Sportmaster cup 2017

SPORTMASTER CUP 2017 Drenge U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12 og U13 i Vesthallen, Torstedhallen og Stensballehallen den 6., 7. og 8. januar 2017 STATUETTER/POKALER TIL ALLE SPILLERE Max. 16 hold i hver årgang U8-U13, 8 AB-hold og 8 BC-hold i hver årgang. Max. 24 hold i hver årgang U6-U7, Årgangene bliver lukket når de er fyldt, så det er først til mølle. Spilletid: 7 minutter U6 og U7 spiller 3 bold - spiller lørdag U8 spiller 4 mands bold - spiller lørdag U9 spiller 4 mands bold - spiller lørdag U10 spiller 4 mands bold - spiller lørdag U11 spiller 4 mands bold - spiller lørdag U12 spiller 4 mands bold - spiller søndag U13 spiller 4 mands bold - spiller fredag aften Holdgebyr U6 og U7 pris pr. hold kr. 350,- (præmier til max. 5 spillere pr. hold) U8 pris pr. hold kr. 450,- (præmier til max. 7 spillere pr. hold) U9 - U13 pris pr. hold kr. 500,- (præmier til max. 6 spillere pr. hold) Tilmelding foregår på staevner.dk (husk niveau skal angives ved tilmelding) og er først gældende når indbetalingen er registreret (husk at oplyse årgang, klub og holdnavn). Indbetaling skal ske ved tilmelding på konto: 5376-0000242062 Spørgsmål kan rettes til: kontor@horsensfs.dk Program udsendes ca. 1 uge før stævnet. Vi forbeholder os ret til at slå niveauinddelte rækker sammen ved for få tilmeldinger.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U13 Mixed 4 500 35 0
Drenge U9 Mixed 4 500 36 0
Drenge U11 Mixed 4 500 52 1
Drenge U12 Mixed 4 500 30 0
Drenge U6 Mixed 3 350 11 0
Drenge U7 Mixed 3 350 35 0
Drenge U8 Mixed 4 450 36 1
Drenge U10 Mixed 4 500 49 0

Signetud teams

Drenge U13 32 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
SSV1 B Stillinge IF Logo Stillinge IF
SSV2 C Stillinge IF Logo Stillinge IF
julle B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Allstars A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Andrup A Andrup IF Logo Andrup IF
IFS Blue A Ikast FS Logo Ikast FS
IFS Yellow A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS B Ikast FS Logo Ikast FS
Herning Fremad 2 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Entreprenør Thorkild Jensen C Hedensted IF Logo Hedensted IF
CASA Boys A
Østbasen B
Andrup 2 B
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Cafe Borgen A
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HFS Young Boys B Horsens FS Logo Horsens FS
Team AC A AC Horsens Logo AC Horsens
Padborg Ejendomme A
Automatic syd eltavler B
Team netIP-Sportigan Holstebro A
Smash Machines A
Horsens FS 1 C Horsens FS Logo Horsens FS
Sportigan Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Beastside B
Brædstrup if 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup if 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

Drenge U9 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rask Mølle C Rask Mølle-Aale IF Logo Rask Mølle-Aale IF
Sanderum 2 B Sanderum bk
Sanderum 1 A Sanderum bk
Løgstrup A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
fc horsens4 C FC Horsens Logo FC Horsens
fc horsens5 C FC Horsens Logo FC Horsens
De Konge Blå C Løsning IF Logo Løsning IF
Viborg FF A Viborg FF Logo Viborg FF
Gaurslund IF 4 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gaurslund IF 5 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Fodbold Venner B Fodbold Venner
Hedensted IF 2 C
Fredericia KFUM A Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Gauerslund IF 3 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Fredericia FF2 C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericia FF1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS 2 C Horsens FS Logo Horsens FS
Rårup B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Kolding boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
HIF A B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HIF B B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HIF C B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Fc horsens1 A FC Horsens Logo FC Horsens
fc horsens2 A FC Horsens Logo FC Horsens
fc horsens3 B FC Horsens Logo FC Horsens
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF

Drenge U11 41 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sengegården Randbøl C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Skødstrup 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Team Vejle A
Team DLO-Rengøring
Sportmaster Vejle A
Horsens FS 1 A Horsens FS Logo Horsens FS
De Konge Blå B Løsning IF Logo Løsning IF
Horsens FS 2 B Horsens FS Logo Horsens FS
VRI2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Egebjerg/Gedved B
ANFOTEC C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bagges Boys B
Legenderne A Dalum IF Logo Dalum IF
All Stars B Dalum IF Logo Dalum IF
Hornsyld IF 2 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hornsyld IF 1 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hovedgård 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Håndværkerne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Horsens FS 3 C Horsens FS Logo Horsens FS
Team Autogården B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
As C As Idætsforening
HEI 5 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hei B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Stensballe IK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Danisol C Tørring IF Logo Tørring IF
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Rødkilde Gymnasium A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
vejle fc C Vejle FC Logo Vejle FC

Drenge U12 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team EFB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Stensballe 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Team Skoletube A
Spar Nord A
Fc Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
HFS 1 B Horsens FS Logo Horsens FS
HFS2n C Horsens FS Logo Horsens FS
Hevi drengene A
Hovedgård C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Team DAB B FC Horsens Logo FC Horsens
@sarascheel ceramic. B
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Tretow`s Drenge A FC Horsens Logo FC Horsens
Richardos drenge B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SIK05 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hedensted A
TP montage 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Ikast drengene 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene A Ikast FS Logo Ikast FS
Sydbank, Vejle A
prima B prima
Ringkøbing United B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Team SNORK A

Drenge U6 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting -Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC HORSENS 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC HORSENS 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC HORSENS 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Horsens KFUM 1 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM

Drenge U7 33 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hfs 4 Horsens FS Logo Horsens FS
Hfs 3 Horsens FS Logo Horsens FS
Hfs 2 Horsens FS Logo Horsens FS
Hfs1 C Horsens FS Logo Horsens FS
Stensballe 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Banditterne C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Egebjerg SUPERSTARS C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Horsens KFUM A Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
BUF Horsens 3 C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF Horsens A Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF Horsens 2 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Bredballe IF 4 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vinding SF 1 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Gedved Gedved IF Logo Gedved IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Stensballe 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stilling IF Stillinge IF Logo Stillinge IF
Them gf 1 B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Them gf 2 B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Bredballe IF 3 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hatting/Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
Brande IF 1 C Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 2 C Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 3 C Brande IF Logo Brande IF
Højgaard Installation
TRIF Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

Drenge U8 35 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF 4 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Egebjerg I.F. B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 4 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Løsning B Løsning IF Logo Løsning IF
Skødstrup SF 3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Bredballe IF B1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Løsning 2 B Løsning IF Logo Løsning IF
BaggesBoys A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Skødstrup SF 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stouby GIF B Stouby GIF Logo Stouby GIF
Overlund GF 2 A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 1 A Overlund GF Logo Overlund GF
Solbjerg IF B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Skødstrup SF 5 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 6 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
BNY Elektronik B Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Skibet 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
LokalBolig Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

Drenge U10 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Herning Fremad 2 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 1 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
SIK Viborg 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Overlund A Overlund GF Logo Overlund GF
Egebjerg/Gedved C
Erritsø GIF Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Pixelz A
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
VSK Aarhus B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Lund if B Lund IF Logo Lund IF
Spjald A Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Hedensted IF 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ravn Arkitektur A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Rask Mølle C Rask Mølle-Aale IF Logo Rask Mølle-Aale IF
Farstrup Comfort B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Erritsø GIF 2 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Horsens FS 2 C Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS 1 B Horsens FS Logo Horsens FS
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Oks 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
SIK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Sole IF B Sole IF Logo Sole IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - January 8 2017

Organisation
Horsens FS
Place
Vesthallen
Address
Fussingsvej 61
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Sportmaster cup 2017 map

Tournament overview