AIK 65 Strøby Cup 2017

 

Velkommen til AIK 65 Strøby Cup 2017.

Igen i år har vi fornøjelsen af at afholde et stort indendørsstævne i Strøby Idrætscenter. I løbet af de 6 stævnedage skal der spilles over 300 kampe, og mere end 900 børn og unge kommer til at spille fodbold i Strøby Idrætscenter.

Vi håber at alle deltagere, trænere og tilskuere vil få nogle fornøjelige timer sammen og at alle vil tage del i at stævnet bliver afholdt i en god, fair og sportslig ånd.

Der er erindringspræmier til alle deltagere, der spiller på følgende årgange U7 som spiller på halvbane og U8 som spiller på helbane. Til alle øvrige hold der jo spiller på helbane er der medaljer til 1., 2. og 3. pladsen samt pokal til vinderholdet.

Regler: Der spilles til små bande-mål i ½ bane stævnerne, og til håndboldmål i helbane stævnerne. Der spilles efter DBUSjællands regler for indefodbold. Kampene afvikles med varighed af 8 - 9 minutter, alt efter antal tilmeldinger af hold i årgangene.

Betaling: Senest den 15. januar 2016 på kontonummer 4424-4865705301
Dennis Knudsen, mobil 30708317, email: dennis.knudsen@hotmail.com
Arrangør: AIK 65 Strøby Fodbold - Ungdoms-afd.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9D Mixed 7 400 Søndag eftermiddag d 5/2 9 0
U8D Mixed 7 400 Lørdag Eftermiddag d 4/2 5 0
U7 MIX Mixed 6 400 Lørdag formiddag d 28/1 3 0
U8P Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag d 28/1 1 0
U12P Mixed 6 400 Lørdag aften d 4/2 8 0
U11P Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 29/1 3 0
U10P Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag d 28/1 0 0
U9P Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag d 28/1 0 0
U12D Mixed 6 400 Fredag aften d 3/2 8 0
U12D Mixed 6 400 Fredag aften d 27/1 5 0
U11D Mixed 6 400 Søndag eftermiddag d 5/2 10 0
U11D Mixed 6 400 Lørdag Eftermiddag d 4/2 2 0
U10D Mixed 6 400 Søndag eftermiddag d 29/1 4 0
U10D Mixed 6 400 Søndag formiddag d 29/1 2 0
U9D Mixed 7 400 Søndag formiddag d 5/2 9 0
U8D Mixed 7 400 Lørdag formiddag d 4/2 6 0

Signetud teams

U9D 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag d 5/2

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Havdrup 08 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Herfølge Boldklub 1 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
U9B B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Faxe Boldklub C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U8D 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag d 4/2

Teamname LVL Logo Club
AIKdrengene 1 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Holmegaard C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Haslev blå C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev grøn C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U7 MIX 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag d 28/1

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 Strøby 2 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Vemmelev B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
Aik 65 A

U8P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag d 28/1

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 STRØBY B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U12P 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften d 4/2

Teamname LVL Logo Club
BSV Pige 1 C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
SchAIK s panters C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 STRØBY B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
BSV Pige 2 C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Tusepigerne B Tuse IF Logo Tuse IF
Hornbæk Supergirls C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk Dreamgirls C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Forza Såby C Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold

U11P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag 29/1

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 STRØBY C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Tusepigerne Tuse IF Logo Tuse IF
Forza Såby C Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold

U10P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag d 28/1

Teamname LVL Logo Club

U9P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag d 28/1

Teamname LVL Logo Club

U12D 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften d 3/2

Teamname LVL Logo Club
Würtzners drenge C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Würtzners drenge C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
SB C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
Rødvig G&I Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
AIK 4 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 3 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Pioneren 1 C Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
Pioneren 2 C Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren

U12D 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften d 27/1

Teamname LVL Logo Club
SB B Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
Holbæk Sportsakademi B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
AIK 2 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U11D 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag d 5/2

Teamname LVL Logo Club
Hellested 1 C Hellested Idræts Forening Logo Hellested Idræts Forening
Hellested 2 C Hellested Idræts Forening Logo Hellested Idræts Forening
Køge1 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
AIK 65 gul Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
HG Hvid C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U11D 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag d 4/2

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Næstved drengene Næstved IF Logo Næstved IF

U10D 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag d 29/1

Teamname LVL Logo Club
Køge 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Strøby2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U10D 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag d 29/1

Teamname LVL Logo Club
Køge 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Strøby1 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U9D 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag d 5/2

Teamname LVL Logo Club
FLI B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Fk Blå C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Herfølge Boldklub 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
U9C C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U8D 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag d 4/2

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Ugerløse IF B Ugerløse IF Logo Ugerløse IF
AIKdrengene 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 27 - February 5 2017

Organisation
Strøby AIK 65
Place
Strøby Idrætscenter
Address
lendrumvej 3
Postalcode
4671
City
Strøby
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
AIK 65 Strøby Cup 2017 map

Tournament overview