BlicherCup 2016 Indendørs

BLICHERCUP

Byder igen i 2016 Velkommen til Blichercup for dregne spillere fra U-6 til U-10, med præmier for over 75000 kr.

Weekender uge 48

Blichercup er et meget populært stævne,med deltagelse fra det meste af Jylland og Fyn. I år spiller U-6 og U-7 3 mands på halv bane. U-8 spiller 4 mands der på hele bane.U-9-10 Spiller 4 mands med A og B niveau opdeling.

Alle spiller får personlige præmier.

En frugt pose til alle hold ved ankomst

  Der medaljer til alle spiller i alle årgange, i U-8-9-10spilles der om guld, sølv og Bronze,og en flot pokal,en lækker Secelt fodbold til alle spiller på de vinder hold i U-8 til U-10.

VI glæder os meget at se jer til en fantastik dage Spentrup Hallerne .


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 5 300 Lørdag d.3/12 9 0
U-7 Mixed 5 300 Lørdag d.3/12 16 0
U-8 Mixed 6 350 Lørdag d.3/12 14 0
U-9 A Mixed 6 350 Søndag d.4/12 11 0
U-9 B Mixed 6 350 Søndag d.4/12 12 0
U-10 A Mixed 6 350 Søndag d.4/12 4 0
U-10 B Mixed 6 350 Søndag d.4/12 20 0
U-11 A Mixed 6 350 Lørdag d.17/12 0 0
U-11 B Mixed 6 350 Lørdag d.17/12 0 0
U-12 A Mixed 6 350 Søndag d.18/12 0 0
U-12 B Mixed 6 350 Søndag d.18/12 0 0
U-13 A Mixed 6 350 Lørdag d.17/12 0 0
U-13 B Mixed 6 350 Lørdag d.17/12 0 0
U-14 A Mixed 6 350 Søndag d.18/12 0 0
U-14 B Mixed 6 350 Søndag d.18/12 0 0

Signetud teams

U-6 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.3/12

Teamname LVL Logo Club
HelstedDrengene C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SIF Assentoft 1 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Dronningborg C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Radiserne B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Spentrup 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Team Hørby Auto Nørager IF
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U-7 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.3/12

Teamname LVL Logo Club
DB Fodbold 3 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
HB 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 3 B Hobro IK Logo Hobro IK
DB Fodbold 4 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hobro Ik 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Spentrup 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
HB 1 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Mariager IK 2 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
DB Fodbold 2 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB Fodbold 1 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hadsten Sk 3 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten sk 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U-8 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.3/12

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Spentrup 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
MIK drengene B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Helsted Fremad IF 4 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SMIFF09-1 C SMIFF09
SMIFF09-2 B SMIFF09

U-9 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.4/12

Teamname LVL Logo Club
Ruben 1. A IF Alliancen Logo IF Alliancen
DB1 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Løgstrup G&IF A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Skørping 1 A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 3 A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U-9 B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.4/12

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK U9 B Hobro IK Logo Hobro IK
Ruben 2 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
SMIFF B SMIFF Logo SMIFF
DB3 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Purhus IF B Purhus IF
db 4 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U-10 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.4/12

Teamname LVL Logo Club
NBK/AIF A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U-10 B 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.4/12

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK 2. Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager IK 1 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
Helsted Fremad IF 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Spentrup 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
NBK/AIF 2 B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Lund if B Lund IF Logo Lund IF
Ebeltoft B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Randers KFUM 2 C Randers KFUM Logo Randers KFUM
Randers KFUM 1 B Randers KFUM Logo Randers KFUM
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hammel GF B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
nord advertising A/S B Stautrup IF Logo Stautrup IF

U-11 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.17/12

Teamname LVL Logo Club

U-11 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.17/12

Teamname LVL Logo Club

U-12 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.18/12

Teamname LVL Logo Club

U-12 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.18/12

Teamname LVL Logo Club

U-13 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.17/12

Teamname LVL Logo Club

U-13 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.17/12

Teamname LVL Logo Club

U-14 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.18/12

Teamname LVL Logo Club

U-14 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.18/12

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
3. - December 4 2016

Organisation
Spentrup IF
Place
Spentrup Hallerne
Address
Skaldhøjvej 3
Postalcode
8981
City
Spentrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview