Hvalsø Cup 2017

HVALSØ IF. FODBOLD inviterer til 

HVALSØ-CUP 2017

Nytårsstævne - med flotte præmier (6. - 8. Januar 2017)

Hvalsø-Cup er et breddestævne, som afvikles i Hvalsøhallerne

  • Alle hold er garanteret mindst 3 kampe
  • Der er ikke niveaudeling mellem puljerne
  • SCORINGSPRÆMIER for gode mål og redninger
  • POKALER til de tre bedste hold i U10 - U17
  • MEDALJER til alle hold i rækkerne U8-U9

RÆKKEOVERSIGT

Fredag den 6. januar
Lørdag den 7. januar Søndag den 8. januar
U-15 Drenge 02 U8-Drenge 09 U10-Piger 07/08
U-17 Drenge 00/01 U9-Drenge 08 U11-Piger 06
  U10-Drenge 07 U12-Piger 05
  U11-Drenge 06 U13-Piger 04
  U12-Drenge 05 U15-Piger 02/03
  U13-Drenge 04 U14-Drenge 03
  • Tilmelding kan ske på staevner.dk frem til den 26. december 2016 (puljer kan lukkes tidligere).
  • Tilmeldingsgebyret på kr. 350,00 pr. hold skal indbetales senest 18. december 2016, til konto nr. 0521 - 0000114343. Tilmelding er først gældende efter indbetaling.
  • Programmet forventes lagt på vores hjemmeside hvalsoeif.dk samt staevner.dk den 3. januar 2017.
  • Adresse: Hvalsøhallerne, Skolevej 5, 4330 Hvalsø

Evt. spørgsmål vedrørende Hvalsø Cup kan rettes til E-mail: hvalsoecup@gmail.com eller til Morten Knudsen på mobil 61624052 mellem 19-20.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U12-piger Mixed 6 350 12 0
U13-piger Mixed 6 350 9 0
U11-piger Mixed 6 350 6 0
U15-piger Mixed 6 350 21 0
U8 Mixed 7 350 8 0
U9 Mixed 7 350 8 0
U11 Mixed 6 350 10 0
U10 Mixed 6 350 17 0
U15 Mixed 6 350 11 0
U14 Mixed 6 350 12 0
U12 Mixed 6 350 16 0
U13 Mixed 6 350 10 0
U17 Mixed 6 350 24 0
U10-piger Mixed 6 350 9 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U12-piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Brøndbyernes IF A A Brøndbyernes IF A
Brøndbyernes IF B B Brøndbyernes IF
De uforglemmelige 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
De uforglemmelige 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hvalsø u 12 piger Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Hvalsø u 12 piger Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Nykøbing IF Nykøbing IF
Lynge-Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Roskilde Pigerne
AIK 65 STRØBY FODBOLD C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U13-piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø 3 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Gundsø piger C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
HGB Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Lynge-Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Hvalsø 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Team Odense A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U11-piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø u 11 piger Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
De seje fodboldpiger C Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Cocopigerne Tuse Næs Boldklub
Nykøbing IF B Nykøbing IF
AIK 65 STRØBY FODBOLD B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Tusepigerne Tuse IF Logo Tuse IF

U15-piger 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø Auto 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø Auto 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø Auto 3 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Team Vinico 1 B Nykøbing IF
Team Vinico 2 C Nykøbing IF
Vemmelev 1 B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
Vemmelev 2 Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
Rosenhøj B B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj C B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj A B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Fk 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Viby IF C Viby If
JBK Pigerne 1 B Jyderup boldklub
JBK Pigerne 2 B Jyderup boldklub
JBK Pigerne 3 B Jyderup boldklub
JBK Pigerne 4 B Jyderup boldklub
Tølløse B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
B`s piger B FC Damsø Logo FC Damsø
Fc smølferne C FC Damsø Logo FC Damsø

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bramsnæs fb C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Thors drenge B Såby Fodbold
Bro's A Vindinge IF Logo Vindinge IF
Bro's A Vindinge IF Logo Vindinge IF
Brøderne B Vindinge IF Logo Vindinge IF
Benløse 1 A Benløse IF Logo Benløse IF
Hvalsø Blå C Hvalsø
Hvalsø Grøn C Hvalsø

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BS72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Bramsnæs fb C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Hvalsø IF 2 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø IF 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Bramsnæs fb C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber

U11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hvalsø 2 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Team Kulek
Holmegaard Sort Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard Rød Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
RB1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U10 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gadstrup Blå Gadstrup IF
Gadstrup Rød Gadstrup IF
Tølløse Bold Klub B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Viby IF Viby IF
Team såby C såby
fc såby C såby
Holbæk B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 2 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 3 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 4 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Tuse Næs Boldklub Tuse Næs Boldklub
FC Konya B Ishøj boldklub
FC Konya C Ishøj boldklub
Vor Frue B Vor Frue IF
Tølløse Bold Klub B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub

U15 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
tyson¨s drenge 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
tyson¨s drenge 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Viby Boys B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Køge Boldklub Grå B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub Hvid B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub Sort B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Team H. B
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 2 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Grønlænderne B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Toftegaards Drenge Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub

U14 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gentofte Vangede
Team Sportigan B Team Sportigan
HG drengene B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Team Iskold
FHF Grøn B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Hvid B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Hvalsø U14 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
KFUM03 Roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Green Team B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Moffe.dk -

U12 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø hold A C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsæ Hold B B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Team Kulek
J.A AUTO B B1903 Logo B1903
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Olivers Garage
BFB 2 C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
BFB 1 B Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Holbæk Sportsakademi B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Rosenhøj BK 2 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U13 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIF3 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
HIF2 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
HIF1 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
De blå drenge Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
De sorte drenge Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve Hvid Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BFB U13 C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Team Kulek

U17 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HSA
Lady Crime C
Orale C Såby fodbold
bussen B O.P. GaMeRBoYs
A-Team B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Jordfræserne RHS Trumler-Theis FC C -
old boys B vipperød bk
Skillz That Killz B Vipperød BK
Godaus B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Godaus Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
FC Siker C
J og P B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Azpilicuetas Drengene C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Azpilicuetas Drengene C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Saint le plyt C Vipperød BK
Danskerne og deres slave B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

U10-piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B73 nisserne B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Hvalsø u 10 piger Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø u 10 piger Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
De seje fodboldpiger C Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Hvalsø IF
Place
Hvalsø Hallen
Address
Skolevej 5
Postalcode
4330
City
Hvalsø
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview