Nilfisk-Toyota Hadsund Cup 2017

Hadsund Boldklub har igen fornøjelsen, at kunne invitere til det store indendørs fodboldstævne Nilfisk-Toyota Hadsund Cup i Hadsund Hallerne. Der er plads til cirka 170 hold, og der spilles i rækker med piger og drenge fra U6 til U17. Hadsund Boldklub forbeholder sig ret til at slå A og B rækken sammen, hvis tilmeldingen i den enkelte række er for lav. Antal af deltagende hold kan udvides i de enkelte rækker, hvis det viser sig muligt. Der vil være min. 3 kampe til alle hold. U6 & U7 spiller med 3 spillere på banen med max. 5 på holdet. Kampene afvikles på halvbane. U8 spiller med 5 spillere på banen med max. 8 på holdet. U9-U17spiller med 4 spillere på banen med max. 7 på holdet. Der spilles efter DBU indendørs regelsæt. Evt. tvivlsspørgsmål afgøres af stævneledelsen. Der spilles i to haller, og hver aldersgruppe færdigspilles samme dag. Der er medaljer til alle spillere for U6 - U10 Der spilles om 1., 2. og 3. præmier i rækkerne U11-U19. Tilmelding: Klik her N.B. Tilmeldingen er først endelig, når betaling er modtaget. Kampprogram udsendes via mail den 15. Januar 2017.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 13 Drenge futsal Mixed 8 450,0 Fredag kl. 18:20 AFLYST 1 0
U 15 Drenge futsal Mixed 8 450,0 Fredag kl. 20:05 - 21,45 5 0
U 15 Piger Mixed 7 450,0 Lørdag 0 0
U 12 Drenge futsal Mixed 8 450,0 Fredag kl. 16;55 - 18,30 5 0
U 11 Drenge futsal Mixed 8 450,0 Fredag kl. 16:45 - 18:15 5 0
U 15 Drenge Mixed 7 450,0 Søndag 0 0
U 18 Piger Mixed 450,0 Lørdag 7 0
U 7 Mixede Mixed 5 250,0 Søndag morgen 11 0
U 8 Mixede Mixed 8 350,0 Lørdag formiddag 6 0
U 9 Drenge Mixed 7 350,0 Lørdag 0 0
U 9 Drenge Mixed 7 350,0 Søndag / Ændret 15 0
U 11 Piger Mixed 7 350,0 Søndag 5 0
U 11 Drenge Mixed 7 350,0 Lørdag 2 0
U 11 Drenge Mixed 7 350,0 Søndag 8 1
U 13 Piger Mixed 7 350,0 Lørdag 6 0
U 13 Drenge Mixed 7 350,0 Søndag 7 0
U 15 Piger Mixed 7 450,0 Lørdag 1 0
U 6 Mixede Mixed 5 250,0 Søndag morgen 12 0
U 10 Piger Mixed 7 350,0 Lørdag 8 0
U 10 Drenge Mixed 7 350,0 Lørdag 0 0
U 10 Drenge Mixed 7 350,0 Søndag 12 0
U 12 Piger Mixed 7 350,0 Søndag 5 0
U 12 Drenge Mixed 7 350,0 Lørdag 3 0
U 12 Drenge Mixed 7 350,0 Søndag 10 0
U 13 Drenge Mixed 7 350,0 Lørdag 3 0
U 14 Piger Mixed 7 350,0 Lørdag 4 0
U 14 Drenge Mixed 7 350,0 Lørdag 10 0
U 8 Piger Mixed 8 250 Søndag 2 0
U 15 Drenge Mixed 7 450,0 Lørdag 7 0
U 9 Piger Mixed 7 350,0 Søndag 0 0
U 16 Drenge futsal Mixed 8 450,0 Fredag kl. 20:00 - 21:45 10 1
U 16 Piger Mixed 8 450,0 Lørdag 3 0
U 14 Drenge futsal Mixed 8 450,0 Fredag kl.18:35 - 20:05 7 0
U 16 Drenge Mixed 7 450,0 Søndag 4 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U 13 Drenge futsal 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 18:20 AFLYST

Teamname LVL Logo Club

U 15 Drenge futsal 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 20:05 - 21,45

Teamname LVL Logo Club

U 15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 12 Drenge futsal 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 16;55 - 18,30

Teamname LVL Logo Club
SGIF A Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Frejadrengene A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
IK Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Eastside Viborg A Houlkær IF Logo Houlkær IF

U 11 Drenge futsal 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 16:45 - 18:15

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Jarl Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Aalborg Futsal B Aalborg Futsalklub
Farsø ullits B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
SGIF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U 15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 18 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SGIF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Hadsund 1 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Team aalborg
VB52 1 A B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
VB52 2 A B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC

U 7 Mixede 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
HB 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hobro 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro 2 A Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro 3 B Hobro IK Logo Hobro IK
FUIK 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FUIK 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
HB Piger C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
OIF B OIF
HB1 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U 8 Mixede 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Valsgaard IF B Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83
Mariager Drengene B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Assens IF C Assens IF Logo Assens IF
OIFs seje drenge C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Jarl Arden ! A IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U 9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 9 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag / Ændret

Teamname LVL Logo Club
Hadsund U9 Drenge C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Purhus IF C Purhus IF
Hadsund U9 Drenge 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
DFI B Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
LKB 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB 2 A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
if jarl arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
If Jarl Arden 2 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Nibe 1 B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe 2 B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub

U 11 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HB TØZERNE C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Arden tøzerne B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
vh08 u11 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q

U 11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 11 Drenge 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund boldklub 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
SGIF3 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Rougsø FF C Rougsø FF Logo Rougsø FF
Farsø ullits 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø ullits 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Hadusnd Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U 13 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
VH08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
DB Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
ASV 1 B ASV Logo ASV
ASV 2 B ASV Logo ASV

U 13 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Eastside B Overlund GF Logo Overlund GF
ASV/Hadsund B U13 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
onsild u13 B Onsild IF Logo Onsild IF
Skalborg 2 B
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Skalborg B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub

U 15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 6 Mixede 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Støvring 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
IF Jarl Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hobro 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Team Hørby Auto Nørager IF
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup 2 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Helsted Fremad IF 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U 10 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lærkes Tøser B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Lærkes Tøzer 2 Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
HB TØZER B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB TØZER 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
vh08 u10 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
IF Frem skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
VFB B Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

U 10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 10 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vejgaard B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Mariager IK 2. B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Mariager IK 1 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja 2 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
NFK/VFB 1 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
NFK/VFB 2 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub

U 12 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
MIK, Mariager C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hadsund 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
NFK C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub

U 12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 12 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
LKB Gistrup 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Hb 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
FC Øster Hornum B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Terndrup IF B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
VFB B Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

U 13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 14 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund/ASV B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ommersyssel if B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
St. Restrup B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
MIK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U 14 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF 2 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 1 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ivsen A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Overgaard C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
P A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Støvring IF 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U 8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 15 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Grenå if A Grenaa IF Logo Grenaa IF
Langes Stjerner A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Pigen&Trompeten A
ASV/HB 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV/HB 3 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U 9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 16 Drenge futsal 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 20:00 - 21:45

Teamname LVL Logo Club
SGIF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
ASV U 15 B ASV Logo ASV
HB U 15 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Polardrengene B
Hadsund B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
fcdeal B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U 16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 14 Drenge futsal 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl.18:35 - 20:05

Teamname LVL Logo Club
B52/AFC A B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Gug A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Aab 1 A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
AaB 2 A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Hadsund A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U 16 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
20. - January 22 2017

Organisation
Hadsund Boldklub
Place
Hadsund Hallerne
Address
Stadionvej 10
Postalcode
9560
City
Hadsund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Nilfisk-Toyota Hadsund Cup  2017 map

Tournament overview