MINI SKAW CUP, SKAGEN 2017

 Lørdag d. 19. samt søndag d. 20. august 2017 inviterer Skagen Idræts Klub til ”MINI SKAW CUP” på Spar Nord Arena, Stadionvej 2 i Skagen. Turneringen er tiltænkt som en opstart inden efterårs turneringen for pige- og drengespillere i U5 - U13 (årgang 2005-2013) går i gang. 

 

Der vil blive lagt vægt på at det gælder om at spillere sammen med forældre og søskende får en hyggelig dag, hvor det sociale får mindst lige så stor betydning som det sportslige. Pris for hold U5-U7 som spiller 3 mands (5 spillere) er 500 kr. for U8-U10 som spiller 5 mands (8 spillere) er kr. 500,00 pr. hold. For U11 - U13 som spiller 8 mands (11 spillere) er kr. 750,00.
 
Store pokaler til alle spillere der bliver nr. 1 - 2 - 3 i alle i rækkerne U8-U13. Alle andre hold/spillere modtager erindringsmedalje.

 

I rækkerne U5, U6 og U7 er der pokaler til alle spillere.
 

Tilmelding af hold kan ske på staevner eller på familienbech@skagennet.dk med oplysning om klub, kontaktperson, spillerække samt antal spillere. Tilmeldingsfrist - jo før jo bedre - dog senest 10. August 2017. 
 

Hvert hold vil efter man har tilmeldt sig modtage en faktura på turneringsgebyret.
 

Der vil på stævnepladsen være mulighed for at købe: Kaffe og hjemmebag, superlækre og sunde sandwich, øl, sodavand og vand, alt til fornuftige priser. 
 

Når turneringsprogrammet er klart, vil det blive lagt ud på hjemmesiden: www.skagenik.dk og på Mini Skaw Cups facebook side: www.facebook.com/miniskawcup

 

Ønsker man at overnatte kan vi tilbyde en pakke med aftensmad, overnatning og morgenmad til fornuftige priser.

 

Vi glæder os til se dig og dit hold til MINI SKAW CUP i Skagen 19. eller 20. august 2017. Yderligere oplysninger vedr. cuppen kan rettes til Henrik Bech, tlf.: 24 42 02 36 eller på mail familienbech@skagennet eller til Henrik Andersen tlf.: 20 33 40 10 eller på mail ha1965@live.dk. Tag dit hold med til MINI SKAW CUP i Skagen og få en god start på efterårssæsonen for dine spillere. 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
u-5. årgang 2013 Mixed 5 500 3 mands, søndag 0 0
u-6. årgang 2012 Mixed 5 500 3 mands, søndag 3 0
u-7. årgang 2011 Mixed 5 500 3 mands, søndag 15 0
u-8 A. årgang 2010 Mixed 8 500 5 mands, lørdag 3 0
u-8 B. årgang 2010 Mixed 8 500 5 mands, lørdag 6 0
u-9 A.årgang 2009 Mixed 8 500 5 mands, søndag 6 0
u-9 B. årgang 2009 Mixed 8 500 5 mands, søndag 15 0
u-10 A. årgang 2008 Mixed 8 500 5 mands, lørdag 14 0
u-10 B. årgang 2008 Mixed 8 500 5 mands lørdag 18 0
u-11. årgang 2007 Mixed 11 750 8 mands, søndag 13 0
u-12. årgang 2006 Mixed 11 750 8 mands, søndag 13 0
u-13. årgang 2005 Mixed 11 750 8 mands, søndag 5 0
årg. 2008-09 Piger Mixed 8 500 5 mands lørdag 3 0
u-8 Piger. årg. 2010 Mixed 8 500 5 mands, lørdag 1 0
årg. 2006-2007 Piger Mixed 11 750 8 mands, søndag 1 0
u-13 Piger.årg. 2005 Mixed 11 750 8 mands, søndag 5 0
U-7 piger. årg. 2011 Mixed 5 500 3 mands, søndag 4 0

Signetud teams

u-5. årgang 2013 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 3 mands, søndag

Teamname LVL Logo Club

u-6. årgang 2012 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 3 mands, søndag

Teamname LVL Logo Club

u-7. årgang 2011 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 3 mands, søndag

Teamname LVL Logo Club
SHI 3 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 1 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SVIF Sulsted/Vestbjerg IF
SHI 4 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Nørresundby NFB 1 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Nørresundby NFB 2 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Ålbæk Stations IF Aalbæk Stations IF
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Sæby 2 IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Sæby 3 IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Sæby 1 IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
BTI Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF

u-8 A. årgang 2010 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5 mands, lørdag

Teamname LVL Logo Club
SHI A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
FFI Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Sæby A IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby

u-8 B. årgang 2010 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5 mands, lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skagen IK B Skagen IK Logo Skagen IK
Tornby Tornby IF Logo Tornby IF
SHI C Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
FFI Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Sæby B IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
SEIF (U8) B Strandby-Elling Idrætsforening Logo Strandby-Elling Idrætsforening

u-9 A.årgang 2009 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5 mands, søndag

Teamname LVL Logo Club
Bangsbo Freja A Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Sæby A IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
FFI Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Skagen IK A Skagen IK Logo Skagen IK
BI A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Hirtshals A Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub

u-9 B. årgang 2009 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5 mands, søndag

Teamname LVL Logo Club
Bagterp 2 B Bagterp IF Logo Bagterp IF
Bagterp 1 B Bagterp IF Logo Bagterp IF
Sindal IF B Sindal IF Logo Sindal IF
Tornby Tornby IF Logo Tornby IF
SEIF B Strandby-Elling Idrætsforening Logo Strandby-Elling Idrætsforening
Ålbæk Stations IF B Aalbæk Stations IF
Bangsbo Freja B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
FFI 1 Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Sæby 1 B IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Sæby 2 B IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
BTI Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
FFI 2 Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Skagen IK B Skagen IK Logo Skagen IK
KRIF B Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening Logo Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening
Hirtshals C Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub

u-10 A. årgang 2008 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5 mands, lørdag

Teamname LVL Logo Club
Gug 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Viborg Søndermarken A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Aabybro A Aabybro IF Logo Aabybro IF
Korup-Ubberud 1 A Ubberud IF Logo Ubberud IF
BTI Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
FFI A Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
BI A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
HI A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Hirtshals A Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
Bangsbo Freja 1 A Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja

u-10 B. årgang 2008 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5 mands lørdag

Teamname LVL Logo Club
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Viborg Søndermarken B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Korup-Ubberud 3 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
U10 -B2 B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
U10 -B1 B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
SEIF 1 B Strandby-Elling Idrætsforening Logo Strandby-Elling Idrætsforening
SEIF 2 B Strandby-Elling Idrætsforening Logo Strandby-Elling Idrætsforening
Aabybro B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Korup-Ubberud 2 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
BTI Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
Viborg Søndermarken B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
FFI 2 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
FFI 1 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Skagen IK B Skagen IK Logo Skagen IK
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Bangsbo Freja 2 B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja

u-11. årgang 2007 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8 mands, søndag

Teamname LVL Logo Club
FFI 2 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
FFI 1 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Bangsbo Freja B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
U11 - B1 B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
SEIF B Strandby-Elling Idrætsforening Logo Strandby-Elling Idrætsforening
FFI A Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Sæby A IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Sæby B IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Skagen IK 2 B Skagen IK Logo Skagen IK
Skagen IK A Skagen IK Logo Skagen IK
GVL Løkken A GVL Løkken
Sæby 2 B IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Lundergård A Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening

u-12. årgang 2006 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8 mands, søndag

Teamname LVL Logo Club
Bangsbo Freja A
Bangsbo Freja C
Tornby B Tornby IF Logo Tornby IF
Skalborg B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
SEIF B Strandby-Elling Idrætsforening Logo Strandby-Elling Idrætsforening
Ålbæk Stations IF B Aalbæk Stations IF
Sæby B IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
BTI A Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
BTI B Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
Skagen IK B Skagen IK Logo Skagen IK
Gærum IF C Gærum IF Logo Gærum IF
Læsø Ungdom B Østerby Sportsforening
U12 Sindal B Sindal IF Logo Sindal IF

u-13. årgang 2005 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8 mands, søndag

Teamname LVL Logo Club
SEIF Strandby-Elling Idrætsforening Logo Strandby-Elling Idrætsforening
FFI 2 Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Bangsbo Freja Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
FFI 1 Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Hjørring IF B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening

årg. 2008-09 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5 mands lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ålbæk Stations IF Aalbæk Stations IF
Skagen IK 2 Skagen IK Logo Skagen IK
Skagen IK 1 Skagen IK Logo Skagen IK

u-8 Piger. årg. 2010 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5 mands, lørdag

Teamname LVL Logo Club
SEIF Strandby-Elling Idrætsforening Logo Strandby-Elling Idrætsforening

årg. 2006-2007 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8 mands, søndag

Teamname LVL Logo Club

u-13 Piger.årg. 2005 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8 mands, søndag

Teamname LVL Logo Club
Ålbæk Stations IF B Aalbæk Stations IF
Skagen IK 2 Skagen IK Logo Skagen IK
Skagen IK 1 Skagen IK Logo Skagen IK
FFI Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
BTI B Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF

U-7 piger. årg. 2011 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 3 mands, søndag

Teamname LVL Logo Club
Nørresundby NFB B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Stål piger 1 C Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening Logo Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening
Stål piger 2 C Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening Logo Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening
Stål piger 3 C Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening Logo Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
19. - August 20 2017

Organisation
Skagen IK
Place
Spar Nord Arena
Address
Stadionvej 2
Postalcode
9990
City
Skagen
Sport
Soccer
Type
Unknown
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2017 map

Tournament overview