EnergiMidt - Skals Cup 2016

 

Det er med stor fornøjelse, at Skals Fodboldforening - Valkyrien igen i år kan indbyde til det populære indefodboldstævne for børne- og ungdomsspillere: 

EnergiMidt - Skals Cup

 www.skalscup.dk

 

 

NYHED i år: Futsal for U13-14-15 drenge!

 

DATO: 18. - 20. november samt  25. - 27. november.

STED: Skals Idrætscenter, Kærvej 9, 8832 Skals, tlf. 86 69 41 50.

EnergiMidt - Skals Cup er et bredde-stævne, hvor der skal være plads til alle, - og vi vil gerne have, at der bliver flest mulige jævnbyrdige og spændende kampe. Vi følger derfor DBU’s ”Holdninger og Handlinger”, - således at der i rækkerne U6 - U12 ikke tælles resultater og ikke findes vindere, og der er rigtig fine præmier til ALLE spillere. I de øvrige rækker er der personlige præmier til min. nr. 1 og nr. 2 i hver række.

Der garanteres MINIMUM 4 KAMPE PR. HOLD !

SPILLERANTAL: Max. 6 spillere pr. hold, - dog undtaget U6 - U7, hvor der spilles Jyske 3-bold efter DBU-Jyllands regler. PS: U8 spiller i år på hel bane!

RÆKKER: Hvor der udbydes både en ”AB”- og en ”BC”-række er:
”AB-rækken” tiltænkt A-spillere samt de stærkere B-spillere, og
”BC-rækken” tiltænkt C-spillere samt de svagere B-spillere.

PRÆMIER: I U6 - U12 er der fine præmier til ALLE spillere.
U6 - U7 (3-mands): Præmier til 5 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller).
U8 - U12: Præmier til 6 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller).

I øvrige rækker er der personlige præmier til minimum nr. 1 og nr. 2 i hver række (max. 6 pr. hold, - her kan der ikke tilkøbes ekstra præmier).

I U16 - U19 er der kontante præmier eller gavekort til vinderne.

DOMMERE: Alle kampene dømmes af vore egne dommere, - gælder dog ikke U6 til U8, hvor det er førstnævnte hold, som stiller med baneleder.

PROGRAM: Offentliggøres på skalscup.dk 5-7 dage før spilledato.

TILMELDING: Efter ”først-til-mølle-princippet”, - rækkerne kan blive overtegnede… 

BETALING på stævnekontoret inden første kamp!  OBS: U19-drenge skal betale samtidig med tilmeldingen (via MobilePay på nr. 27825035, og husk at opgive holdnavn!).

(OBSDer tages forbehold for ændring af  de forventede spilletidspunkter (se nedenfor), samt evt. sammenlægning af rækker/årgange ved for få tilmeldinger i en række...)

Yderligere information på vores hjemmeside skalscup.dk


Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U19 Drenge 1998 Mixed 4 500 Søn 27/11 eftermiddag/aft 8 0
U18 Piger 1999-2001 Mixed 4 500 Søn 27/11 middag/eftermid 0 0
U16 Drenge 2001 Mixed 4 500 Søn 27/11 formiddag/mid 10 0
U14 Drenge 2003 "BC" Mixed 4 400 Lør 26/11 formiddag/mid 6 0
U13 Piger 2004-05 Mixed 4 400 Søn 27/11 formiddag/mid 10 0
U13 Drenge 2004 "BC" Mixed 4 400 Lør 26/11 middag/eftermid 6 0
U12 Drenge 2005 "AB" Mixed 4 325 Lør 19/11 eftermiddag 4 0
U11 Drenge 2006 "AB" Mixed 4 325 Lør 19/11 eftermiddag 5 0
U10 Drenge 2007 "BC" Mixed 4 325 Søn 20/11 formid/middag 6 0
U10 Drenge 2007 "AB" Mixed 4 325 Lør 19/11 eftermid/aften 10 0
U7 Drenge-mix 2010 Mixed 3 250 Lør 19/11 formiddag 17 0
U6 Drenge-mix 2011 Mixed 3 250 Lør 19/11 formiddag 1 0
U15 Piger 2002-03 Mixed 4 400 Søn 27/11 formiddag 7 0
U15 Drenge 2002 "BC" Mixed 4 400 Lør 26/11 formiddag 4 0
U15 Drenge 2002 "AB" Mixed 4 400 Lør 26/11 middag/eftermid 5 0
U14 Drenge 2003 "AB" Mixed 4 400 Lør 26/11 middag/eftermid 5 0
U13 Drenge 2004 "AB" Mixed 4 400 Lør 26/11 formiddag 0 0
U12 Drenge 2005 "BC" Mixed 4 325 Lør 19/11 eftermid/aften 13 0
U11 Piger 2006-07 Mixed 4 325 Søn 20/11 form/middag 5 0
U11 Drenge 2006 "BC" Mixed 4 325 Søn 20/11 form/middag 6 0
U9 Drenge-mix 2008 Mixed 4 325 Søn 20/11 formiddag 21 0
U8 Drenge-mix 2009 Mixed 4 325 Lør 19/11 formiddag 13 0
Futsal U13-Dr. 2004 Mixed 5 500 Søn 20/11 middag 0 0
Futsal U14-Dr. 2003 Mixed 5 500 Lør 19/11 formiddag 10 0
Futsal U15-Dr. 2002 Mixed 5 500 Lør 19/11 eftermid/aften 6 0

Signetud teams

U19 Drenge 1998 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 27/11 eftermiddag/aft

Teamname LVL Logo Club
Kollunds Karryklub 2 Herning
SUB 88 A
Kollunds Karryklub 1

U18 Piger 1999-2001 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 27/11 middag/eftermid

Teamname LVL Logo Club

U16 Drenge 2001 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 27/11 formiddag/mid

Teamname LVL Logo Club
Ole's drenge Skals
Eastside U16 Hold 1 B Eastside
LIK Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Langå IK Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
nugf C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Ghettodrengene A
Team Vædderbo
Kvik/Aalestrup Kvik/Aalestrup
SUB 88 SUB 88

U14 Drenge 2003 "BC" 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 26/11 formiddag/mid

Teamname LVL Logo Club
VIK (2) Vinderup IK Logo Vinderup IK
Danvet Løgstrup
Kim's fliser Løgstrup
SUB 88 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Kvik/Aalestrup Kvik/Aalestrup
Rainbow-Power BMK 90 Logo BMK 90

U13 Piger 2004-05 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 27/11 formiddag/mid

Teamname LVL Logo Club
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
NUGF Heroes B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF Stars B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Hansen Gardiner Højslev Station
VH08 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Overlund Overlund
BT/SVIF BT

U13 Drenge 2004 "BC" 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 26/11 middag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 (2) SUB 88
SUB 88 (1) SUB 88
Gedsted/Fjelsø Gedsted
Vridsted IF Vridsted
Kvik/Aalestrup Kvik/Aalestrup

U12 Drenge 2005 "AB" 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 19/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF BT/SVIF
aalestrup if B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Aars IK (2) Aars IK Logo Aars IK
Aars IK (1) Aars

U11 Drenge 2006 "AB" 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 19/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VFF 2 B Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 1 A Viborg FF Logo Viborg FF
Løgstrup Løgstrup
Sparkær If Sparkær

U10 Drenge 2007 "BC" 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 20/11 formid/middag

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Løgstrup Løgstrup
Bjerringbro if Bjerringbro
SÙB88 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB88 1 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Houlkær B Houlkær IF Logo Houlkær IF

U10 Drenge 2007 "AB" 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 19/11 eftermid/aften

Teamname LVL Logo Club
MorsØ FC (1) Nykøbing Mors
MorsØ FC (2) Nykøbing Mors
NUGF Nørremarken
Resen 1 Skive IK Logo Skive IK
Rosendal IK IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Viborg Søndermarken IK Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg FF (1) Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF (2) Viborg FF Logo Viborg FF
Resen 3 Skive IK Logo Skive IK
Resen 2 Skive IK Logo Skive IK

U7 Drenge-mix 2010 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 19/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Stoholm 2 B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
TVS TVS
SUB 88 C Borup Idrætsforening
Skive IK Resen B Skive IK Logo Skive IK
Skals/Borup Skals
Ulbjerg IF Ulbjerg IF
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Stjernerne
Bmk B BMK 90 Logo BMK 90
Skive IK Resen C Skive IK Logo Skive IK
Stoholm 1 B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Viborg FF (2) Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF (1) Viborg FF Logo Viborg FF

U6 Drenge-mix 2011 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 19/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 C Borup Idrætsforening

U15 Piger 2002-03 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 27/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup Kjellerup
Strib if 2 B Strib IF Logo Strib IF
BMK BMK 90 Logo BMK 90
Ans IF Ans IF Logo Ans IF
BT/SVIF
SUB 88 SUB 88
Super 14 SUB 88

U15 Drenge 2002 "BC" 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 26/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ans IF Ans IF Logo Ans IF
NUGF Viborg NUGF
BMK 90 BMK 90 Logo BMK 90
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien

U15 Drenge 2002 "AB" 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 26/11 middag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
Ans IF Ans IF Logo Ans IF
Foulum IF Foulum IF
NUGF Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
FUIK Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien

U14 Drenge 2003 "AB" 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 26/11 middag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
VIK (1) Vinderup IK Logo Vinderup IK
BMK 90 BMK 90 Logo BMK 90
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
VIK (3) Vinderup IK Logo Vinderup IK

U13 Drenge 2004 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 26/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 2005 "BC" 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 19/11 eftermid/aften

Teamname LVL Logo Club
BMK BMK 90 Logo BMK 90
BMK (2) BMK 90 Logo BMK 90
Drengene fra Friskolen Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
kb 3 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
kb 2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
kb 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Mejrup GU
SUB 88 C Borup Idrætsforening
ATI Fodbold B

U11 Piger 2006-07 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 20/11 form/middag

Teamname LVL Logo Club
Kvik/AIF C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Nibe Boldklub Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Vh08 u11 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
BT/SVIF 2 BT/SVIF
BT/SVIF 1 B BT/SVIF

U11 Drenge 2006 "BC" 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 20/11 form/middag

Teamname LVL Logo Club
BMK Klejtrup
Løgstrup Løgstrup
SUB 88 B SUB 88
Vridsted IF
aalestrup if B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
BT/SVIF BT/SVIF

U9 Drenge-mix 2008 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 20/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF BT/SVIF
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
TVS TVS
Aars 1 B Aars IK Logo Aars IK
Aars 2 Aars IK Logo Aars IK
NUGF NUGF
Skørping 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 1 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
SUB 88 1 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Houlkær if 3 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær if 2 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær if 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Overlund (2) Overlund
Overlund (1) Overlund
SUB 88 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Aalestrup IF B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Team Spøttrup Balling
Ravnsbjerg 2 B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Ravnsbjerg 1 B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
BMK 90 BMK 90 Logo BMK 90

U8 Drenge-mix 2009 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 19/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vildbjerg SF Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
SUB 88 2 C Borup Idrætsforening
SUB 88 1 C Borup Idrætsforening
Tvs Rødding Rødding
NUGF B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Kvik/Aalestrup (2) Kvik/Aalestrup
Kvik/Aalestrup Kvik/Aalestrup
OGF3 A Overlund GF Logo Overlund GF
OGF2 A Overlund GF Logo Overlund GF
OGF1 A Overlund GF Logo Overlund GF
Bmk BMK 90 Logo BMK 90
Sparkær If Sparkær

Futsal U13-Dr. 2004 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 20/11 middag

Teamname LVL Logo Club

Futsal U14-Dr. 2003 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 19/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Cafe Borgen
Randers Freja
Løgstrup Løgstrup
Aars IK Aars IK Logo Aars IK
Ikast FS (2) Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS (1) Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast KFUM Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Eastside drengene 2 A Eastside
Eastside drengene 1 A Eastside

Futsal U15-Dr. 2002 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 19/11 eftermid/aften

Teamname LVL Logo Club
St. Restrup IF St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Aalborg Futsal
Eastside Viborg B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Eastside A Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
MorsØ FC MorsØ FC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - November 27 2016

Organisation
Skals Fodboldforening Valkyrien
Place
Skals Idrætscenter
Address
Kærvej 9
Postalcode
8832
City
Skals
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview