KORUP REMA 1000 CUP 2017

VELKOMMEN TIL KORUP REMA 1000 CUP 2017

 

Der spilles i følgende rækker: Piger/damer og drenge/herrer 2016/2017 årgange.
 .

Præmier:
Der er personlige præmier til nr. 1 – 2 – 3 i hver for række U8 – U13. I finalepuljer er der præmier til nr. 1 - 4

I U5, U6 & U7 er der præmier til alle.

I U14 til U17 i piger og drenge spilles der om penge præmier til nr. 1 – 2 – 3

 

Herrer & Dame senior:
Puljevinderne går videre til finalepuljen, hvor
der spilles om penge præmier til nr.
1 – 2 – 3

1. præmie Herrer & Dame senior kr. 3.000,-

Tilmelding og betaling til:

Henrik Brendholdt, Hermelinløkken 6, 5210 Odense NV, Tlf. 22 75 62 88
E-mail: henrik@brendholdt.com  

Ligeledes kan der også tilmeldes her via www.staevner.dk .
Vi vil gerne opfordre jer til, at så vidt det er muligt, at I tilmelder jer via www.staevner.dk  

Bindende tilmelding/betaling senest den 9. december 2016 til Nordfyns Bank konto 6866-1043338, eller via MobilePay og SWIPP til 22756288.
Husk at skrive: Klubnavn og række ved betalingen, eller ID fra staevner.dk.

Tilmelding er først gældende, når betaling er registreret.

Pris:
  U5 – U7……....….....…..250 kr.
  U8 – U13.……....……....300 kr.
U14 – U17……….....…....400 kr.
Dame & Herrer senior.... 500 kr.
 

Følgende rækker kan der tilmeldes i:

 

Mix U5 Fødselsår 2012   Mix U6 Fødselsår 2011
Mix U7 Fødselsår 2010   Drenge U8 Fødselsår 2009
Drenge U9 Fødselsår 2008   Drenge U10 Fødselsår 2007
Drenge U11 Fødselsår 2006   Drenge U12 Fødselsår 2005
Drenge U13 Fødselsår 2004   Drenge U14 Fødselsår 2003
Drenge U15 Fødselsår 2002   Drenge U16 Fødselsår 2001
Drenge U17 Fødselsår 2000   Herre Senior Fødselsår 1901->
         
Piger U9 Fødselsår 2008   Piger U11 Fødselsår 2006-07
Piger U13 Fødselsår 2004-05   Piger U15 Fødselsår 2002-03
Piger U17 Fødselsår 2000-01    Dame Senior  Fødselsår 1901 ->

 

 

Kvartalsspillere:
Der må maksimalt bruges 1 kvartalsspiller pr. hold, klasselister anvendes ikke.
Holdkort skal udfyldes ved ankomst, indeholdende navne & fødselsdato på alle spillerne

Spilletid:
Spilletiden er 5 minutter pr. kamp, kan dog kun ændres opad, hvis vi mener det letter kampafviklingen. Vi gør opmærksom på at kampene starter til tiden i kampprogram, uanset om holdene er klar eller ej. Alle hold bedes derfor være klar til kamp senest fem minutter før tidspunktet i programmet. Uret kører hele tiden under stævnet. Det er alene kampens dommer, der kan bestemme om tiden må/skal stoppe, hvis dommeren vurderer at der er en alvorlig skade.
Opstilling:
Førstnævnte hold stiller op på banehalvdelen under uret. (Dog undtaget U5, U6 & U7). I tilfælde af trøjelighed, er det førstnævnte hold i programmet, der tager overtræksveste på inden kampen starter. Disse forefindes ved dommerbordet. Førstnævnte hold starter med at give bolden op.
Udskiftning:
Der spilles med flyvende udskiftning, husk dog at spillerne skifter ud modsat dommerbordet og kun fra sidelinjen. U5, U6 & U7 spiller 3:3 på tværs af hallen. U8 & U9 spiller 5:5 på hel bane, mens alle andre rækker spiller 4:4 på hel bane

Spilletidspunkterne er vejledende. Vi forbeholder os ret til at ændre tiderne, for at få alle dagene fyldt op.
Ved for få tilmeldte hold pr. årgang, forbeholder vi os ret til at udvide andre årgange med en ekstra pulje.

DBU Fyn – Regler for indefodbold på små mål!

DRENGE/HERRER: U5 - U7 U8 & U9 U10 - U12 U13 & U14 U15 - U17 Herrer Senior
Spillere på banen max. 3 5 4 4 4 4
Udskiftere (max) 3 2 2 2 2 2
1 spiller over midten Nej Nej Nej Ja Ja Ja
Målmand tage m/hænder Nej Ja Nej Nej Nej Nej
Udvist spiller må erstattes af ny Ja Ja Ja Nej Nej Nej
Udvist spiller til næste scoring XX XX XX Ja Ja Ja
Boldstørrelse 3 3 4 4 5 5

 

PIGER/DAMER: U9 U11 U13 U15 & U18 Dame Senior
 Spillere på banen max. 5  4  4  4  4
 Udskiftere max. 2  2  2  2  2
 1 spiller over midten Nej  Nej  Ja  Ja  Ja
 Målmand tage m/hænder Ja  Nej  Nej  Nej  Nej
 Udvist spiller må erstattes af ny Ja  Ja  Nej  Nej  Nej
 Udvist spiller ude til næste scoring XX  XX  Ja  Ja  Ja
 Boldstørrelse 3  4  4  4 - 5  5

 

Placering:
Har 2 eller flere hold lige mange points afgøres holdenes placering således:
1. Opnåede points i indbyrdes kampe.
2. Målforskel i indbyrdes kampe.
3. Flest scorede mål i indbyrdes kampe.
4. Målforskel i alle kampe.
5. Flest scorede mål i alle kampe.
6. Omkamp med normal spilletid. Er denne kamp uafgjort ved spilletids ophør, fortsættes uden afbrydelse til først scorede mål.

Yderligere oplysninger og spørgsmål til:
Brian Holm, tlf. 28 74 10 40.

Der spilles efter egne regler der læner sig op af DBU Fyn’s indendørsregler på små mål, dog kun med maks. 6 spillere på hvert hold, undtaget U8 & U9 maks. 7 spillere på hvert hold.

Ændringer i regelsæt:
- Max 175 hold
- Max 6 spillere pr. hold, dog i U8 & U9 max. 7 spillere.
- Max 1 kvartalsspiller pr. hold, klasselister anvendes/accepteres ikke.
- Spilletiden er 5 minutter pr. kamp, som dog kun kan ændres opad.
- Stævneledelsen afgør suverænt alle tvivlsspørgsmål.
- Dommernes afgørelser er endegyldige på banen og kan IKKE ændres.
- Ankomst senest 20 minutter før puljestart, hvor holdkort SKAL være udfyldt.
- OBS! Tiden (kampen) stoppes kun når dommeren vurderer, at der er en alvorlig skade.

Program tilsendes via mail ca. 1 uge før stævnet, men kan også læses på vor hjemmeside: www.korup-fodbold.dk  samt på www.staevner.dk  


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U9 P (5 mands) Mixed 7 300 0 0
U17 P Mixed 6 400 2 0
U16 Mixed 6 400 2 0
U6 (3 mands) Mixed 6 250 2 0
U5 (3 mands) Mixed 6 250 0 0
U11 P Mixed 6 300 6 0
U13 P Mixed 6 300 0 0
U15 P Mixed 6 400 2 0
U7 (3 mands) Mixed 6 250 14 0
U8 (5 mands) Mixed 7 300 4 0
U9 (5 mands) Mixed 7 300 13 0
U10 Mixed 6 300 12 0
U11 Mixed 6 300 6 0
U12 Mixed 6 300 9 0
U13 Mixed 6 300 5 0
U17 Mixed 6 400 19 0
U14 Mixed 6 400 5 0
U15 Mixed 6 400 13 0
Herrer Senior Mixed 6 500 27 2
Dame Senior Mixed 6 500 8 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 P (5 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Ses på grillen A Team Q Odense

U16 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aunslev IF 2 B Aunslev IF
Aunslev IF B Aunslev IF

U6 (3 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U5 (3 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 P 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg Fodbold 2 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold 1 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
ubberud IF C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Korup 1 Korup IF Logo Korup IF
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF

U13 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TOQ A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U7 (3 mands) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Korup 1 Korup IF Logo Korup IF
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 4 Dalum IF Logo Dalum IF
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF
De røde lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Dalum 5 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 6 Dalum IF Logo Dalum IF
Allesø Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U8 (5 mands) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
Middelfart 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U9 (5 mands) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum B Sanderum bk
Korup Korup IF Logo Korup IF
Bjørnebanden A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Nøddepatruljen B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Rip, Rap & Rup C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Ubberud 3 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ubberud 2 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ubberud 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
TPI tøserne C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Korup Korup IF Logo Korup IF
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Oks 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Morud IF B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
B 67 U11 A B.67 Logo B.67
Ubberud 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ubberud 2 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Allesø2 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dennis s drenge A Korup IF Logo Korup IF
Franks Drenge. Korup IF Logo Korup IF
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Morud IF B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Sanderum 4 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 5 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U17 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
FOUR AND A FAT MAN. A
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
SIE's drenge A
2pac lever C
Sanderum 3 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Korup Banden C -
"Hvem ved" A
piller patruljen
Glamsbjerg If A Glamsbjerg IF

U14 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Korup 1 Korup IF Logo Korup IF
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF
Korup 3 Korup IF Logo Korup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U15 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tramper FC A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI3 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
O.F. drengene -
Næsby A A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby B A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI4 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
FCM DRENGENE A FCM (privat)
TOQ B Team Odense Q
TPI 5 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby3 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

Herrer Senior 19 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Glamsbjerg Fritidscenter A
Felix Feeling B Brande IF Logo Brande IF
Pilen Pub
Vincon
K.E.
Babs Pizza Horsens
Korup Malerforretning
Fyens Bageri Service
Blue & a White Spirits
Vies Drengene
The Vikings
Korup 3 Korup IF Logo Korup IF
Korup 1 Korup IF Logo Korup IF
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF
Under uret B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Yeder Yeder A
De Ansatte
CF NYF A
FC Snavs

Dame Senior 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby Dalby IF Logo Dalby IF
Team Uno
Byens Guldsmed
De Anonyme B -
Brødrene Langer
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Intersport Viborg

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Korup IF
Place
Korup Kultur- & Idrætscenter
Address
Præstevej 12
Postalcode
5210
City
Odense NV
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview