SIF Cup

SIF-CUP 2017
Så er vi klar til det 37 ´te SIF-CUP stævne i Sulsted Hallen. Sidste år deltog 224 hold. Vi håber på samme store interesse i år.
Der vil også i år blive spillet C turnering i Drenge U9 U10 U11 U12.

Afvikling af turnering:
Der spilles efter JBU ´s regler med bander.
Holdene inddeles i puljer af 4 hold, hvor der spilles alle mod alle.
Vinderne af puljerne går i finalen.
U6 U7 og U8 består af Max:5 spillere pr. hold (jyske 3 bold)
Øvrige hold Max:7 spillere pr. hold
Der er præmier til samtlige puljevindere.
Ligeledes er der præmier til samtlige U6 U7 & U8 spillere
Sidste rettidige tilmelding:
For spilledage 7, 8 & 15. januar er søndag 11/12. 2016.
For spilledage 21 & 29. januar er torsdag 29/12. 2016.
Deltagergebyr: 200 kroner pr. Hold til og med U8
250 kroner U9 og op til og med U12

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 200 29/1 1 0
U6 Mixed 5 200 29/1 0 0
U7 Mixed 5 200 29/1 6 0
U7 Mixed 5 200 29/1 0 0
U8 Mixed 5 200 29/1 5 0
U8 Mixed 5 200 29/1 3 0
U9 Mixed 7 250 21/1 0 0
U9 Mixed 7 250 21/1 0 0
U9 Mixed 7 250 21/1 1 0
U9 Mixed 7 250 21/1 0 0
U9 Mixed 7 250 21/1 0 0
U10 Mixed 7 250 15/1 1 0
U10 Mixed 7 250 15/1 0 0
U10 Mixed 7 250 15/1 1 0
U10 Mixed 7 250 15/1 3 0
U10 Mixed 7 250 15/1 0 0
U11 Mixed 7 250 8/1 0 0
U11 Mixed 7 250 8/1 0 0
U11 Mixed 7 250 8/1 0 0
U12 Mixed 7 250 7/1 0 0
U12 Mixed 7 250 7/1 1 0
U12 Mixed 7 250 7/1 2 0
U12 Mixed 7 250 29/1 0 0
U12 Mixed 7 250 29/1 0 0

Signetud teams

U6 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/1

Teamname LVL Logo Club
LKB Gistrup LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/1

Teamname LVL Logo Club

U7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/1

Teamname LVL Logo Club
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Hjallerup 3 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 1 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
SGIF 2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/1

Teamname LVL Logo Club

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/1

Teamname LVL Logo Club
Chang B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
GVL GVL Løkken
Nørresundby FB 1 B Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
Nørresundby FB 2 B Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
Nørresundby FB 3 B Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/1

Teamname LVL Logo Club
Fortuna Hjørring 1 Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna Hjørring 2 Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna Hjørring 3 Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21/1

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21/1

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21/1

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21/1

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21/1

Teamname LVL Logo Club

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 15/1

Teamname LVL Logo Club
Ulsted B B Ulsted Boldklub

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 15/1

Teamname LVL Logo Club

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 15/1

Teamname LVL Logo Club
Ulsted B Ulsted Boldklub

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 15/1

Teamname LVL Logo Club
VFB B Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 15/1

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8/1

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8/1

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8/1

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 7/1

Teamname LVL Logo Club

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 7/1

Teamname LVL Logo Club
VFB B Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 7/1

Teamname LVL Logo Club
VUG C Ulsted Boldklub
RKG Klarup C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/1

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/1

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
7. - January 29 2017

Organisation
No Club
Place
Sulsted hallen
Address
Elkærvej 2-4
Postalcode
9381
City
Sulsted
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview