ALLESØ CUP 2016

Vi har åbnet for tilmelding igen da der har været en del der ikke har kunnet tilmelde sig, så prøv igen sidste dag er 18.11.2016 :) Allesø Cup 2016 Så er det igen tid til at tilmelde sig Fyns bedste og hyggeligste indendørs stævne udelukkende for hold der har spillet i B og C rækker i 2016 Lørdag den 26.11 9- slut ca.18 Søndag den 27.11 9-15/16 Vi forbeholder os ret til at ændre dagene der spilles , afhængig af antallet af tilmeldinger Sidste år kom over 100 hold til vores hyggelige stævne i Allesø Hallen, har hallen gennemgået en omfattende renovering med nyt gulv og helt nye bander, endnu bedre nye toiletter samt et dejlig hyggeligt cafeteria Pris 275,- pr. hold beløbet skal indbetales på konto nr. 1551 10646952 for at kunne deltage , VI TAGER IKKE IMOD DANKORT !som betaling for tilmelding . så husk at betale i god tid :)senest den 14.11.2016 Vi glæder os rigtig meget til at se jer alle igen i år kim Kaare Hansen Formand Allesø Fodbold
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 Mixed 3 275 1 0
U7 Mixed 3 275,0 5 0
U8 B Mixed 4 275,0 7 0
U8 C Mixed 4 275,0 5 0
U9 B Mixed 4 275,0 0 0
U9 C Mixed 4 275,0 0 0
U10 B Mixed 4 275,0 7 0
U10C Mixed 4 275,0 7 0
U11 B Mixed 4 275,0 11 0
U11C Mixed 4 275,0 1 0
U12 B Mixed 4 275,0 8 0
U12C Mixed 4 275,0 1 0
U13B Mixed 4 275,0 8 0
U13C Mixed 4 275,0 0 0
U14 Mixed 4 275,0 6 0
U13 Piger Mixed 4 275,0 9 0
U14 Piger Mixed 4 275 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ÅAllesø GF C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U7 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allesø GF B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø GF B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Næsby2
SSV HØJFYN B SSV HØJFYN
Næsby 1

U8 B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
OB B2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB B B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U8 C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tved C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tommerup-drengene B Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
OB C C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Allesø U8 mix C Allesø Fodbold

U9 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Oks 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Tøsedrengene C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
HFK piger 2 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U10C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allesø Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Sanderum BK 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Lumby IF 88 C Lumby IF 88
Lumby IF 88 C Lumby IF 88

U11 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
allesø2 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
allesø1 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
SfB1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SMD.dk B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
HFK piger 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U11C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dennis s drenge B Korup IF Logo Korup IF
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Morud IF B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
korup if B Korup IF Logo Korup IF
Allesø gf u12 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U12C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Allesø 2 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
B 1913 B Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Løjt IF U14 Piger Løjt IF Logo Løjt IF

U13C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Green Team B Søhus (privat)
Tåsinge B Tåsinge Forenede Boldklubber
SSF Faaborg BK & IF
B B Faaborg BK & IF
Otterup BK 1 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U13 Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Allesø pigerne B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Tåsinge fB B TfB
søhus stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
EGB B Ejby IK
Nr .Lyndelse/Søby Fc C Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Lunderskov Boldklub 2 C Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 1 Lunderskov Boldklub

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Allesø Gymnastik Forening
Place
Allesøhallen
Address
Søhusvej 255
Postalcode
5270
City
Odense N
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
ALLESØ CUP 2016 map

Tournament overview