Sengeløse pokal stævne

 Velkommen til Sengeløse pokal stævne, vi afholder igen i år en indendørs turnering for piger og drenge. Der vil igen i år være pokaler til første pladsen i alle årgange og medaljer til alle øvrige placeringer. 

Vi spiller efter SBU's regler, den eneste undtagelse er at vi spiller med resultater. 

Vi håber at se mange hold igen i år og vi forbeholder os retten til at ændre i spille tidspunkter hvis der kommer mange eller få hold i rækkerne. 

Årgangene bedes respekteres og alders dokumentation kan blive påkrævet ved indsigelse, i så fald vil et hold med ældere spillere end det tilladte blive taber dømt. 

Vi henviser til SBU's regler om alder f. Eks.  At U8 er årgang 2009 og yngre, dog må man have en enkelt 2008'er med som er født i perioden d. 1/7-08 - d. 31/12-08.  

 

Betalingen skal ske hurtigst muligt til reg. 2275 - konto. 4378984950 med hold og id nr. 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 Drenge Mixed 5 350 1 0
U7 Drenge Mixed 5 350 9 0
U7 piger Mixed 5 350 8 0
U8 piger Mixed 7 450 10 0
U11 drenge Mixed 6 450 12 0
U9 drenge Mixed 7 450 13 1
U10 drenge Mixed 7 450 10 0
U9 piger Mixed 7 450 19 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse U6 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U7 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse U7 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Tuse IF 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
AIF Condi B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF Vestegnens Pizzeria B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Tuse IF 2 B Tuse IF Logo Tuse IF
Tårnby FF drengene C Tårnby FF Logo Tårnby FF

U7 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse 2 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
LSF Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Greve Fodbold U7 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Viby C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Orient Orient GI
SGIF 2010 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Brøndbypigerne Brøndby IF Logo Brøndby IF

U8 piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
LSF Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
FB tøserne Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
U8 BB Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Greve Fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Viby C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
BK Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
SGIF 2009/2010 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U11 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj BK C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
AB B AB
KB lions C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Gundsølille 2 C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF

U9 drenge 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TFC Taastrup FC Logo Taastrup FC
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Ishøj Bk B Ishøj Boldklub
HIK 08 B1 B HIK
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U10 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team såby C såby
fc såby C såby
Hundige C Hundige Boldklub
B82-1 C B82 Virum Logo B82 Virum
B1908 1 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 2 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
De luxe drengene C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
KB Tigrene C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Gundsølille Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF

U9 piger 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Greve Fodbold U8 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
U9 BB C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Greve Fodbold U9 piger A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Viby C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
BSF U9 piger A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BK Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hfc tøserne B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Sundby supertøzer B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
SGIF 2009 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Brøndbyernes if C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Orient Orient GI
Fårevejle BK 1 B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
Fårevejle BK 2 B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
SGIF piger 2008 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Vordingborg IF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Place
Sengeløse Hallen
Address
Spangåvej 9
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview