BMK CUP - DJS

 BMK Cup - DJS afvikles den sidste weekend i Januar og den første i februar. Stævnet afvikles i Møldrup Hallen.

Der spilles i rækkerne fra og med U6 til og med Senior. Historisk har stævnet samlet haft ca. 190 deltagende hold.

Vi præmierer de mindre årgange U6 - U10, med pokaler, mens årgange fra U11 og op efter bliver præmieret med sportstøj, gavekort og pengepræmier. I ældste årgange er der en speciel præmie til finalerundernes bedste spiller, hvor kriteriet for denne anerkendelse i højere grad er fairplay end scorede mål. Foruden placeringspræmierne uddeles der under hele stævnet præmier for gode målmandsredninger eller flotte mål.

Overskuddet fra stævnet går ubeskåret til BMK, som er ungdomsafdelingen for MTIF, HBI og Klejtrup Boldklub. BMK varetager både indendørs og udendørsfodbold for U6 spillere til U15. Det er lykkedes at etablere et stævne, som har et godt ry i fodboldkredse, hvor det bliver omtalt som et stævne med plads til bredden og gode præmier. Sidstnævnte skyldes den store støtte fra lokale sponsorer.

 

BMK Cup udvalget

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 drenge Mixed 7 350 Søndag 05/2 6 0
U13 drenge Mixed 7 350 Søndag 29/1 8 0
U13 drenge Mixed 7 350 Søndag 29/1 3 0
U9 drenge Mixed 7 350 Lørdag 04/2 8 0
U14 drenge Mixed 7 350 Søndag 29/1 10 0
U10 Piger Mixed 7 350 Søndag 05/2 3 0
U11 Piger Mixed 7 350 Søndag 05/2 1 0
U11 Piger Mixed 7 350 Søndag 05/2 2 0
U12 Piger Mixed 7 350 Søndag 29/1 6 0
U7 (3 bold) Mixed 5 225 Lørdag 04/2 18 0
U6 (3 bold) Mixed 5 225 Lørdag 04/2 11 0
U8 drenge Mixed 7 300 Lørdag 04/2 10 0
U10 drenge Mixed 7 350 Søndag 05/2 11 0
U11 drenge Mixed 7 350 Søndag 05/2 4 0
U12 drenge Mixed 7 350 Søndag 29/1 5 0
U12 drenge Mixed 7 350 Søndag 29/1 8 0
U14 drenge Mixed 7 350 Søndag 29/1 0 0
Senior Mixed 7 450 Lørdag 28/1 15 0
U12 Piger Mixed 7 350 Søndag 29/1 4 0
U14 Piger Mixed 7 350 Søndag 29/1 5 0
U14 Piger Mixed 7 350 Søndag 29/1 5 0
Senior Mixed 7 450 Lørdag 28/1 14 0
U10 drenge Mixed 7 350 Søndag 05/2 19 0
U8 piger Mixed 7 300 Lørdag 04/2 5 0
U8 drenge Mixed 7 300 Lørdag 04/2 9 0
U9 piger Mixed 7 350 Lørdag 04/2 4 0
U9 drenge Mixed 7 350 Lørdag 04/2 8 0

Signetud teams

U11 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 05/2

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Knejterne B Tjele Vest Sport
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U13 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/1

Teamname LVL Logo Club
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
Ry fodbold B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
IF Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Kvik / Aalestrup IF B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Sub 88 1 B SUB 88
SUB 88 2 B SUB 88
Team 2005 B
SSV B Stillinge IF Logo Stillinge IF

U13 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/1

Teamname LVL Logo Club
VFF C Viborg FF Logo Viborg FF
IF Jarl Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Kvik / Aalestrup IF C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U9 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 04/2

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Tigers B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Lions B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
Houlkær 2 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
BMK B BMK 90 Logo BMK 90

U14 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/1

Teamname LVL Logo Club
Kajs Drenge B
RK03 B Rk03
Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
TVS B TVS
modulbro B -frøstrup
BMK 90 C BMK 90 Logo BMK 90
BMK BMK 90 Logo BMK 90
SUB 88 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien

U10 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 05/2

Teamname LVL Logo Club
SUB88 SUB 88
SUB88 2 SUB 88
vh08 u10 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q

U11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 05/2

Teamname LVL Logo Club
BMK B BMK 90 Logo BMK 90

U11 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 05/2

Teamname LVL Logo Club
vh08 u11 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Ik Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U12 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/1

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 B Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
Bording IF 2 B Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 1 B Bording IF Logo Bording IF
BMK 1 B BMK 90 Logo BMK 90
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U7 (3 bold) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 04/2

Teamname LVL Logo Club
BT SVIF 1 Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
BT SVIF 2 Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
DB Fodbold 2 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Mariager IK 1 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager IK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Houlkær IF Houlkær IF Logo Houlkær IF
IK Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
DB Fodbold Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Viborg FF 1 Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 2 Viborg FF Logo Viborg FF
Skive IK Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK Resen 3 C Skive IK Logo Skive IK
Nibe 1 C Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe 2 C Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
BMK BMK 90 Logo BMK 90
Kvik/Aalestrup IF Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U6 (3 bold) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 04/2

Teamname LVL Logo Club
Bmk 90 C BMK 90 Logo BMK 90
Bmk 90 hold 2 C BMK 90 Logo BMK 90
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
IF Jarl Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Ik Rosendal u6 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ulbjerg IF. Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
IK Rosendal U5 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Houlkær IF Houlkær IF Logo Houlkær IF
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U8 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 04/2

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Sik 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Sik 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sik 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sik 4 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Houlkær B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Tvs rødding B Tvs
SIK Egeris B Skive IK Logo Skive IK
BMK BMK 90 Logo BMK 90

U10 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 05/2

Teamname LVL Logo Club
A-Sport C Ørslevkloster Idrætsforening Logo Ørslevkloster Idrætsforening
Bayern C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Resen 3 C Skive IK Logo Skive IK
Skørping 1 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
BMK 4 BMK 90 Logo BMK 90
VFF 1 C Viborg FF Logo Viborg FF
Mammen IF C Mammen Idrætsforening Logo Mammen Idrætsforening
BMK U10 C BMK 90 Logo BMK 90

U11 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 05/2

Teamname LVL Logo Club
VFF 1 C Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 2 C Viborg FF Logo Viborg FF
FC Selfie B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
BMK C BMK 90 Logo BMK 90

U12 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/1

Teamname LVL Logo Club
TVS B TVS
Sills drenge B Bording IF Logo Bording IF
Viborg Søndermarken B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BMK 1 BMK 90 Logo BMK 90
Løgstrup 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U12 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/1

Teamname LVL Logo Club
De Seje Hedenstedgutter C
Bording IF C Bording IF Logo Bording IF
BMK 2 BMK 90 Logo BMK 90
BMK 3 BMK 90 Logo BMK 90
Viborg FF 2 C Viborg FF Logo Viborg FF
Løgstrup 2 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
SUB 88 C Borup Idrætsforening

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/1

Teamname LVL Logo Club

Senior 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/1

Teamname LVL Logo Club
AC Vildheden B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
FS Vestthy B FS Vestthy
Sporting Lissabon C Team Viborg Logo Team Viborg
Team Interfjord B
Hasseris-drengene C
Lem Boldklub Lem Boldklub Logo Lem Boldklub
FC Loverboys C
Marcus/Intersport Viborg A SUB 88
Team legende let allstars B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Humlebierne B Hersom Bjerregrav Idrætsforening Logo Hersom Bjerregrav Idrætsforening
A-Sport A
Midtbus Jylland A Møldrup Tostrup Idrætsforening Logo Møldrup Tostrup Idrætsforening

U12 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/1

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF
De søde piger C Haverslev IF Logo Haverslev IF
BMK 2 C BMK 90 Logo BMK 90
Aalestrup C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U14 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/1

Teamname LVL Logo Club
Klopps piger B
BMK B Boldklubben Sydhimmerland Logo Boldklubben Sydhimmerland
BT/SVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Team Viborg B Team Viborg Logo Team Viborg

U14 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/1

Teamname LVL Logo Club
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
TA auto C BMK 90 Logo BMK 90
sub88 C SUB 88

Senior 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/1

Teamname LVL Logo Club
MorsØ FC 1 B MorsØ FC
MorsØ FC 2 B MorsØ FC
HBI 1 Hersom Bjerregrav Idrætsforening Logo Hersom Bjerregrav Idrætsforening
HBI 2 Hersom Bjerregrav Idrætsforening Logo Hersom Bjerregrav Idrætsforening
Lemvig A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
BIF/ØHIK B Brovst IF Logo Brovst IF
Vildbjerg SF A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
vk B
Hold Op
Intersport Viborg A
ØHI B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Hyggespillerne B Viborg FF Logo Viborg FF
Balle 14/15 B

U10 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 05/2

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
jarl arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IK Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Overlund stjernerne B Overlund GF Logo Overlund GF
IK Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Løgstrup 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Overlunds drenge B Overlund GF Logo Overlund GF
Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK
BMK 1 B BMK 90 Logo BMK 90
BMK 2 B BMK 90 Logo BMK 90

U8 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 04/2

Teamname LVL Logo Club
LKB B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Team Viborg C Team Viborg Logo Team Viborg
Vejgaard Boldklub B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
BMK 1 BMK 90 Logo BMK 90
BMK 2 BMK 90 Logo BMK 90

U8 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 04/2

Teamname LVL Logo Club
Resen 2 C Skive IK Logo Skive IK
Overlund GF 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
IK Rosendal 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SUB 88 C Borup Idrætsforening
Houlkær C Houlkær IF Logo Houlkær IF
SIK Egeris C Skive IK Logo Skive IK
Mammen IF C Mammen Idrætsforening Logo Mammen Idrætsforening

U9 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 04/2

Teamname LVL Logo Club
Bmk C BMK 90 Logo BMK 90
Skive Resen B Skive IK Logo Skive IK
Overlund GF B Overlund GF Logo Overlund GF
Kjellerup IF A Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U9 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 04/2

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 2 C Hobro IK Logo Hobro IK
SUB 88 1 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Aalestrup IF C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Løgstrup 1 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Houlkær 4 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær 3 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
BMK 2 C BMK 90 Logo BMK 90

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 28 - February 5 2017

Organisation
BMK 90
Place
Møldrup Hallen
Address
Rugvænget 2
Postalcode
9632
City
Møldrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview