Hansen / Nissen Cup 2016

Hatting-Torsted Fodbold har igen i år fornøjelsen at kunne invitere til Hansen / Nissen Cup 2016. Der spilles alle 4 dage i Hattinghallen og Torstedhallen, Horsens. Der spilles i følgende rækker: Piger: U10, U11, U12, U13, U15 Drenge: U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14, U15, U16, U17, U19 Puljerne spilles: Tirsdag d. 27. dec. 2016: Piger U12, Piger U13, Drenge U14, Drenge U15 Onsdag d. 28. dec. 2016: Drenge U12, Drenge U13, Drenge U16, Drenge U17 Torsdag d. 29.dec. 2016: Drenge U8, Drenge U9, Drenge U19, Piger U15 Fredag d. 30.dec. 2016: Piger U10, Piger U11, Drenge U10, Drenge U11 Afvikling: Der spilles i 4-holds puljer. Efter de indledende runder fortsætter nr. 1 og 2 i A-rækken og nr. 3 og 4 i B-rækken. Alle hold spiller mindst 6 kampe. Regler: JBU`s regler for indefodbold. Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre turneringsform, eller aflyse ved for få tilmeldinger. Pris: Pr. hold: 450kr. fra U8 til U15 Pr. hold: 500kr. for U16-U17-U19 Holdgebyret overføres til vores konto i Sydbank: 7140 - 1308011 Ved overførsel oplyses holdnavn og årgang eller ID nr. Tilmelding anses ikke som gældende før holdgebyret er modtaget. Præmier: Finale præmier til nr. 1 og 2 i hhv. A og B-rækkerne.. Der er præmier til 6 spillere pr. hold. Til U8 og U9 årgange er der præmier til 8 spillere pr. hold. Tilmelding: Senest den 30. november 2016 Yderliger info: Flemming Jensen email: ellenaj@post.tele.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Piger U-10 Mixed 7 450 15 0
Piger U-11 Mixed 7 450 31 0
Piger U-13 Mixed 7 450 24 0
Piger U-15 Mixed 7 450 21 0
Drenge U-8 Mixed 7 450 22 0
Drenge U-9 Mixed 7 450 36 0
Drenge U-10 Mixed 7 450 50 0
Drenge U-14 Mixed 7 450 31 0
Drenge U-15 Mixed 7 450 23 0
Drenge U-17 Mixed 7 500 9 0
Piger U-12 Mixed 7 450 20 0
Drenge U-11 Mixed 7 450 48 0
Drenge U-12 Mixed 7 450 36 0
Drenge U-13 Mixed 7 450 32 0
Drenge U-16 Mixed 7 500 11 0
Drenge U-19 Mixed 7 500 17 0

Signetud teams

Piger U-10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HTS A Tistrup BK Logo Tistrup BK
Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
gedved if B Gedved IF Logo Gedved IF
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Egebjerg B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Gørding A Gørding Lourup Idrætsforening Logo Gørding Lourup Idrætsforening
Skibet IF B B Skibet IF Logo Skibet IF
FC Horsens A A FC Horsens Logo FC Horsens
Skjold U-10 Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold

Piger U-11 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry fodbold B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Skibet IF C C Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF B B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF A A Skibet IF Logo Skibet IF
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
HOG Hinnerup 3 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG Hinnerup 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG Hinnerup 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Egebjerg if A Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Egebjerg if B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Fc Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Tifferne 1 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Tifferne B Tjørring IF Logo Tjørring IF
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Østbirk pigerne B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Thisted FC A Thisted FC Logo Thisted FC
ASA 1 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA 2 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Skjold U11 Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold

Piger U-13 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skovbakken A IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
VIK B
Hansen Gardiner A
FC Memse A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Store No 1B A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Hatting-Torsted/Stensballe 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted/Stensballe 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HairControl, Kolding A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Team Odense Q A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Næsby BK A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Harlev IK 1 C Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 2 C Harlev IK Logo Harlev IK
FC Horsens 4 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens

Piger U-15 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Byens Guldsmed A
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lyseng I A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skovbakken1 A IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Skovbakken2 A IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Skovbakken3 B IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Løjt/AaBK Løjt IF Logo Løjt IF
Team KQ A
Sportigan Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Revision Hatting B
Hatting Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hansen Gardiner A
Skjold U-15 Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
A/S Revision Hatting B

Drenge U-8 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Brande 2 B Brande IF Logo Brande IF
Egebjerg I.F. B
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Ry Fodbold B Ry fodbold Logo Ry fodbold
BNY Elektronik B Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
FREDERICIA KFUM B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
LokalBolig Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting-Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting/Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 4 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

Drenge U-9 32 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gedved IF U9 C Gedved IF Logo Gedved IF
fc horsens1 A FC Horsens Logo FC Horsens
fc horsens2 B FC Horsens Logo FC Horsens
fc horsens3 C FC Horsens Logo FC Horsens
fc horsens4 C FC Horsens Logo FC Horsens
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 3 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gaurslund 4 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hou IF B Hou IF
Vinding SF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Åbyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
De Seje Drenge A Billund IF Logo Billund IF
Brædstrup IF A Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
solbjerg 1 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Team small rags A Give Fremad Logo Give Fremad
Hatting-Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Hover IF B Hover if Logo Hover if
HIF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HIF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Vejle boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Brædstrup IF 3 C
Brædstrup IF 1 B
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Hatting-Torsted 4 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Åbyhøj IF 2 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

Drenge U-10 40 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fredericia KFUM 3 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Spjald A Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Vinding A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Ammitsbøl B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Egebjerg/Gedved C
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
solbjerg 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Hedensted IF 3 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
juelsminde B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
CMA BYG B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Sole IF B Sole IF Logo Sole IF
Hedensted IF 4 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ravn Arkitektur A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Erritsø GIF Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Fredericia KFUM 2 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 1 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Farstrup Comfort B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
SIK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
SIF Fodboldskolen 2 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
SIF Fodboldskolen 1 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
FC Horsens Sort B FC Horsens Logo FC Horsens
GGIF 1 A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF

Drenge U-14 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brande IF 2 B Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 1 B Brande IF Logo Brande IF
Team Speciel A AC Horsens Logo AC Horsens
Sportmaster/Tømrerfirma Heine Skovgård B
RFV A
Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Hovedgård 2.0 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Juelsminde B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Hatting Torsted 4 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hfs A Horsens FS Logo Horsens FS
Alarm Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 1 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Team Vest A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Pink Vikings A AC Horsens Logo AC Horsens
Kångerne A
Hatting Torsted 5 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Farstrup Comfort A
Vejle boldklub Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Boyz B Horsens FS Logo Horsens FS
The Pinkies A AC Horsens Logo AC Horsens
BLACKOUT A

Drenge U-15 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DAMP IF A AC Horsens Logo AC Horsens
Brande 4 Wolf B Brande IF Logo Brande IF
Brande 3 Shark B Brande IF Logo Brande IF
Pappas Pizza Tørring A Tørring IF Logo Tørring IF
Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
CASA FC B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Beringsslagteren A
Dancake FC A
Bech Granit B FC Horsens Logo FC Horsens
LDM revision Vejle A
Sparekassen Kronjylland, Kolding A
Bøgballe B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Brande IF 1 A Brande IF Logo Brande IF
R2 Agro A
Ammitsbøl-egtved A Egtved IF Logo Egtved IF
Flextek B Hedensted IF Logo Hedensted IF

Drenge U-17 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De dårlige tabere A
Alkoholdet B
KARSBERG rekruttering og headhunting A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
BIF B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

Piger U-12 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løsning B Løsning IF Logo Løsning IF
Hvid smølf B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Rød Smølf B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Lystrup A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Beslagsmed Steen Martinsen B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Team Odense Q A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Egebjerg tøserne B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Skødstrup 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hatting-Torsted 1 A Hatting-Torsted fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting-Torsted fodboldungdom
FC-Horsens-tonse-tøserne B FC Horsens Logo FC Horsens
FC-Horsens-Superstars B FC Horsens Logo FC Horsens
Tjørring IF B Tjørring IF Logo Tjørring IF

Drenge U-11 40 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg/Gedved B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Løgten FC A
HI Five A Hedensted IF Logo Hedensted IF
FYRVÆRKERI MESTEREN.dk B FC Horsens Logo FC Horsens
Vinding Drengene B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Sportmaster Vejle A
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Team TVC A
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Stensballe IK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ry Fodbold B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Hovedgård 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
HIF2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
HIF1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Team Autogården B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Bolig Beton B
Sportigan Hedensted B
Winnies Salon B Give Fremad Logo Give Fremad
Sengegården Randbøl C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Horsens FS 1 A Horsens FS Logo Horsens FS
Rødkilde Gymnasium A
HIF3 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Håndværkerne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
HFK piger B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Team Top Scorer A
Sportigan Holstebro A
Danisol C Tørring IF Logo Tørring IF

Drenge U-12 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brabrand 1 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand 2 C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Intersport Vejle A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Tørring Ølholm drenge C Tørring IF Logo Tørring IF
Harlev Hustleres C Harlev IK Logo Harlev IK
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Sportmaster Vejle A
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Fc Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Borussia teeth A
Juelsminde 2 B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Juelsminde 1 B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Hovedgård C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hevi drengene A
LM Entreprenør ApS B Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
TEAM 1401 B
Spar Nord A
Tretow`s Drenge A FC Horsens Logo FC Horsens
Team SNORK A
Richardos drenge A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Sydbank Østjylland A
SIK05 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
As B As Idrætsforening
Hedensted A
Egebjerg B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Team DAB B FC Horsens Logo FC Horsens
Lindved GF B Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

Drenge U-13 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kibæk IF A Kibæk Idrætsforening Logo Kibæk Idrætsforening
Team netIP-sportigan Holstebro A
Horsens Nord B Horsens Nord
olehansen.dk A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
M.C.M.C.O B
Sportigan Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team AC A AC Horsens Logo AC Horsens
Entreprenør Thorkild Jensen C Hedensted IF Logo Hedensted IF
CASA Boys A
Horsens Nord 2 C Horsens Nord
Cafe Borgen A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Skibet Dream Team B Skibet IF Logo Skibet IF
Smash Machines A
Åbydrengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
juelsminde 1 B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
juelsminde 2 C Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
HFS Young Boys B Horsens FS Logo Horsens FS
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
U-13 C Horsens FS Logo Horsens FS
Padborg Ejendomme A

Drenge U-16 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Svane Køkkenet A
HOGI Boys A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Alkoholdet A
Hairstyle Horsens A AC Horsens Logo AC Horsens
Team Faxe Kondi A Aulum IF Logo Aulum IF
Team Blå B
Sport 24 Vejle A Bredballe IF Logo Bredballe IF
FC Midtjylland A
FC Purnarnii A
Universal Transport A Skibet IF Logo Skibet IF

Drenge U-19 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 30 2016

Organisation
Hatting - Torsted Fodboldungdom
Place
Torstedhallen, Hattinghallen
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview