Fyn, Langeskov har hermed fornøjelsen at indbyde til indefodboldstævne i Langeskov Hallerne.

Lørdag den 21. januar 2017. Drenge U 6 og U 7: 3 mod 3 på tværs af banen. Drenge U 8 og U 9: 5 mod 5. Drenge U 10 - U 12. Pige U 10 - U 12.

Søndag den 22. januar 2017. Drenge U 13 - U 17. Pige U 14 og U 18.

Vi tilstræber at inddele holdene i puljer med 5 eller 6 hold, der spiller alle mod alle i kampe af maksimalt 6 minutters varighed. Der må maksimalt deltage 7 spilllere på hvert hold. U 6 og U 7: Maksimalt 6 spillere pr. hold. U 8 og U 9: Maksimalt 8 spillere pr. hold.

Præmier: Der er spurtpræmier til alle hold, når puljen er spillet færdig. Der vil også være præmier til vinderne af puljerne.

Startgebyr 275 kr. pr. hold skal indbetales samtidig med tilmelding på bankkonto reg. nr. 1551 konto 3217833531. Husk oplysninger ved indbetaling. Tilmelding senest 31. december 2016.

Spørgsmål til Sparekassen Fyn Cup 2017: Knud Knudsen 65 38 18 99 og mail lif.sparekassenfyn@gmail.com. Se også www.langeskovif.dk under Sparekassen Fyn Cup.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-6 (2011) Mixed 6 275 5 0
U-7 (2010) Mixed 6 275 5 0
U-8 (2009) Mixed 8 275 5 0
U-9 (2008) Mixed 8 275 11 0
U-10 (2007) Mixed 7 275 23 0
U-11 (2006) Mixed 7 275 5 0
U-12 (2005) Mixed 7 275 17 0
P U-10 (2007) Mixed 7 275 1 0
P U-11 (2006) Mixed 7 275 2 0
P U-12 (2005) Mixed 7 275 1 0
U-13 (2004) Mixed 7 275 12 0
U-14 (2003) Mixed 7 275 11 0
U-15 (2002) Mixed 7 275 7 0
U-16 (2001) Mixed 7 275 7 0
U-17 (2000) Mixed 7 275 11 0
P U-14 (2003) Mixed 7 275 2 0
P U-18 (1999-2000) Mixed 7 275 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-6 (2011) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIF Prøveholdet C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF

U-7 (2010) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
Munkebo Boldklub C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF

U-8 (2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 (2008) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF
BK Stjernen 1 A BK Stjernen
BK Stjernen 2 B BK Stjernen
allested A Allested U & I
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 C Dalum IF Logo Dalum IF

U-10 (2007) 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
Aunslev IF C Aunslev IF
Ubberud Ubberud IF Logo Ubberud IF
BK Stjernen 1 B BK Stjernen
Næsby Boldklub C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ravn Arkitektur A Bredballe IF Logo Bredballe IF
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
BBB 1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 3 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Næsby Boldklub B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum BK 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum BK 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U-11 (2006) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De Vilde Hvide B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF
smd.dk B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U-12 (2005) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søhus Stige 1. A Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Skårup IF 1 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Skårup IF 2 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Skårup IF 3 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Tårup IF C Tårup IF Logo Tårup IF
B 1913 u12 B Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
OB & ik Sort B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OB & ik Stribet B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Munkebo U12 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
S.F.B B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

P U-10 (2007) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF

P U-11 (2006) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
SUB'er girls C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev

P U-12 (2005) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF

U-13 (2004) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KRFK KRFK
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Fjordager IF Fjordager IF Logo Fjordager IF
Rudkøbing Rudkøbing Boldklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B 1913 U13 C Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Munkebo U13 (1) Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo U13 (2) Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U-14 (2003) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KRFK KRFK
Fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
B 1913 u14 A Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913
Sandagers Disciple 1 A varde if
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF
Fraugde A Fraugde GIF

U-15 (2002) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Otterup vinduespolering B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Tramper FC A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
KRFK B KRFK
Otterup U15 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U-16 (2001) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aunslev IF (1) B Aunslev IF
Aunslev IF (2) B Aunslev IF
Seden FC B
Traepillerfyn.dk B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Flexlease.nu B
KRFK B KRFK

U-17 (2000) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Tsunami Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Four and a fat man A
FC Caminar A
Papastathopoulos B Korup Skole
piller patruljen

P U-14 (2003) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF

P U-18 (1999-2000) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kim Omme
SUB Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Revisionssel A Team Q Odense

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Langeskov IF
Place
Langeskov Hallerne
Address
Børmosevej
Postalcode
5550
City
Langeskov
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview