KB Cup 2017

 

LUKKET FOR TILMELDING - FULD BOOKET

KB Cup:
Kerteminde Boldklub har hermed fornøjelsen, at byde velkommen til niveau opdelt indendørsstævne for klubhold. KB Cup afvikles under mottoet ” Fodbold er en leg” og vores ønske er at man møder hold på eget niveau. Så vores opfordring gælder til alle om at tilmelde sig på fair måde.
Præmier:
Der er pokal til nr. 1 - 2 & 3 i alle puljer.
Til og med U-11 er der medaljer til alle spillere.
Forventede spilledage (foreløbig)

Lørdag:

Drenge: U7,U8,U9,U11,U14
Piger: U8,U9,U10, U11, U13

Søndag:

Drenge: U10,U12,U13,U15
Piger: U12, U14, 

Spilleregler:
Der spilles efter FBUs indendørsregler, dog max 6 spillere pr. hold i alle rækker. U8 og U9 og 7 spillere, da der spilles med 5 på banen.
Pris:
Pr. hold kr. 300,- som overføres til konto: 6864 0001070385 - venligst her oplys tilmeldings ID nr. fra stævner.dk

Tilmelding senest d.15. januar 2017- vi sender en mail på din tilmelding, og endelig bekræftelse når stævnegebyret er betalt.
Man er først tilmeldt når stævnegebyret er betalt, husk det er først til mølle ……
Tilmelding er bindende og stævnegebyret refunderes ikke i tilfælde af afbud.
Program:
Udsendes pr. mail ca. 8 dage før stævnet, hvor i kan få oversigt over kampe, tidspunkter og puljeinddelinger.
 


 

 


 


 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 7 drenge Mixed 7 300 8 0
U8 Drenge A Mixed 7 300 3 0
U 8 Drenge B Mixed 7 300 3 0
U 8 Drenge C Mixed 7 300 5 0
U 9 Drenge A Mixed 7 300 4 0
U 9 Drenge B Mixed 7 300 9 0
U 9 Drenge C Mixed 7 300 8 0
U 10 Drenge A Mixed 6 300 3 0
U 10 Drenge B Mixed 6 300 7 0
U 10 Drenge C Mixed 6 300 13 0
U11 Drenge A Mixed 6 300 0 0
U11 Drenge B Mixed 6 300 6 0
U11 Drenge C Mixed 6 300 6 0
U12 Drenge A Mixed 6 300 11 0
U15 Drenge A Mixed 6 300 4 0
U15 Drenge BC Mixed 6 300 7 0
U 8 Piger A Mixed 7 300 0 0
U 8 Piger BC Mixed 7 300 3 0
U 9 Piger A Mixed 7 300 0 0
U 9 Piger BC Mixed 7 300 0 0
U10 Piger A Mixed 6 300 0 0
U10 Piger BC Mixed 6 300 1 0
U11 Piger A Mixed 6 300 2 0
U 11 Piger BC Mixed 6 300 0 0
U12 Piger A Mixed 6 300 0 0
U12 Piger BC Mixed 6 300 4 0
U 13 Piger A Mixed 6 300 0 0
U 13 Piger BC Mixed 6 300 1 0
U14 Piger A Mixed 6 300 3 0
U14 Piger BC Mixed 6 300 9 0
. Mixed 6 300 0 0
. Mixed 6 300 0 0
. Mixed 6 300 0 0
. Mixed 6 300 0 0
U12 Drenge B Mixed 6 300 17 0
U12 Drenge C Mixed 6 300 6 0
U13 Drenge A Mixed 6 300 6 0
U13 Drenge B Mixed 6 300 9 0
U13 Drenge C Mixed 6 300 6 0
U14 Drenge A Mixed 6 300 4 0
U14 Drenge B Mixed 6 300 1 0
U14 Drenge C Mixed 6 300 2 0

Signetud teams

U 7 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
Kerteminde 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U8 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Højby S&G 1 A Højby S&G Logo Højby S&G

U 8 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
OBU7A B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U 8 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tved C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Højby S&G 2 C Højby S&G Logo Højby S&G

U 9 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ubberud 1 A Ubberud IF Logo Ubberud IF

U 9 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
otterup 1 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Kerteminde 2 B
Kerteminde 1 B
Ubberud 2 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
LIF1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 9 Drenge C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
LIF3 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
OKS 1 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Skeby GF C Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
Ubberud 3 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
otterup 2 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
LIF2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 10 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ravn Arkitektur A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 10 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KB's Drenge B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
Rolfsted 2 B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Oks 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U 10 Drenge C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Skeby GF C Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
Fc langhår C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
KR70 C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
KB's Helte C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Aunslev IF C Aunslev IF Logo Aunslev IF
Sanderum BK 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum BK 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
FCK Junior C
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Oks 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U11 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Langeskov IF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U11 Drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søhus Stige 2 C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Langeskov IF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
BBB C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KR70 C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
Otterup B&IK C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U12 Drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Franks Drenge. A Korup IF Logo Korup IF
Dennis s drenge A Korup IF Logo Korup IF
Fjordager IF 1 A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager If 2 A Fjordager IF Logo Fjordager IF
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U15 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge BC 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Otterup vindues polering B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Kerteminde BK årgang 02/03 4 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK årgang 02/03 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK årgang 02/03 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
TOQ B Team Odense Q

U 8 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 8 Piger BC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 9 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 9 Piger BC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger BC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U 11 Piger BC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger BC 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby Pigerne C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
KB U12 Piger C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 13 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 13 Piger BC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U14 Piger BC 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EGB B Ejby IK Logo Ejby IK
søhusstige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
BM U13 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 4 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 4 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OB & ik B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Munkebo BK U12 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U12 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OB & IK sort C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
OB & ik C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U13 Drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo BK U13 (1) A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Allesø A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Kerteminde 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
De Hvide Ulve A
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U13 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo BK U13 (2) B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
TPI U13B B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OKS Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U13 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KRFK C KRFK Logo KRFK
KRFK C KRFK Logo KRFK
Kerteminde 3 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
Hårslev/Særslev C Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub

U14 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
TPI 4 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U14 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U14 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
28. - January 29 2017

Organisation
Kerteminde Boldklub
Place
Kerteminde hallerne
Address
Enggade 19
Postalcode
5300
City
Kerteminde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
KB Cup 2017 map

Tournament overview