B1909 Kreafunk Cup 2016


B1909 og Kreafunk inviterer til indefodboldstævne i Odense d. 9., 10. og 11. december 2016

 

Bemærk!!!

Ikke flere pladser i U8, U9, U10, U11, U12, U13 og U14

Stadig pladser i U15 og U17


Til vores stævne er der:
• Gode dommere som skaber en god atmosfære

• Deltagende hold fra hele Danmark

• Flotte præmier til de tre bedst placerede hold i U10-U17 – bl.a. produkter fra www.kreafunk.dk som 1. præmie i  alle rækker!

• Medaljer til alle i U8 og U9

 

Der er mulighed for tilmelding i følgende rækker:
Drenge U8-U15 + U17
U8 og U9 spiller 5:5, mens resten spiller 4:4. Max. 2 udskiftere pr. hold.


I U8 og U9 er der medaljer til alle. Vi har taget forbehold for andre stævner samme weekend!


Deltagergebyret er kun 300 kr. pr. hold, der bedes indbetalt til Arbejdernes Landsbank:
Reg. nr. 5389 og kontonummer 0309123. Husk at angive holdnavn og årgang ved betaling.


Sidste tilmeldingsfrist er 2. december.


Holdene spiller i denne rækkefølge:


Fredag (start kl. 17.00):
U15 drenge


Lørdag (start kl. 9.00):
U8 drenge
U9 drenge
U11 drenge
U12 drenge
U17 drenge


Søndag (start kl. 9.00):
U10 drenge
U13 drenge
U14 drenge
 

Programmet udsendes pr. mail i ugen op til stævnet, og kan hentes på hjemmesiden.
 

Evt. spørgsmål bedes rettet til:
Kasper H. Hansen på indestaevne@b1909.dk eller tlf: 5192 1477

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-8 Mixed 7 300 9 2
U-9 Mixed 7 300 18 2
U-10 Mixed 6 300 25 0
U-11 Mixed 6 300 23 1
U-12 Mixed 6 300 11 0
U-13 Mixed 6 300 24 0
U-14 Mixed 6 300 14 1
U-15 Mixed 6 300 18 0
U-17 Mixed 6 300 12 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-8 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Minecraft C Ubberud IF Logo Ubberud IF
SUB Ullerslev 1 C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
B1909 2 B1909
B1909 1 B1909
Nr. Lyndelse Søby FC C Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U-9 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB Ullerslev 1 C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Tved B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
B1909 2 B1909
B1909 B1909
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
De Seje Drenge A Billund IF
Nr. Lyndelse Søby FC B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Årslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
fc horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Sanderum C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U-10 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
FIF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
B1913 C Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 4 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
B1909 4 B1909
B1909 3 B1909
B1909 B1909
OB2 A OB
OB1 A OB
B1909 2 B1909
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Ravn Arkitektur A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Sanderum Boldklub 3 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening

U-11 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ubberud if B Ubberud IF Logo Ubberud IF
SfB1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
TPI - 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
B1909 B1909
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Allesø gf A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Middelfart All-Stars A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Team DAB B Esbjerg Fb
TPI-2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Legenderne A Dalum IF Logo Dalum IF
All Stars A Dalum IF Logo Dalum IF
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
BBB 2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U-12 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
S.F.B B S.F.B
Dennis s drenge A Korup IF Logo Korup IF
Franks Drenge. A Korup IF Logo Korup IF
B1909 B1909
X boys A
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U-13 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
White Ops A
FIUK 2 FIUK
Automatic syd eltavler B -
Skårup if 1 Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Skårup if 2 Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
FIUK FIUK
Højby B Højby S&G Logo Højby S&G
Allesø A
SSV Højfyn 2 B SSV HØJFYN
SSV Højfyn 1 B SSV HØJFYN
KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
BBB C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Framework A Næstved IF Logo Næstved IF

U-14 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FIUK FIUK
NKIF A
Marienlyst 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 2 A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 3 B Marienlyst Logo Marienlyst
Fraugde B Fraugde GIF
Korup IF 1 B Korup IF Logo Korup IF
Korup IF 2 B Korup IF Logo Korup IF
Otterup BK 1 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OKS X A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Y A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Fraugde 3 B fraugde

U-15 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst Marienlyst Logo Marienlyst
FCM DRENGENE A FCM (privat)
Dánéá A
Dancake FC B
Vindinge C Vindinge BK Logo Vindinge BK
Oks 1 A oks
Oks 2 A oks
Oks 3 B oks
OB II A OB
Tramper FC A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby B A

U-17 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Flexlease.nu B -
Kaptajn Gummihoved A
Bomberne fra Fyn A
SIE's drenge A
Under uret B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kerteminde BK A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Gymnastikdrengene A
Traepillerfyn.dk B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Boldklubben af 1909
Place
B1909s hal
Address
Gillestedvej 12
Postalcode
5240
City
Odense NØ
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview