Marienlyst Cup 2016

Boldklubben Marienlyst i Odense, indbyder igen i år til det traditionelle A-indefodboldstævne 16. - 18. december 2016. Stævnet er ideelt til at få pudset formen af inden Fyens Stiftstidende`s julestævne. Der er præmier til nr. 1, 2, 3 i hver række. Pris pr hold er 350 kr. som skal indbetales ved tilmelding, på konto: Regnr. 6866 kontonr. 1034741. Sidste tilmelding er den 30. november 2016 og kun hold under DBU kan deltage. BEMÆRK at holdnavn ved tilmelding skal være navnet på den klub man repræsenterer. Samtlige spillere på holdet skal være medlem af den klub de stiller op for og have spillet for klubben i efterårssæsonen 2016. Det er muligt at bruge max en kvartalsspiller på holdet, men ikke en dispensationsspiller og heller ikke en klassetrinsspiller. BEMÆRK: Begrænsning i antal hold kan forekomme i alle rækkerne, hvorfor "først til mølle-princippet" vil blive anvendt for tilmeldte hold, der har betalt. Øvrige hold vil blive skrevet på venteliste. program vil blive fremsendt primo december. Vi glæder os til at se jer Med sportslig hilsen Stævneudvalget i Boldklubben Marienlyst
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 drenge - årg 08 Mixed 8 350 Forventes spillet søndag 26 0
U10 drenge - årg 07 Mixed 7 350 Forventes spillet søndag 21 0
U11 drenge - årg 06 Mixed 7 350 Forventes spillet lørdag 19 0
U13 drenge - årg 04 Mixed 7 350 Forventes spillet lørdag 26 0
U14 drenge - årg 03 Mixed 7 350 Forventes spillet lørdag 13 0
U12 drenge - årg 05 Mixed 7 350 Forventes spillet lørdag 33 0
U15 drenge - årg 02 Mixed 7 350 Forventes spillet lørdag 23 0
U17 drenge årg 01-00 Mixed 7 350 Forventes spillet fredag 29 0
U11 piger - årg 06 Mixed 7 350 Forventes spillet søndag 5 0
U13 piger - årg 04 Mixed 7 350 Forventes spillet søndag 16 0
U15 piger - årg 02 Mixed 7 350 Forventes spillet søndag 9 0
U18 piger årg 00-99 Mixed 7 350 Forventes spillet fredag 7 0

Signetud teams

U9 drenge - årg 08 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Billund IF A Billund IF Logo Billund IF
Årslev Boldklub Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Tved B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Sanderum boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Kerteminde 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Ubberud 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Marienlyst 2 A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B.1909 U9 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Strib A Strib IF Logo Strib IF

U10 drenge - årg 07 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
SIK Viborg A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Spangsbjerg IF A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
Dalum IF B B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF A A Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum Boldklub 3 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
BBB 2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BM 1 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 23 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U11 drenge - årg 06 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
allesø 1 A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
BBB 2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
B 67 A B.67 Logo B.67
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Dalum Legenderne A Dalum IF Logo Dalum IF
Allesø 2 A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 23 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 drenge - årg 04 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum Boldklub 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
BM 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Kerteminde BK A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Søndersø BK 1 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø BK 2 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
OB 4 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 5 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Middelfart C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Fjordager If A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Munkebo BK 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo BK 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U14 drenge - årg 03 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
BM1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Korup IF 1 B Korup IF Logo Korup IF
Korup IF 2 B Korup IF Logo Korup IF
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK
fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
sfb1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
sfb2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
sfb3 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U12 drenge - årg 05 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aarslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
OB 4 ( de stribede) B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
OB 3 ( de stribede) A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Fjordager If A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
korup if A Korup IF Logo Korup IF
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Søhus Stige 1 B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhus Stige 2 B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Næsby BK 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Bk 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OB 5 ( de stribede) A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Munkebo BK U12 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U15 drenge - årg 02 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
TPI 3 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
OB3 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Oks 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby A A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby B A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U17 drenge årg 01-00 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet fredag

Teamname LVL Logo Club
Morud IF 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud IF 2 C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kerteminde BK 2 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
TPI 1 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
FCM A FC Midtjylland Logo FC Midtjylland
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Tved B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1913 Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Oure Fodbold Akademi A Oure Fodbold Akademi
Odense Boldklub A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Assens FC A Assens FC Logo Assens FC

U11 piger - årg 06 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
ubberud IF A Ubberud IF Logo Ubberud IF
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Give fremad A Give Fremad Logo Give Fremad
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 piger - årg 04 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Årslev BK A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby BK 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kolding B (2) A
BM2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM1 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Morud IF A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U15 piger - årg 02 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Næsby BK 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
vamdrup 1 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
vamdrup 2 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
TPI Rød Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI Hvid Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Middelfart B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
TOQ / Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst

U18 piger årg 00-99 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet fredag

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Marienlyst TQO III A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
TOQ / Marienlyst II A Marienlyst Logo Marienlyst
TOQ / Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst
TOQ / Marienlyst III A Marienlyst Logo Marienlyst

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
16. - December 18 2016

Organisation
Boldklubben Marienlyst
Place
Marienlystcenteret
Address
Windelsvej 138
Postalcode
5000
City
Odense
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview