Spar Nord Julecup

Hørning IF Fodbold inviterer hermed til Julecup 27.- 30. dec. 2016

Velkommen til Hørning IF Fodbold og Spar Nords Julecup 2016. Vi glæder os til at se spillere, trænere, ledere, forældre og publikum til vores 32. julestævne i Hørning mellem jul og nytår. Stævnet er et af de største endags stævner i Midtjylland, hvor der er garanti for hygge og spændende kampe i gode omgivelser.

Gode mål og flotte detaljer bliver belønnet med spurtpræmier.

Vi glæder os til at se rigtig mange klubber og hold til nogle gode dage med topunderholdende kampe.

OBS: Der spilles på store 7/8 mands mål fra U-10 og opefter.

Pengepræmier i: Herresenior/ Damesenior

Spilleregler: Der spilles efter DBU Jyllands indendørsregler til og med U9 og med DBU Sjællands regler for 7/8 mandsmål fodbold fra U10 og opefter. Der spilles 7 min. pr. kamp.

U-06 & U-07 spilles 3:3 på tværs på små mål – max. 5 spillere. Der spilles 7 minutter pr. kamp

U-08 & U-09 spilles 4:4 - max 7 spillere.

U10 og opefter spilles 4:4 - Max 7 spillere. Husk målmand + målmandshandsker

Alle hold er garanteret min. 4 kampe.

Spillested: Alle kampe afvikles i Hørning Idrætscenter, Toftevej 53, 8362 Hørning.

Dommer: Der dømmes med dommere fra Århus Dommerklub i senior rækkerne og U-19. Yngre rækker dømmes af lokale dommere.

Præmier: Der er præmier til nr. 1 og 2 i hver række - max 7 spillere pr. hold. I U-06 & U-07 er der medaljer til alle spillere. Præmierne er skænket af Spar Nord Der uddeles også spurtpræmier for flotte mål og detaljer.
Frugt til alle deltagere

Spilleplan: Programmet sendes ud i uge 50.

Pengepræmier: I rækkerne Herresenior/ Damesenior Præmier nr. 1. kr. 1.000,- og nr. 2. kr. 500,- pr. række

Holdgebyr: For hold med pengepræmier kr. 500,00
U-06 & U-07 (på tværs) kr. 250,00
Øvrige rækker, pr. hold kr. 400,00
Betaling sker ved tilmelding på Spar Nord konto, 8123 4560601390
Tilmeldingen er bindende for klubben.

SIDSTE FRIST FOR TILMELDING ER SØNDAG D. 29 NOVEMBER
Tilmelding kan kun ske via staevner.dk eller pr. mail til hifjulecup@outlook.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mix Mixed 5 250 Torsdag d. 29.12.2016 7 0
U-7 Mix Mixed 5 250 Torsdag d.29.12.2016 26 0
U-8 Piger årg 2009 Mixed 7 400 Torsdag d.29.12.2016 1 0
U-9 Piger årg 2008 Mixed 7 400 Torsdag d.29.12.2016 4 0
U-10 Piger årg 2007 Mixed 7 400 Tirsdag d.27.12.2016 7 0
U-11 Piger årg 2006 Mixed 7 400 Tirsdag d.27.12.2016 6 0
U-12 Piger årg 2005 Mixed 7 400 Tirsdag d.27.12.2016 6 0
U-13 Piger årg 2004 Mixed 7 400 Fredag d.30.12.2016 13 0
U-14 Piger årg 2003 Mixed 7 400 Fredag d.30.12.2016 11 0
U-15 Piger årg 2002 Mixed 7 400 Onsdag d.28.12.2016 2 0
U-16 Piger årg 2001 Mixed 7 400 Onsdag d.28.12.2016 13 0
U-17 Piger årg 2000 Mixed 7 400 Onsdag d.28.12.2016 0 0
U-19 Piger årg 1998 Mixed 7 400 Fredag d.30.12.2016 0 0
Dame Senior Mixed 7 500 Tirsdag d.27.12.2016 4 0
U-8 Drenge årg 2009 Mixed 7 400 Torsdag d.29.12.2016 15 0
U-9 Drenge årg 2008 Mixed 7 400 Torsdag d.29.12.2016 9 0
U-10 Drenge årg 2007 Mixed 7 400 Tirsdag d.27.12.2016 25 2
U-11 Drenge årg 2006 Mixed 7 400 Tirsdag d.27.12.2016 11 0
U-12 Drenge årg 2005 Mixed 7 400 Tirsdag d.27.12.2016 5 0
U-13 Drenge årg 2004 Mixed 7 400 Fredag d.30.12.2016 4 0
U-14 Drenge årg 2003 Mixed 7 400 Fredag d.30.12.2016 11 0
U-15 Drenge årg 2002 Mixed 7 400 Onsdag d.28.12.2016 8 0
Herre Senior Mixed 7 500 Fredag d.30.12.2016 10 0
U-16 Drenge årg 2001 Mixed 7 400 Onsdag d.28.12.2016 11 0
U-17 Drenge årg 2000 Mixed 7 400 Onsdag d.28.12.2016 2 0
U-19 Drenge årg 1998 Mixed 7 400 Fredag d.30.12.2016 6 0

Signetud teams

U-6 Mix 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 29.12.2016

Teamname LVL Logo Club
Radiserne B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
FC Skanderborg FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Lund if B Lund IF Logo Lund IF
HOG C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U-7 Mix 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d.29.12.2016

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 4 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Brabrand IF A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if - 2 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Stilling IF Stillinge IF Logo Stillinge IF
IF Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 3 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
KHIF 1 Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF 2 Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF 3 Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF 4 Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Skanderborg 1 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Fc Skanderborg 2 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 3 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 4 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U-8 Piger årg 2009 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d.29.12.2016

Teamname LVL Logo Club
Skjern

U-9 Piger årg 2008 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d.29.12.2016

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
FC Skanderborg U9 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
SIF U9 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
RY Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub

U-10 Piger årg 2007 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d.27.12.2016

Teamname LVL Logo Club
Lyseng1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hørning IF B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
TMG 1 Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
RY Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
SIF U10 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U-11 Piger årg 2006 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d.27.12.2016

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skibets Seje Sild 1 A Skibet IF Logo Skibet IF
SIF U11 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
team Østjylland B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U-12 Piger årg 2005 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d.27.12.2016

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg A B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg U B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
BMI 1 Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI 2 Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
EGB Ejby IK Logo Ejby IK
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U-13 Piger årg 2004 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d.30.12.2016

Teamname LVL Logo Club
Team Hørning Unicorn C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
The Xmas Team C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HLIF 1 B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
HLIF 2 B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
RY Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
De blå piger C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Team All Year C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens

U-14 Piger årg 2003 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d.30.12.2016

Teamname LVL Logo Club
FCSkanderborg 1 B FCSkanderborg
FCSkanderborg 2 B FCSkanderborg
Skovbakken 1 C IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Skovbakken 2 C IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Blålysene C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Bluegirls B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Johnnys Tøser B Engum UI Logo Engum UI
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fortuna 1 B Fortuna Randers
Fortuna 2 B Fortuna Randers

U-15 Piger årg 2002 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d.28.12.2016

Teamname LVL Logo Club
TMG 1 Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 2 Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

U-16 Piger årg 2001 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d.28.12.2016

Teamname LVL Logo Club
Alminde V B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
A Viuf B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
TEAM 10 B Team 10 Logo Team 10
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Hørning IF Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Cameroun B Team 10 Logo Team 10
Pizza Rosa A
Harlev Ik C Harlev IK Logo Harlev IK
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF
Bording IF B Bording IF Logo Bording IF
Bording IF B Bording IF Logo Bording IF

U-17 Piger årg 2000 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d.28.12.2016

Teamname LVL Logo Club

U-19 Piger årg 1998 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d.30.12.2016

Teamname LVL Logo Club

Dame Senior 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d.27.12.2016

Teamname LVL Logo Club
CIF Christiansbjerg Idrætsforening Logo Christiansbjerg Idrætsforening
ASA ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Hold Op
Team Comeback

U-8 Drenge årg 2009 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d.29.12.2016

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
KHIF-1 A Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF-2 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF-3 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Århus Fremad Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
FC Skanderborg FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Fc Skanderborg 2 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Daugård IF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening

U-9 Drenge årg 2008 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d.29.12.2016

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Grundfør A Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Fc Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 3 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 4 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Hårby Hårby Idrætsklub af 1981 Logo Hårby Idrætsklub af 1981

U-10 Drenge årg 2007 22 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d.27.12.2016

Teamname LVL Logo Club
TMG B TMG
Lystrup IF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 3 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Voel C Voel
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hørning IF 1 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 4 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
AIA-Tranbjerg 1 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA-Tranbjerg 2 C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Hammel GF B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
ASA - de røde djævle A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA de farlige lyn B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hougaards drenge B Give Fremad Logo Give Fremad
Ågve B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U-11 Drenge årg 2006 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d.27.12.2016

Teamname LVL Logo Club
HOG1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hørning 1 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 4 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 5 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Milos B
Ricos Flødeboller B Give Fremad Logo Give Fremad

U-12 Drenge årg 2005 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d.27.12.2016

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HOG A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U-13 Drenge årg 2004 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d.30.12.2016

Teamname LVL Logo Club
Smash Machines A
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng IF IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng IF 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng

U-14 Drenge årg 2003 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d.30.12.2016

Teamname LVL Logo Club
Pink Vikings A AC Horsens Logo AC Horsens
BLACKOUT A
Stautrup IF Stautrup IF Logo Stautrup IF
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Boyz X A Horsens FS Logo Horsens FS
Boyz Y B Horsens FS Logo Horsens FS
Galtens Friske Drenge A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
HOG B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Brabrand IF Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand IF 2 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U-15 Drenge årg 2002 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d.28.12.2016

Teamname LVL Logo Club
Team Ninja Power A
Emotionelle tallerkenslikkere A
Team Mølkat Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
A rækken A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
FC Cocio B

Herre Senior 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d.30.12.2016

Teamname LVL Logo Club
My Hest Forretning
Heidis Bier Bar
TEAM OLD B
FC STYLED.DK
Nørager Ferielejligheder Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Green Machine
Hørning IF Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Wolthers Drenge
Mojne A
Fremad Frederiksbjerg

U-16 Drenge årg 2001 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d.28.12.2016

Teamname LVL Logo Club
Åbyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hørning IF Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
BMI 1 Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI 2 Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
VSK Aarhus A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
F155E B

U-17 Drenge årg 2000 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d.28.12.2016

Teamname LVL Logo Club
White Legends A
Arsenal-¨de evige 4ére

U-19 Drenge årg 1998 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d.30.12.2016

Teamname LVL Logo Club
Team Interfjord A
Odder IGF Odder IGF Logo Odder IGF
Odder IGF Odder IGF Logo Odder IGF
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - December 30 2016

Organisation
Hørning Idræts Forening
Place
Hørning Idrætscenter
Address
Toftevej 53
Postalcode
8362
City
Hørning
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview