Sparekassen Vendsyssel Cup

Sparekassen Vendsyssel Cup 2017 i indefodbold holdes for 9. år i træk. - 17-19 februar 2017 i Brovst og Halvrimmen for alle ungdomsrækker og de fleste senior rækker - hvor alle får en sjov oplevelse. NYT NYT Kvinde Senior +15 er med for første gang.

I selve beskrivelsen vil jeg godt ha´ dig til at skrive følgende:
Vi er klar – er i klar til en ny gang indendørs fodboldweekend med masser af spænding og godt fodboldspil.

Vi gælder os til at se jer.

Nyt NYT – vi har i år Kvinde Senior med på programmet.

Tilmelding i følgende rækker
U5 Piger/drenge 2012 Lørdag
U6 Piger/drenge 2011 Lørdag
U7 Piger/drenge 2000 Lørdag

U8 Piger 2009 Søndag U8 Drenge 2009 Søndag
U9 Piger 2008 Lørdag U9 Drenge 2008 Lørdag
U10 Piger A/B 2007 Lørdag U10 Drenge A/B 2007 Søndag
U11 Piger A/B 2006 Søndag U11 Drenge A/B 2006 Søndag
U12 Piger A/B 2005 Søndag U12 Drenge A/B 2005 Søndag
U13 Piger A/B 2004 Søndag U13 Drenge A/B 2004 Søndag
U14 Piger A/B 2003 Søndag U14 Drenge A/B 2003 Søndag
U15 Piger A/B 2002 Lørdag U15 Drenge A/B 2002 Lørdag
U16 Piger A/B 2001 Lørdag U16 Drenge A/B 2001 Lørdag
U17 Drenge A/B 2000 Lørdag
U18 Piger A/B 1999-2000 Fredag U19 Drenge A/B 1998-1999 Fredag
Senior Kvinder +15 Fredag Oldboys +32 Fredag
Veteraner +40 Fredag
Superveteraner +45 Fredag


Stævnets afvikling
• For at opnå jævnbyrdige kampe er en del rækker opdelt i A- og B.
• Vær opmærksom på, at A-rækken er tiltænkt hold fra JBU´s A-rækker og de bedste hold fra B-rækkerne.
• Vi opfordrer klubberne til at være ærlige ved tilmelding.
• Ved for få tilmeldte hold vil A- og B-rækker blive slået sammen.
• Alle hold er garanteret 3 kampe.
• Et hold består af indtil 7 spillere – dog kun 5 spillere for U 5, U 6 og U 7 der spilles på tværs af banen.
• Max. 2 rækker som overlapper hinanden ved afviklingen.
• Der spilles med løbende tid.

Spilletid
I rækkerne U 5, U 6 og U 7 spilles der 7 minutter pr. kamp med ”løbende” tid.
I øvrige rækker spilles der 10 minutter pr. kamp med ”løbende” tid.

Spilleregler m.m.
• Der spilles efter JBU´s regler, herunder reglerne for aldersdispensation og deltagelse på flere hold.
• I U7, U8 og U9 desuden den regel, at piger må være et år ældre end drenge.
• Bemærk i U 5, U 6 og U 7 spilles der 3:3 (Jyske 3-bold) på minimål.
• U 8 spiller med 5 mand af gangen som i udendørs.
• Max. 7 spillere pr. hold i alle rækker dog kun 5 spillere i U 5, U 6 og U 7.
• Ved pointlighed afgøres 1. pladsen efter følgende:
o Indbyrdes opgør.
o Flest scorede mål.
o Færrest mål gået ind.
o Differencen mellem scorede mål og mål gået ind.
o Bedst af 3 straffespark.

Tilmelding
Senest tilmelding er onsdag, den 1. februar 2017

Præmier
U5 – U9
• Der er en medalje til hver spiller.
• Til 1. pladsen er der en pokal.
• Til 2. pladsen er der en pokal i de rækker, hvor der spilles finale.

U10 – U15
• Til 1. pladsen - Bowlingtur (7 personer - kan ikke ombyttes til kontanter) samt en pokal.
• Til 2. pladsen er der en pokal i de rækker, hvor der spilles finale.

U16 - Superveteraner
• 1. pladsen – kr. 500,- samt en pokal.
• 2. pladsen – kr. 300,- samt en pokal).

Pris
Tilmeldingsgebyret udgør kr. 375,00 pr. hold dog U 5, U 6 og U 7 kr. 325,00.

Mad
Senior kvinder, Oldboys, Veteraner og Superveteraner spilles fredag aften med efterfølgende spisning.

Menu
Pølsebord med sild og 1 snaps samt ostebord til dessert.
Pris kr. 75,- pr. person.

Spisning planlagt til ca. kl. 20:00 afhængig af puljerne kan tidspunktet svinge lidt.

Bestilling af fredagsspisning skal ske til jesperchr2003@yahoo.dk med angivelse af antal, klub, kontaktperson og mobilnr.

Betaling
• Betaling for deltagelse skal ske ved tilmelding samt angivelse af klub, antal hold, række, årgang og pige/dreng.
• Betaling af pølsebord (fredag) skal ske ved tilmelding af hold med angivelse af antal, klub og kontaktperson.
• Gebyret SKAL indbetales på reg.nr. 9070 – konto: 1622005693 ved tilmelding.

Spørgsmål
Kan stilles til Jesper Christiansen, jesperchr2003@yahoo.dk, 2226 6231 eller læs mere på
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 18 - 99-00 - Pige Mixed 7 375 Fredag 1 0
U 14 - 2003 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 3 0
U 6 - 2011 - Dr/Pi Mixed 5 325 Lørdag 14 0
U 7 - 2000 - Dr/Pi Mixed 5 325 Lørdag 13 1
U 8 - 2009 - Pige Mixed 7 375 Søndag 5 0
U 8 - 2009 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 22 0
U 9 - 2008 - Pige Mixed 7 375 Lørdag 1 0
U 9 - 2008 - Dreng Mixed 7 375 Lørdag 14 3
U 10 - 2007 - Pige Mixed 7 375 Lørdag 1 0
U 10 - 2007 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 26 1
U 11 - 2006 - Pige Mixed 7 375 Søndag 6 0
U 11 - 2006 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 16 1
U 12 - 2005 - Pige Mixed 7 375 Søndag 8 0
U 12 - 2005 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 16 3
U 13 - 2004 - Pige Mixed 7 375 Søndag 1 0
U 13 - 2004 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 11 0
U 15 - 2002 - Pige Mixed 7 375 Lørdag 4 0
U 15 - 2002 - Dreng Mixed 7 375 Lørdag 3 0
U 17 - 2000 - Dreng Mixed 7 375 Lørdag 11 0
U 16 - 2001 - Pige Mixed 7 375 Lørdag 3 0
U 19 - 98-99 - Dreng Mixed 7 375 Fredag 11 0
Old Boys - + 32 år Mixed 7 375 Fredag 2 0
Veteraner - + 40 år Mixed 7 375 Fredag 5 0
Superveter - + 45 år Mixed 7 375 Fredag 4 0
U 5 - 2012 - Dr/Pi Mixed 5 325 Lørdag 2 0
U 14 - 2003 - Pige Mixed 7 375 Søndag 1 0
U 16 - 2001 - Dreng Mixed 7 375 Lørdag 2 0
Kvinde senior +15 Mixed 7 375 Fredag 4 0

Signetud teams

U 18 - 99-00 - Pige 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Trekroner/Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub

U 14 - 2003 - Dreng 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Frøstrup-Hannæs B Frøstrup-Hannæs
KLIG (Klubberne I Gellerup) A A.C.F.C.
Trekroner/Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub

U 6 - 2011 - Dr/Pi 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Jetsmark U6 Drenge B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
De Små Blå Tranum GF
The Young boys B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Sulsted IF A Sulsted IF Logo Sulsted IF
Girlpower B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Biersted Biersted IF Logo Biersted IF
NFB 2 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Vejgaard Boldspilklub 1 C Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard Boldspilklub 2 C Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
U6 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub

U 7 - 2000 - Dr/Pi 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SSK Yngste 2 C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Nibe 2 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe 1 C Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Jetsmark 1 Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Jetsmark 2 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Vejgaard Boldspilklub U7 piger Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Biersted IF B Biersted IF Logo Biersted IF
SGIF 1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
BI A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U 8 - 2009 - Pige 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Wild Girls C Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
VBs Piger Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Stjerneholdet B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Biersted Biersted IF Logo Biersted IF
Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring

U 8 - 2009 - Dreng 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Chang Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Vadum 1 C Vadum IF Logo Vadum IF
Jarl Arden 1 A IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
SGIF 1 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF 2 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Jarl Arden 2 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Thorup/Klim BK B Thorup/Klim BK
Aalborg Freja 1 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
KB 81 Aalborg C KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
Thisted FC A Thisted FC Logo Thisted FC
IF Nordthy B IF Nordthy Logo IF Nordthy
Ørebro Boldklub C Ørebro Boldklub
Aalborg Freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Biersted Biersted IF Logo Biersted IF
Skovsgård Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Vestbjerg 2 B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Vestbjerg 1 B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
De bedste fodboldspillere A Aabybro IF Logo Aabybro IF
De gode fodbolddrenge B Aabybro IF Logo Aabybro IF
De seje fodbolddrenge C Aabybro IF Logo Aabybro IF
JIF 1 A Jestmark
JIF 2 B Jestmark

U 9 - 2008 - Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 9 - 2008 - Dreng 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BI A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
LIF 1 B Løgstør IF Logo Løgstør IF
LIF 2 B Løgstør IF Logo Løgstør IF
Thisted FC A Thisted FC Logo Thisted FC
IF Fremad Nørhalne C Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
BIF/ØHIK1 B Brovst IF Logo Brovst IF
BIF/ØHIK2 B Brovst IF Logo Brovst IF
Biersted Biersted IF Logo Biersted IF
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U 10 - 2007 - Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 10 - 2007 - Dreng 22 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vejgaard B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Leicester A
Skovsgård C Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Chang 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 3 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
NFK/VFB 1 B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
NFK/VFB 2 B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
Aalborg KFUM 3 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Gug 1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Vadum A Vadum IF Logo Vadum IF
Real Madrid A Thisted FC Logo Thisted FC
IF Fremad Nørhalne C Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aabybro 1 A Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro 2 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro 3 C Aabybro IF Logo Aabybro IF
Brovst A Brovst IF Logo Brovst IF
Brovst C Brovst IF Logo Brovst IF
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Team Smølf A Thisted FC Logo Thisted FC
U10 B I.K.Vest Logo I.K.Vest

U 11 - 2006 - Pige 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Thisted FC 1 A Thisted FC Logo Thisted FC
Thisted FC 2 A Thisted FC Logo Thisted FC
Arden tøzerne B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Trekroner/Skovsgård A Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Jetsmark u11 Piger A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF

U 11 - 2006 - Dreng 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
IF Fremad N?rhalne B IF Fremad N?rhalne
Ravn Arkitektur A
Trekroner/Skovsgård 1 B bk skovsgård
SGIF1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Skørping 2 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Trekroner/Skovsgård 2 B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Ørebro Boldklub C Ørebro Boldklub
Hjallerup 1 A Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 C Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
brovst B Brovst IF Logo Brovst IF
BROVST 2 B Brovst IF Logo Brovst IF
Team Mix A

U 12 - 2005 - Pige 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
IF Fremad Nørhalne B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Biersted/Nørhalne B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Brønderslev I og Brønderslev II A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev I og Brønderslev II A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Team girl power B Løgstør IF Logo Løgstør IF

U 12 - 2005 - Dreng 12 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KLIG (Klubberne I Gellerup) A A.C.F.C.
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Thorup/Klim BK B Thorup/Klim BK
Ørebro Boldklub C Ørebro Boldklub
Gulddrengene B Brovst IF Logo Brovst IF
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg Freja 1 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Trekroner/Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
IK Frem C Ik Frem Sønderup Suldrup
U12 B I.K.Vest Logo I.K.Vest

U 13 - 2004 - Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 13 - 2004 - Dreng 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TFC A Thisted FC Logo Thisted FC
KLIG (Klubberne I Gellerup) B A.C.F.C.
Thorup/Klim BK B Thorup/Klim BK
Biersted/Nørhalne C Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Ørebro Boldklub C Ørebro Boldklub
Klubben Tovshøj B Klubberne og Legepladsen I Tov
Trekroner/Skovsgård A Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Trekroner/Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
IK Frem C Ik Frem Sønderup Suldrup
Biersted/Nørhalne B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
U13 B I.K.Vest Logo I.K.Vest

U 15 - 2002 - Pige 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aabybro IF 1 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Biersted/Nørhalne B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
BIF / ØHIK / TGF B Brovst IF Logo Brovst IF

U 15 - 2002 - Dreng 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Trekroner/Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
B.Ø.T.1 B Brovst IF Logo Brovst IF
B.Ø.T.2 B Brovst IF Logo Brovst IF

U 17 - 2000 - Dreng 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Mariager Efterskole A Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
BIF/ØHIK/TGF B Brovst IF Logo Brovst IF

U 16 - 2001 - Pige 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team AIF/KKIK B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Biersted/Nørhalne B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Trekroner/Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub

U 19 - 98-99 - Dreng 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Ilbro C Ilbro/Lørslev IF Logo Ilbro/Lørslev IF
Thomas' Tyraner C
FC Ølleren A
Vindblæs B Vindblæs
Hvad skal vi hedde A Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF

Old Boys - + 32 år 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Veteraner - + 40 år 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
If fjordbakken IF Fjordbakken Logo IF Fjordbakken
Koldby-Hørdum IF B Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF
Biersted IF Biersted IF Logo Biersted IF

Superveter - + 45 år 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Allans Gulvbelægning
KH Byg 1 B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
KH Byg 2 B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Han Herred mestrene Brovst IF Logo Brovst IF

U 5 - 2012 - Dr/Pi 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skovsgård Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
NFB B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub

U 14 - 2003 - Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 16 - 2001 - Dreng 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skovsgård A Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Aabybro if B Aabybro IF Logo Aabybro IF

Kvinde senior +15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
HBJ projektudvikling A Hillerslev Sport
BIF/ØHIK B Brovst IF Logo Brovst IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - February 19 2017

Organisation
Brovst IF
Place
Sport og Kulturcenter Brovst (Brovst hallen)
Address
Damengvej 2
Postalcode
9460
City
Brovst
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Sparekassen Vendsyssel Cup map

Tournament overview