Sportigan Pokalcup 2016 i Viborg

Søndermarken IK er værter ved Sportigan Pokalcup 2016 og byder på masser af gejst og humør, når de yngste årgange mødes til dette julestævne. 3-mands rækker (spiller på tværs af banen) U-6 drenge - årgang 11, U-7 drenge - årgang 10, U-7 piger - årgang 10 4-mands rækker (spiller på langs af banen) U-8 piger - årgang 09,U-8 drenge - årgang 09, U-9 drenge - årgang 08, U-10 drenge - årgang 07, U-10 piger - årgang 07, U-11 drenge - årgang 06, U-11 piger - årgang 06 og U-12 piger - årgang 05. Der niveauinddeles i U-8 - U-9 - U-10 - U-11 og U-12 Kampe/dommere : Der tilstræbes 4 kampe til alle, afviklet så hurtigst som det er muligt under rimelige forhold. Spilletiden tilpasses antal tilmeldte hold, men mindst 7 min. pr. kamp. I U-6 og U-7 dømmes kampene af ledere fra de deltagende hold. I U-8 - U-12 stiller værtsklubben med dommere til alle kampe. Præmier : Der er en flot statuette til alle deltagere i rækkerne U-6 - U-9 mens der spilles frem til finaler i U-10, U-11 og U-12 hvor der er flotte Puma præmier. Tilmelding her på siden. Tilmeldingsfrist er fredag d. 3. december 2016. Holdene medtages i tilmeldt rækkefølge indtil rækkerne er fyldt op. Pris og betaling : 300,- kr. pr. hold i U-6 og U-7. 350,- kr. pr. hold i U-8 - U-12. Beløbet betales på stævnedagen inden holdets 1. kamp. Stævneprogrammet offentliggøres senest fredag d. 16. december 2016. Sted : Liseborgcentret Liseborgvej 37 8800 Viborg Stævneansvarlig, Michael Staun : fodbold@sik-viborg.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-9 drenge C Mixed 7 350 6 0
U-10 drenge C Mixed 7 350 7 0
U-7 piger Mixed 5 300 0 0
U-11 piger C Mixed 7 350 0 0
U-6 drenge Mixed 5 300 6 0
U-7 drenge Mixed 5 300 13 0
U-8 drenge C Mixed 7 350 9 0
U-9 drenge B Mixed 7 350 7 0
U-8 piger Mixed 7 350 3 0
U-10 piger Mixed 7 350 1 0
U-9 drenge A Mixed 7 350 6 0
U-10 drenge B Mixed 7 350 7 0
U-10 drenge A Mixed 7 350 3 0
U-8 drenge B Mixed 7 350 7 0
U-8 drenge A Mixed 7 350 8 0
U-11 drenge A Mixed 7 350 3 0
U-11 drenge B Mixed 7 350 9 0
U-11 drenge C Mixed 7 350 6 0
U-11 piger B Mixed 7 350 6 0
U-12 pige C Mixed 7 350 1 0
U-12 pige B Mixed 7 350 3 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-9 drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ik Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ravnsbjerg 2 C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Brande IF C Brande IF Logo Brande IF
SIK Bears C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-10 drenge C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TVS2 C Løvel Ungdoms og Idrætsforening
Roslev C Roslev IK
Houlkær if C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Rødkærsbro C Rødkærsbro
SIK Viborg (Grøn) C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Løgstrup GIF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
SIK Viborg (Gul) C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bmk 90 C Bmk 90
SIK 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Ravnsbjerg B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Ulbjerg IF B Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening

U-7 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skive IK Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK Resen 2 Skive IK Logo Skive IK
Viborg FF 1 Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 2 Viborg FF Logo Viborg FF
Bjerringbro IF B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Borbjerg GU C Borbjerg GU
Raketterne B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Lopperne B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Houlkær Houlkær IF Logo Houlkær IF

U-8 drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BIF 2 C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Løgstrup C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Houlkær IF 2 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Sik 4 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sik 5 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Borbjerg GU C Borbjerg GU
Gødvad 2 C Gødvad IF
Gødvad 3 C Gødvad IF

U-9 drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIK Panthers B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Ik Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Skive IK 1 B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK 2 B Skive IK Logo Skive IK
Sunds drengene B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Aalestrup IF B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
SIK Lions B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-8 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal U8 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Team Viborg U8 piger Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg U8 piger Team Viborg Logo Team Viborg

U-10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Ik Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Viborg ff A Viborg FF Logo Viborg FF
Ravnsbjerg 1 A Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SIK Tigers A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-10 drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TVS1 B Løvel Ungdoms og Idrætsforening
Overlund B Overlund GF Logo Overlund GF
Tjørring IF B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Overlund drengene B Overlund GF Logo Overlund GF
Løgstrup GIF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
SIK Viborg (Blå) Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg (Rød) B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-10 drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIK Viborg (Hvid) A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg (Sort) A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-8 drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
BIF1 B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Houlkær IF 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
SIK 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
TVS1 B Løvel Ungdoms og Idrætsforening

U-8 drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Overlund GF 1 A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 2 A Overlund GF Logo Overlund GF
Gødvad 1 A Gødvad IF

U-11 drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFF 1 A Viborg FF Logo Viborg FF
Søndermarken A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-11 drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFF 2 B Viborg FF Logo Viborg FF
NUGF-drengene 4 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF-drengene 1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF-drengene 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF-drengene 3 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Tjørring IF B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Søndermarken IK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Søndermarken B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-11 drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Knejterne C Tjele Vest Sport
Ravnsbjerg IF C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Søndermarken C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Rødkærsbro C Rødkærsbro
brædstrup 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
brædstrup 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

U-11 piger B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TeamViborg gul B -
Team Viborg Lilla -
Skibets seje sild B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibets Seje Sild 2 B Skibet IF Logo Skibet IF

U-12 pige C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF

U-12 pige B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nissepigerne B Overlund GF Logo Overlund GF
Nissebanden B Overlund GF Logo Overlund GF
Team Vibrog B Team Viborg Logo Team Viborg

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Søndermarkens IK
Place
Liseborghallen
Address
Liseborgvej 37
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview