Morud INTERSPORT Cup 2016

MORUD INTERSPORT CUP 2016

Kom og gentag sidste års succes og vær med i et af Fyns mest populære julestævner første weekend i december (2-3-4 December 2016).

Kampprogram sendes ud ca. 7-10 dage før stævnet.

Stævnet afvikles i både Veflinge og Langesø hallen.

Der kan tilmeldes hold i følgende årgange

  • Drenge: U7 Mix - U8 - U9 - U10 - U11 - U12 - U13 - U14 - U15 - U16
  • Piger: U13/14 - U15/16

Der være flotte præmier til nr 1 og 2 i hver puljer samt kåring af bedste spiller i hver årgang. I de mindste årgange til og med U9 vil alle modtage en medalje eller pokal.
 
Evt. spilledato konflikter med FBU stævner vil blive imødekommet så vidt muligt - så tilmeld jer

Vores cafeteria holder åbent under stævnet.

Spilleregler:
Stævnet afvikles som åbent for alle og der er ikke niveauopdeling. Vi forbeholder os ret til at slå to årgange sammen hvis er er mindre end 5 tilmeldte hold pr. årgang.

Hvert hold må max have en dispensationsspiller/kvartalsspiller på holdet.

Der garanteres minimum 6 kampe af 5 min.
 
8 hold pr årgang (16 hold i U7 mix da de spiller på halv bane ), dette er lig med 2 puljer med 4 hold i hver, derefter mødes 1erne og 2erne i en A pulje og 3erne og 4erne i en B pulje.

Hvis der er stor tilmelding i en årgang, så opretter vi ny turnering, så snart vi har 8 nye hold på ventelisten
 
Der spilles efter FBU  indefodbolds regler med nedenstående særregler . I kampe hvor der skal findes en vinder spilles til første mål, såfremt der ikke er en afgørelse efter 5 minutter  afgøres kampen på straffespark (3 stk).

Der spilles 3:3 for U7 mix – Der er ikke kønsopdeling i denne årgang

Årgang
U7 Mix
U8 U9 U10-U12 U13-15
Max spillere på hold 5 7 7 6 6
Antal spillere på banen 3 5 5 4 4
1 spiller over midten Nej Nej Nej Nej Ja
Målmand må tage med hænder Nej Ja Ja Nej Nej
Udvist spiller må erstattes med ny Ja Ja Ja

Ja (U12 nej)

Nej

Klubberne melder sig ved indgangen ved ankomst og bedes venligst være klar 15 minutter før starten på deres pulje.

Prisen pr. hold er Kr. 350 (300 for U7 mix)
Reg. Nr.: 6865 - Kontonr.: 1040153

Mobilpay / Swipp er muligt tlf.: 99 55 21 81

HUSK nu at angive klub og årgang eller id nr. ved elektronisk betaling.

Kontakt:
Email : intersportcup@morud.dk
Mads Thomsen - 26 35 35 46
Mads Johansen - 25 15 39 26
Dennis Svendsen - 99 55 21 81

For mere information se Facebook gruppen "Morud Intersport Cup"

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8 Drenge Mixed 7 350 2 0
U9 Drenge Mixed 7 350 22 5
U7 Mix Mixed 5 300 10 0
U10 Drenge Mixed 6 350 4 0
U11 Drenge Mixed 6 350 11 3
U12 Drenge Mixed 6 350 14 1
U13 Drenge Mixed 6 350 18 4
U14 Drenge Mixed 6 350 1 0
U15/16 Piger Mixed 6 350 4 0
U15 Drenge Mixed 6 350 30 4
U16 Drenge Mixed 6 350 2 0
U13/14 Piger Mixed 6 350 4 0
FEJL Mixed 0 0 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 16 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fredericia FF1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
BM 3 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Kauslunde if B Kauslunde if
Otterup 1 B OB&IK
Morud IF B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Nr. Lyndelse Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
EGIF1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Veflinge C Veflinge G & IF
Bjørnebanden A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Friske Drenge B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
De seje drenge C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U7 Mix 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
allesø Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Dalum 5 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 6 B Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby 2
Næsby 1

U10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De lyseblå A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Forza Morud B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Allesø 2 A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Ipswich A
Team Top Scorer A -
Midddelfart A MG&BK
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U12 Drenge 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Paper Consult
Tarup Isenkram
Dennis s drenge A Korup IF Logo Korup IF
Spar Nord A
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Team DAB B FC Horsens Logo FC Horsens
Franks Drenge. A
Skiller Boys A
Morud gutterne A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud drengene A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Munkebo BK U12 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U13 Drenge 12 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum Boldklub 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Skibet Dream Team B Skibet IF Logo Skibet IF
A-holdet C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Førsteholdet C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Skiller Boys u12 A
It just got Messi B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Hakuna Juan Mata B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Lallanas in pyjamas C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalby IF 1 B Dalby IF Logo Dalby IF
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U14 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15/16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
FCM DRENGENE A FCM (privat)
Team Odense Q A Team Odense Q
Tramper FC A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 4 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Korup IF Logo Korup IF
Næsby3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SB Drengene A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
5450 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Næsby A A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Restaurant Minkfoder A
skovby gf 1 & 2 C skovby gf
skovby gf 2 C skovby gf
Næsby B A

U16 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13/14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

FEJL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Morud Idrætsforening
Place
Langesøhallen
Address
Idrætsvej 7
Postalcode
5462
City
Morud
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview