Eastside Viborg Cup 2016

Indbydelse til Eastside Viborg Cup 2016 i Overlund Hallen, Toftegårdsvej 8, 8800 Viborg.

Eastside Viborg Cup 2016 afvikles i samarbejde med Sportigan Viborg for piger og drenge i følgende rækker og på følgende forventede spilledage:

U19 Drenge (årgang 98/99) Fredag den 16. december 2016
U17 Drenge (årgang 00/01) Søndag den 18. december 2016
U15 Drenge/Piger (årgang 02 Søndag den 18. december 2016
U14 Drenge/Piger (årgang 03) Lørdag den 17. december 2016
U13 Drenge/Piger (årgang 04) Lørdag den 17. december 2016

 Præmier:

  • Gavekort til Sportigan Viborg til 1. og 2. pladsen i U13 til U15.
  • Pengepræmier til U17 og U19 - 1.800 kr. i 1. præmie og 800 kr. i 2. præmie i A-rækken og 1.000 kr. i 1. præmie og 500 kr. i 2. præmie i B-rækken.
  • Øvrige præmier afhænger af antal tilmeldte hold i de enkelte rækker.
  • Præmierne er baseret på et deltagerantal på min. 20 hold i U17 og min. 20 hold i U19.

Turneringsform:

Der må benyttes 6 spillere pr. hold - 4 på banen og 2 udskiftere. Stævnet er for rækkerne A og B - vi forventer, at rækkerne respekteres. Ved for få tilmeldte hold forbeholder vi os retten til at slå rækkerne sammen indenfor de enkelte årgange eller aflyse rækkerne. Afvikling efter DBU Jyllands regler. Spilletid er 9 minutter, og uret kører hele tiden.

Kampene vil blive dømt af dommere fra dommerklubben.

Tilmelding senest den 5. december 2016 via staevner.dk. Husk at oplyse årgang, holdets navn, styrkeniveau og navn, telefonnummer og mailadresse på kontaktperson.

Stævnegebyr skal indbetales senest den 5. december på reg.nr. 1551 - konto-nr.  4573 217 896 med angivelse af holdnavn og ID-nr. som reference. Vi præciserer, at betaling skal være foretaget ved udløb af tilmeldingsfristen. Stævnegebyret er:

U17 - U19 450 kr.
U13 - U15 350 kr.

 Spørgsmål kan rettes til Connie Andersen på telefon 2991 3551 eller e-mail: esvcup@gmail.com.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U19 B - drenge Mixed 6 450 8 0
U19 A - drenge Mixed 6 450 6 0
U17 B - drenge Mixed 6 450 8 0
U17 A - drenge Mixed 6 450 20 0
U15 B - drenge Mixed 6 350 7 0
U15 A - drenge Mixed 6 350 2 0
U15 B - pige Mixed 6 350 7 0
U15 A - pige Mixed 6 350 5 0
U14 B - drenge Mixed 6 350 15 0
U14 A - drenge Mixed 6 350 4 0
U14 B - pige Mixed 6 350 8 0
U14 A - pige Mixed 6 350 1 0
U13 B - drenge Mixed 6 350 5 0
U13 A - drenge Mixed 6 350 4 0
U13 B - pige Mixed 6 350 2 0
U13 A - pige Mixed 6 350 0 0

Signetud teams

U19 B - drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U19 A - drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 B - drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
"Kartofler med brun sovs" B
Ukendt B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Eastside U16 Hold 2 B Eastside
Eastside U16 Hold 1 B Eastside
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
fc darlings B
SHN/Ulfborg B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg

U17 A - drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Freja Reunion A
Skyum United A
SR Food A
SIK/EASTSIDE U17 A Overlund GF Logo Overlund GF
Kaptajn Gummihoved A
Dokkes Champions A
Thais A/S A
LBH International A
Supreme Holstebro A
FC Midtjylland A
Randers Tømrerforretning A
FC mødregruppe A
Hobro hk A Hobro

U15 B - drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 A - drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 B - pige 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Eastside 2 C Eastside
Eastside 1 C Eastside
SUB 88 B Borup Idrætsforening
Spar Nords Piger B
U15 Piger ØHI B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
SIF B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U15 A - pige 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Eastside A Eastside
Aab1 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
AaB2 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Hansen Gardiner A
Hatting Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U14 B - drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejle city B
Eastside 1 B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Eastside 2 B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Helsted Fremad IF U14 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
EIF/NSG B Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Sparkesparkehophopstå B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Kaj´s Nisser B Viborg FF Logo Viborg FF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Langå IK 2 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Langå IK 1 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Resen drengene B Skive IK Logo Skive IK
SSV B Stillinge IF Logo Stillinge IF

U14 A - drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Eastside 1 A Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Eastside 2 A Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Solitwork A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U14 B - pige 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Memse A Mejrup GU Logo Mejrup GU
FCSkanderborg B FCSkanderborg
Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
BMK 2 C BMK 90 Logo BMK 90
Eastside U14 piger 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Eastside U14 piger 2 B Overlund GF Logo Overlund GF

U14 A - pige 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skive Frugt A

U13 B - drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rævene B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Orange Lyn B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Sallingsund FC B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
Eastside B Overlund GF Logo Overlund GF
Fårvang IF B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening

U13 A - drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
olehansen.dk A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Eastside A Overlund GF Logo Overlund GF
Vinderup drengene A Vinderup IK Logo Vinderup IK
MK Huse A

U13 B - pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 A - pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
16. - December 18 2016

Organisation
Overlund GF
Place
Overlund-Hallen
Address
Toftegårdsvej 8, Overlund
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview