KIF Indoor Cup 2017

Velkommen til KIF Indoor Cup 2017

 

Kværkeby IF byder velkommen til årets indendørsstævne for ungdommen.

Indbydelse: Klik

Spillested:
Vigersted Hallen, Ågerupvej 1, 4100 Ringsted.

Lørdag afvikles stævnet fra kl 12.30 startende med U11-piger og søndag fra kl 9.00 startende med U5-mix/U6-mix

Tilmelding:
Frist for tilmelding og betaling er: Søndag den 18. December 2016.
Deltagergebyret bedes indbetalt samtidigt med tilmelding til bankkonto: 2520 4388 628 508.
Tilmelding er først gældende, når gebyr er indbetalt. Husk at skrive klub og række ved indbetaling.
Vi forbeholder os ret til at aflyse rækker ved for få tilmeldinger dvs. mindre end 4 hold pr. række, og lukker tilmeldingen ved 6 hold pr. række.
Først til mølle princippet er gældende.

Regler:
Der spilles efter DBU Sjællands gældende regler for indendørs.
Spilleregler til 1/2 banestævner for U5, U6 og U7
Spilleregler håndboldmål
Spilletid pr. kamp 9 min, dog kun 7 min i U5/U6.

Diverse:
Alle hold er som minimum garanteret 3 kampe. Kampprogram udsendes senest en uge inden stævnets afholdelse.
Evt. spørgsmål kan stiles til stævneledelsen: kamilla@kvaerkebyif.dk

Præmier:
Der vil være præmier til max 7 spillere pr hold (dog 8 spillere i U9). I rækkerne U5 – U10 er der ens præmier til alle deltagende hold, mens der i rækkerne U13 – U16 er differencerede præmier.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U16-drenge Mixed 7 350 Lørdag eftermiddag 7 0
U14-drenge Mixed 7 350 Lørdag eftermiddag 5 0
U11-drenge Mixed 7 350 Søndag eftermiddag 7 0
U11-piger Mixed 7 350 Lørdag middag 6 0
U9-drenge Mixed 8 350 Søndag middag/eftermiddag 5 0
U10-drenge Mixed 7 350 Søndag eftermiddag 8 0
U6-mix Mixed 7 300 Søndag formiddag 5 0
U5-mix Mixed 7 300 Søndag formiddag 6 0
U7-mix Mixed 7 300 Søndag formiddag 8 0
U13-drenge Mixed 7 350 Lørdag eftermiddag 5 0

Signetud teams

U16-drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skyd for pokker Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Borup iIF Borup IF Logo Borup IF
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U14-drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Dansk Lyn Transport C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Marcus bestemmer C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Karise IK C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Faxe 1 C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Faxe 2 C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U11-drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kaninens Udvalgte C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
HG Herlufsholm C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG´s drenge C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vindinge C Vindinge IF Logo Vindinge IF
Benløse IF 1 C Benløse IF Logo Benløse IF
Benløse IF 2 C Benløse IF Logo Benløse IF

U11-piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Boeslunde united Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub
Damerne fra KIF C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Roskilde Special C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Ringsted Damefodbold Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF

U9-drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lynge Broby 1 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
KIF's ulve C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Ringsted C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Karlslunde IF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U10-drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lynge-Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
KIF's ørne C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF
KIF's hajer C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Store merløse fodbold St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
LBI C Lynge Broby IF
Næver4ever C Næstved IF Logo Næstved IF

U6-mix 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KIF 1 Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
KIF 2 Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Ringsted Ringsted IF Logo Ringsted IF
Greve Hvid Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U5-mix 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B1973 1 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B1973 2 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Kværkeby IF Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
RB1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
KIF united C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U7-mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kværkebys fremtid 2 Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Kværkebys Fremtid 1 Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Ringsted 1 Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted 2 Ringsted IF Logo Ringsted IF
Lynge-Broby C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
FC Lejre 1 C FC Lejre Logo FC Lejre
FC Lejre 2 FC Lejre Logo FC Lejre
FC Lejre 3 FC Lejre Logo FC Lejre

U13-drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kong Wagner C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Dortes Drenge C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Herfølge Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Havenisserne B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Lynge-Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
7. - January 8 2017

Organisation
Kværkeby IF
Place
Vigersted Hallen
Address
Ågerupvej 1
Postalcode
4100
City
Ringsted
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview