TUSE CUP UNGDOM

Hermed indbyder Tuse IF Fodboldafdeling til indefodboldstævne for ungdomshold i TUSEHALLEN 9. til 11. december og 16. til 18. december 2016 Alle hold garanteret mindst 3 kampe. Aldersgrænser ifølge DBU 2016/2017. Der spilles til håndboldmål med bander. Der går to hold videre fra alle puljerne. I U6-U7 +U8 Piger spilles på halv bane med 4 spillere på banen. Deltagergebyr 1) For rækker med pengepræmier 450 kr. 2) Øvrige rækker 300 kr. 3) 1/2 bane hold 250 kr. Spillested: Tusehallen, Tuse Byvej 8, Tuse, 4300 Holbæk Tilmelding og betaling af deltagergebyr SENEST 28. november Kontonummer 4398-3562891153 Se mere om stævnet på vores officielle indbydelse www.tusefodbold.dk TUSE CUP UNGDOM
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U16 PIGER Mixed 6 450,- Lørdag den 17. december 7 0
U16 DRENGE Mixed 6 450,- Fredag den 9. december 16 0
U15 DRENGE Mixed 6 450,- Fredag den 16. december 7 0
U7 DRENGE 1/2 Bane Mixed 6 250,- Lørdag den 10. december 7 0
U15 PIGER Mixed 6 300,- Søndag den 18. december 0 0
U14 PIGER Mixed 6 300,- Søndag den 18. december 15 0
U13 PIGER Mixed 6 300,- Søndag den 18. december 0 0
U12 PIGER Mixed 6 300,- Lørdag den 10. december 7 0
U17 DRENGE Mixed 6 450,- Søndag den 18. december 17 0
U14 DRENGE A Mixed 6 450,- Lørdag den 17. december 9 0
U13 DRENGE A Mixed 6 450,- Lørdag den 17. december 13 0
U12 DRENGE A Mixed 6 450,- Lørdag den 10. december 5 0
U11 DRENGE Mixed 7 300,- Lørdag den 10. december 8 0
U10 DRENGE Mixed 7 300,- Søndag den 11. december 17 0
U9 DRENGE Mixed 7 300,- Søndag den 11. december 13 0
U8 DRENGE Mixed 7 300,- Søndag den 11. december 12 0
U8 PIGER 1/2 Bane Mixed 7 250- Lørdag den 10. december 1 0
U6 DRENGE 1/2 Bane Mixed 7 250- Lørdag den 10. december 6 0
U7 PIGER 1/2 Bane Mixed 7 250 Lørdag den 10. december 0 0
U10 PIGER Mixed 7 300,- Lørdag den 10. december 1 0
U12 DRENGE B-C Rækk Mixed 7 300,- Lørdag den 17. december 2 0
U13 DRENGE B-C Række Mixed 7 300,- Søndag den 18. december 8 0
U14 DRENGE B-C Række Mixed 7 300,- Søndag den 18. december 1 0

Signetud teams

U16 PIGER 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 17. december

Teamname LVL Logo Club
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tølløse A B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Tølløse B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Ringsted Ringsted IF Logo Ringsted IF
Snik Snak Pigerne
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF

U16 DRENGE 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 9. december

Teamname LVL Logo Club
Team Mælkesnit Vipperød BK Logo Vipperød BK
Future
ThaiPower Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
nr 1. C Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Nr 2. C Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
The Hood A Raklev GI Logo Raklev GI
The Boys
Osted Antik B FC Lejre Logo FC Lejre
BK KONGENR B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
old boys B Vipperød BK Logo Vipperød BK

U15 DRENGE 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 16. december

Teamname LVL Logo Club
Roskilde Racing Center
De sammenbragte
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Milan2500 A
Roskilde DK A

U7 DRENGE 1/2 Bane 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10. december

Teamname LVL Logo Club
Tuse if 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Holbæk 1 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 3 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U15 PIGER 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 18. december

Teamname LVL Logo Club

U14 PIGER 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 18. december

Teamname LVL Logo Club
B.73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Kattinge Caravan B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Akademipigerne A FC Damsø Logo FC Damsø
FC Damsø B FC Damsø Logo FC Damsø
The Moltereees Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
MBL Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Tuse Fodbold 2 A Tuse IF Logo Tuse IF
Lakridsens B
JBK Pigerne 1 B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
JBK Pigerne 2 B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
JBK Pigerne 3 B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
JBK Pigerne 4 B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Boeslunde Boldklub C Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub

U13 PIGER 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 18. december

Teamname LVL Logo Club

U12 PIGER 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10. december

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Team Pikathu B Nykøbing IF Logo Nykøbing IF
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse 2 B Tuse IF Logo Tuse IF

U17 DRENGE 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 18. december

Teamname LVL Logo Club
Future
OK Rengøring
The Black juniers B
HSA A
Fremad A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Kfum 11 A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
sportian Brønshøj A
mts A
Tonsgaards Rødder B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub

U14 DRENGE A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 17. december

Teamname LVL Logo Club
Roskilde Racing Center
McDonalds Roskilde
TeknoBoys A
Lodbyg Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Team Iskold FC Roskilde Logo FC Roskilde
Tuse Fodbold 2 A Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 3 Tuse IF Logo Tuse IF

U13 DRENGE A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 17. december

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Regstrup United B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Framework A Næstved IF Logo Næstved IF
Holbæk 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 3 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tuse IF Rød B Tuse IF Logo Tuse IF
VSTGN A

U12 DRENGE A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10. december

Teamname LVL Logo Club
Hb05 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Nr. Jernløse Dyreklinik A

U11 DRENGE 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10. december

Teamname LVL Logo Club
KB lions B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ipswich A
Kong Arthurs riddere A
Striwerne A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Jogabonito Academy A
Hundige Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub

U10 DRENGE 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 11. december

Teamname LVL Logo Club
Holbæk A A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Team Maidane B Næstved IF Logo Næstved IF
KB Spinjitzu B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Kenobi C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Rørvig IF U10 C Rørvig IF Logo Rørvig IF
BIF 1 Benløse IF Logo Benløse IF
BIF 2 Benløse IF Logo Benløse IF
Farmor & Farfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Mormor & Morfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
U10 C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Team såby C Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
fc såby C Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
Store Merløse Fodbold St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Undløse Boldklub B Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
Kr. Eskilstrup B Kirke Eskilstrup Boldklub Logo Kirke Eskilstrup Boldklub

U9 DRENGE 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 11. december

Teamname LVL Logo Club
claus drenge C FC Storebælt Logo FC Storebælt
RB 1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Asnæs C Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Go2fitness/Mr.Team B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
B73 Slagelse 2 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Rørvig IF U9 C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Vemmelev C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Jernløse B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Holbæk C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U8 DRENGE 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 11. december

Teamname LVL Logo Club
FFB 1 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 2 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
fc storebælt C FC Storebælt Logo FC Storebælt
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Rørvig IF U8 C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Himmelev-Veddelev BK 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB-Neymar Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Holbæk B&I - Blå B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I - Hvid B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U8 PIGER 1/2 Bane 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10. december

Teamname LVL Logo Club
Rørvig IF Piger C Rørvig IF Logo Rørvig IF

U6 DRENGE 1/2 Bane 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10. december

Teamname LVL Logo Club
Havdrup Fodbold B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Fuglebjerg IF Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
Kr. Eskilstrup B Kirke Eskilstrup Boldklub Logo Kirke Eskilstrup Boldklub
FC Storebælt 1 FC Storebælt Logo FC Storebælt
FC Storebælt 2 FC Storebælt Logo FC Storebælt

U7 PIGER 1/2 Bane 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10. december

Teamname LVL Logo Club

U10 PIGER 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10. december

Teamname LVL Logo Club
Tuse If B Tuse IF Logo Tuse IF

U12 DRENGE B-C Rækk 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 17. december

Teamname LVL Logo Club
Jernløse B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Grønlænderne B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U13 DRENGE B-C Række 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 18. december

Teamname LVL Logo Club
Holbæk 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ørslevdrengene B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Tuse IF Sort C Tuse IF Logo Tuse IF
AC Mobil B Næstved IF Logo Næstved IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Holbæk 3 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Havenisserne B

U14 DRENGE B-C Række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 18. december

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
9. - December 18 2016

Organisation
Tuse IF
Place
TUSE HALLEN
Address
Tuse Byvej 8
Postalcode
4300
City
Holbæk
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview