Solrød Intersport Cup 2017

Solrød Intersport Cup 2017

 Ved A- og B-række forstås, at B-rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i SBU 2-3 og C-rækken henvender sig til nybegyndere og række 4 o.l.

1. Præmier
2. 5-holds puljer
3. Der spilles til store mål - 7 mandsmål **
4. Personlige pokaler til spillere på vindende hold og stor pokal til holdet.

** U-6 og U-7 drenge spiller på halv bane med minimål


Tilmelding : Senest lørdag 16. december 2016


Deltagergebyr pr.hold
(max.6 spillere pr.hold - Undtagen U9 og nedefter her er 7 spillere pr. hold)
Der spilles med 4 spillere på banen på hvert hold for U10 og opefter, og med 5 spillere på U9 og nedefter.
I U7 drenge A spilles der med 4 spillere på banen som er en minibane.

Ungdom: kr. 400,-

Herresenior / Oldboys: kr. 450,-

Stævneinfo: Bo Løth Nielsen, mail: solrodfc@gmail.com

Et hold er først tilmeldt, når betalingen er modtaget, man kan altså godt være godkendt og alligevel ikke komme med hvis betalingen ikke registreres. Et hold er altså først tilmeldt når der er kommet svar retur om at betaling er modtaget. Så betal venligst når du modtager besked om at du er bekræftet og afventer betaling.
Betalingen kan ske på følgende måder:
Bankkonto: 2344 2551 563 270 (Nordea) - husk at holdnummer først på indbetalingslinien
Betaling skal være Solrød FC i hænde senest mandag 19. december 2016.
Overholdes betalingsfristen ikke, kan holdet blive slettet og ventelisten benyttes.
 

Det forventede spilletidspunkt* for dagen fremgår af puljerne man tilmelder sig i.
Lørdag 14. Januar           Søndag 15. Januar

U 8 Drenge A + B + C           U 6 Drenge
U 10 Drenge A + B + C         U10 og U 11 Piger A + B
Oldboys +33                       U 12 Drenge A + B + C
 Oldgirls +28
 

Lørdag 21. Januar               Søndag 22. Januar
U 9 Drenge A + B + C             U 7 Drenge A + B
U 13 Drenge A + B + C            U 9 Piger A + B
U 14 Piger A + B                    U 11 Drenge A + B + C
Herresenior                            U 12 Piger A + B


*Ret til ændringer forbeholdes
- ved få tilmeldinger i A eller B rækker, kan disse rækker blive slået sammen
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-10 Pige (07) Mixed 6 400 2 0
U-10 Pige (07) B Mixed 6 400 2 0
U-12 Pige (05-06) Mixed 6 400 11 0
U-14 Pige (03-04) B Mixed 6 400 11 0
U-12 Drenge (05) C Mixed 6 400 7 0
U-13 Drenge (04) C Mixed 6 400 3 0
U-8 Drenge (09) C Mixed 7 400 14 0
U-9 Pige (08-09) A Mixed 7 400 0 0
U-9 Drenge (08) C Mixed 7 400 17 0
U-10 Drenge (07) C Mixed 6 400 15 0
U-11 Drenge (06) C Mixed 6 400 11 0
U-9 Pige (08-09) B Mixed 7 400 3 0
Herresenior A Mixed 6 450 3 0
U-13 Drenge (04) A Mixed 6 400 2 0
U-13 Drenge (04) B Mixed 6 400 5 0
U-10 Drenge (07) A Mixed 6 400 8 1
U-10 Drenge (07) B Mixed 6 400 17 0
U-11 Pige (06) Mixed 6 400 8 0
U-14 Pige (03-04) A Mixed 6 400 3 0
U-11 Drenge (06) A Mixed 6 400 5 0
U-11 Drenge (06) B Mixed 6 400 14 0
U-12 Drenge (05) A Mixed 6 400 3 0
U-12 Drenge (05) B Mixed 6 400 16 0
Oldboys +33 Mixed 6 450 15 0
U-6 Drenge (11) Mixed 7 400 10 0
U-7 Drenge (10) A Mixed 6 400 8 0
U-8 Drenge (09) A Mixed 7 400 14 0
U-8 Drenge (09) B Mixed 7 400 21 0
U-9 Drenge (08) A Mixed 7 400 5 0
U-9 Drenge (08) B Mixed 7 400 11 0
U-7 Drenge (10) B Mixed 7 400 12 0
Herresenior B Mixed 6 450 7 0
Oldgirls +28 Mixed 6 400 6 0

Signetud teams

U-10 Pige (07) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vestegnens piger A
HIK Piger B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U-10 Pige (07) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 Pige (05-06) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø 1 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 2 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Brøndbyernes IF 1 A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Brøndbyernes IF 2 B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Roskilde Pigerne A
Solrød FC 4 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 5 A Solrød FC Logo Solrød FC

U-14 Pige (03-04) B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
AFK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
EIF 2 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
EIF 3 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Solrød FC Y B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC Z B Solrød FC Logo Solrød FC
FC Damsø U 14 A FC Damsø Logo FC Damsø
HIK-2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U-12 Drenge (05) C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Würrzners drenge C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Rosenhøj BK 3 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Solrød M C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød N C Solrød FC Logo Solrød FC
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BK Skjold Rød C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U-13 Drenge (04) C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge BK3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Høje Taastrup IF C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Solrød 4 C Solrød FC Logo Solrød FC

U-8 Drenge (09) C 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Vallensbæk IF C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
vennerne C Vindinge IF Logo Vindinge IF
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
HIK 5 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Karlslunde C C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B93 - Suarez C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve Blå Lyn C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
FHF C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U-9 Pige (08-09) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 Drenge (08) C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Himmelev-Veddelev Boldklub 1 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Tune IF 08 C Tune IF Logo Tune IF
Valby Boldklub Grøn C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
HIK 08-3 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Haslev C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Næstved Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
Bagsværd BK C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
VSB C C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Karlslunde IF 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Himmelev-Veddelev Boldklub 2 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Havdrup 08 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
AB Tårnby sort C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U-10 Drenge (07) C 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gundsølille 2 C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Solrød FC 4 C Solrød FC Logo Solrød FC
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB Kenobi C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Team såby C Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
fc såby C Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
Havdrup Gul C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Greve C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
KB Ninjago C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
CIK - Blå C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK - Hvid C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Bk Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
RB 1906 C C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
De friske fyre C Solrød FC Logo Solrød FC

U-11 Drenge (06) C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Havdrup Blå C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Hundige C1 C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Hundige C2 C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Team MAMBOJ C

U-9 Pige (08-09) B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FB-08 Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
HIK Piger B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

Herresenior A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sunred Beach A Sunred Beach
Los Rottas A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Chimpanserne A

U-13 Drenge (04) A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ishøj BK A Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC

U-13 Drenge (04) B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næver4ever B Næstved IF Logo Næstved IF
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 B Solrød FC Logo Solrød FC

U-10 Drenge (07) A 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
SIF Blå A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
FC Durum A Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub

U-10 Drenge (07) B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge BK 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Solrød FC 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
KB B1 Tigrene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB B1 Panterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Spinjitzu B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
B82-1 B B82 Virum Logo B82 Virum
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Bryggen B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
RB 1906 B B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U-11 Pige (06) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Måløv C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Vestegnens Piger Brøndby IF Logo Brøndby IF
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U-14 Pige (03-04) A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EIF 1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Solrød FC Y A Solrød FC Logo Solrød FC
HIK-1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U-11 Drenge (06) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Drenge (06) B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hik B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Næstved sort B
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Havdrup Gul B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Hundige B B Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Køge Hvid C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge stribet B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Sort C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U-12 Drenge (05) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 Drenge (05) B 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød 4 B Solrød FC Logo Solrød FC
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Aif B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Aif B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Rosenhøj BK 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
HIK B B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bk Skjold Sort B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Solrød 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
BK Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
RB Away 1 A
RB Away 2 A
Farum BK B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

Oldboys +33 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sunred Beach Oldboys Sunred Beach
Old Irish Pub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
LBK A  Lunds BK  Logo Lunds BK
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Oldboys B Solrød FC Logo Solrød FC
Mästarna från 2016 Bk Olympic Malmö
HFC Blå B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
The Reds B Gif Nike Logo Gif Nike
Super C C Solrød FC Logo Solrød FC
Team ITG C

U-6 Drenge (11) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup Fodbold B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Vindinge C Vindinge IF Logo Vindinge IF
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
Vindinge 2 C Vindinge IF Logo Vindinge IF
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF
Banditterne C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Ishøj B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-7 Drenge (10) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 2 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
BS72 - 1 Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Herlev B73 - A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Havdrup A Havdrup GI Logo Havdrup GI

U-8 Drenge (09) A 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AIKdrengene 1 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Karlslunde A A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Restaurant Hercegovina A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Greve Blå Kometer A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
B93 - Messi A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-8 Drenge (09) B 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ejby IF 1968 B Ejby IF 68 Logo Ejby IF 68
Thors drenge B Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
Ishøj u8 A Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AIKdrengene 2 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Brøderne A Vindinge IF Logo Vindinge IF
Karlslunde B B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
B93 - Ronaldo B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Fremad amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI

U-9 Drenge (08) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFC 1 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
Team Emil A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U-9 Drenge (08) B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Himmelev-Veddelev Boldklub 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev Boldklub 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Valby Boldklub Blå B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
VSB B B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
AB Tårnby grøn B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U-7 Drenge (10) B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Haslev 2 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 3 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Solrød FC 4 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
BS72 - 2 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
CIK U7 C C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Haslev 1 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Herlev B73 - B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

Herresenior B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vestegnen B
Bredgade14.dk B HB
De gale wurster
Istvanos FC B
FOK'A B
Team mayday B

Oldgirls +28 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sirenerne C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Sirenerne Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Solrød KB Solrød FC Logo Solrød FC
Tono Tono

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
14. - January 22 2017

Organisation
Solrød FC
Place
Solrød Idræts Center
Address
Tingryds Allé 27
Postalcode
2680
City
Solrød
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Solrød Intersport Cup 2017 map

Tournament overview