Sportigan Pokalcup 2016 i Viborg

Søndermarken IK er værter ved Sportigan Pokalcup 2016 og byder på masser af gejst og humør, når de yngste årgange mødes til dette julestævne. 3-mands rækker (spiller på tværs af banen) U-6 drenge - årgang 11, U-7 drenge - årgang 10, U-7 piger - årgang 10 4-mands rækker (spiller på langs af banen) U-8 piger - årgang 09,U-8 drenge - årgang 09, U-9 drenge - årgang 08, U-10 drenge - årgang 07, U-10 piger - årgang 07, U-11 drenge - årgang 06, U-11 piger - årgang 06 og U-12 piger - årgang 05. Der niveauinddeles i U-8 - U-9 - U-10 - U-11 og U-12 Kampe/dommere : Der tilstræbes 4 kampe til alle, afviklet så hurtigst som det er muligt under rimelige forhold. Spilletiden tilpasses antal tilmeldte hold, men mindst 7 min. pr. kamp. I U-6 og U-7 dømmes kampene af ledere fra de deltagende hold. I U-8 - U-12 stiller værtsklubben med dommere til alle kampe. Præmier : Der er en flot statuette til alle deltagere i rækkerne U-6 - U-9 mens der spilles frem til finaler i U-10, U-11 og U-12 hvor der er flotte Puma præmier. Tilmelding her på siden. Tilmeldingsfrist er fredag d. 3. december 2016. Holdene medtages i tilmeldt rækkefølge indtil rækkerne er fyldt op. Pris og betaling : 300,- kr. pr. hold i U-6 og U-7. 350,- kr. pr. hold i U-8 - U-12. Beløbet betales på stævnedagen inden holdets 1. kamp. Stævneprogrammet offentliggøres senest fredag d. 16. december 2016. Sted : Liseborgcentret Liseborgvej 37 8800 Viborg Stævneansvarlig, Michael Staun : fodbold@sik-viborg.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-9 drenge C Mixed 7 350 29/12 Eftermiddag 6 0
U-10 drenge C Mixed 7 350 27/12 Fra morgenen 7 0
U-7 piger Mixed 5 300 28/12 Fra morgenen 0 0
U-11 piger C Mixed 7 350 28/12 Eftermiddag 0 0
U-6 drenge Mixed 5 300 29/12 Fra morgenen 6 0
U-7 drenge Mixed 5 300 29/12 Fra morgenen 13 0
U-8 drenge C Mixed 7 350 29/12 Formiddag 9 0
U-9 drenge B Mixed 7 350 29/12 Eftermiddag 7 0
U-8 piger Mixed 7 350 28/12 Formiddag 3 0
U-10 piger Mixed 7 350 28/12 Middag 1 0
U-9 drenge A Mixed 7 350 29/12 Først aften 6 0
U-10 drenge B Mixed 7 350 27/12 Formiddag 7 0
U-10 drenge A Mixed 7 350 27/12 Middag 3 0
U-8 drenge B Mixed 7 350 29/12 Formiddag 7 0
U-8 drenge A Mixed 7 350 29/12 Middag 8 0
U-11 drenge A Mixed 7 350 27/12 Først aften 3 0
U-11 drenge B Mixed 7 350 27/12 Eftermiddag 9 0
U-11 drenge C Mixed 7 350 27/12 Eftermiddag 6 0
U-11 piger B Mixed 7 350 28/12 Eftermiddag 6 0
U-12 pige C Mixed 7 350 28/12 Eftermiddag 1 0
U-12 pige B Mixed 7 350 28/12 Eftermiddag 3 0

Signetud teams

U-9 drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ik Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ravnsbjerg 2 C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Brande IF C Brande IF Logo Brande IF
SIK Bears C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-10 drenge C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12 Fra morgenen

Teamname LVL Logo Club
TVS2 C Løvel Ungdoms og Idrætsforening Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening
Roslev C Roslev IK Logo Roslev IK
Houlkær if C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Rødkærsbro C Rødkærsbro
SIK Viborg (Grøn) C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Løgstrup GIF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
SIK Viborg (Gul) C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12 Fra morgenen

Teamname LVL Logo Club

U-11 piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12 Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U-6 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 Fra morgenen

Teamname LVL Logo Club
Bmk 90 C BMK 90 Logo BMK 90
SIK 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Ravnsbjerg B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Ulbjerg IF B Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening

U-7 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 Fra morgenen

Teamname LVL Logo Club
Skive IK Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK Resen 2 Skive IK Logo Skive IK
Viborg FF 1 Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 2 Viborg FF Logo Viborg FF
Bjerringbro IF B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Borbjerg GU C Borbjerg gymnastik og ungdomsforening Logo Borbjerg gymnastik og ungdomsforening
Raketterne B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Lopperne B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Houlkær Houlkær IF Logo Houlkær IF

U-8 drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 Formiddag

Teamname LVL Logo Club
BIF 2 C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Løgstrup C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Houlkær IF 2 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Sik 4 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sik 5 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Borbjerg GU C Borbjerg gymnastik og ungdomsforening Logo Borbjerg gymnastik og ungdomsforening
Gødvad 2 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad 3 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U-9 drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK Panthers B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Ik Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Skive IK 1 B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK 2 B Skive IK Logo Skive IK
Sunds drengene B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Aalestrup IF B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
SIK Lions B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-8 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12 Formiddag

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal U8 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Team Viborg U8 piger Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg U8 piger Team Viborg Logo Team Viborg

U-10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12 Middag

Teamname LVL Logo Club

U-9 drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 Først aften

Teamname LVL Logo Club
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Ik Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Viborg ff A Viborg FF Logo Viborg FF
Ravnsbjerg 1 A Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SIK Tigers A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-10 drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12 Formiddag

Teamname LVL Logo Club
TVS1 B Løvel Ungdoms og Idrætsforening Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening
Overlund B Overlund GF Logo Overlund GF
Tjørring IF B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Overlund drengene B Overlund GF Logo Overlund GF
Løgstrup GIF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
SIK Viborg (Blå) Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg (Rød) B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-10 drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12 Middag

Teamname LVL Logo Club
SIK Viborg (Hvid) A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg (Sort) A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-8 drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 Formiddag

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
BIF1 B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Houlkær IF 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
SIK 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
TVS1 B Løvel Ungdoms og Idrætsforening Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening

U-8 drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 Middag

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Overlund GF 1 A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 2 A Overlund GF Logo Overlund GF
Gødvad 1 A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U-11 drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12 Først aften

Teamname LVL Logo Club
VFF 1 A Viborg FF Logo Viborg FF
Søndermarken A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-11 drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12 Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VFF 2 B Viborg FF Logo Viborg FF
NUGF-drengene 4 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF-drengene 1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF-drengene 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF-drengene 3 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Tjørring IF B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Søndermarken IK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Søndermarken B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-11 drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12 Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Knejterne C Tjele Vest Sport
Ravnsbjerg IF C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Søndermarken C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Rødkærsbro C Rødkærsbro
brædstrup 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
brædstrup 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

U-11 piger B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12 Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
TeamViborg gul B
Team Viborg Lilla
Skibets seje sild B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibets Seje Sild 2 B Skibet IF Logo Skibet IF

U-12 pige C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12 Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF

U-12 pige B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12 Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Nissepigerne B Overlund GF Logo Overlund GF
Nissebanden B Overlund GF Logo Overlund GF
Team Vibrog B Team Viborg Logo Team Viborg

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 29 2016

Organisation
Søndermarkens IK
Place
Liseborghallen
Address
Liseborgvej 37
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview