ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2017

ØSVN IF INVITERER TIL INDESTÆVNE DEN 28. - 29. JANUAR 2017 I ØSTER STARUP HALLEN 

For 8. år i træk afholder ØSVN IF indestævne i Øster Starup Hallen. Stævnet er et breddestævne, hvor vi tilstræber at alle hold skal have lige mange kampe. Derfor opbryder vi i A/B/C slutspil efter indledende puljer, så alle hold får 4 eller 5 kampe af min. 7 minutter.

I samarbejde med vores sponsorer, 24 sport og Sportigan Egtved vil der være flotte individuelle præmier til alle spillere i U8 - U12 samt sportspræmier til finalehold i U13 og U16.

Vi har en øvre grænse for antal deltagende hold, hvorfor hold kan blive sat på venteliste eller afvist, ligesom der også kan forekomme rækker der bliver aflyst, ved for få tilmeldinger.

Vi glæder os til at se kendte såvel som nye ansigter.

Allan & Jeppe

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8 Mixed 7 400 14 0
U9 Mixed 7 400 15 0
U10 Mixed 7 400 12 0
U10P Mixed 7 400 3 0
U11 Mixed 7 400 13 1
U12 Mixed 7 400 4 0
U13 Mixed 7 400 9 0
U16 Mixed 7 400 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
NBSIF ScanBejds C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Alslev 2 C Alslev Sport & Kultur
rindum su A Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Gauerslund IF 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
NBSIF Danbolig B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Alslev 1 B Alslev Sport & Kultur

U9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Esbjerg IF 92 B Esbjerg If 92 Fodbold Logo Esbjerg If 92 Fodbold
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
FB's Banditter C FB FODBOLD
Seest 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
5 flade flødeboller B
ØSVN B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Vamdrup IF I A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF II B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
CMA BYG B
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Avgif1 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Avgif 2 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
FB Fodbold B FB Fodbold
Farstrup Comfort B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
SUB Sønderborg A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U10P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Power Girls ØSVN

U11 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HI Five A Hedensted IF Logo Hedensted IF
KB A A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB B B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
vejle fc C Vejle FC
Team Autogården B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
SIF - TEAM STEEN B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
SIF - TEAM THOMAS B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Team DAB A Kolding IF Logo Kolding IF
HFK piger B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
ØSVN 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 1 A Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Håndværkerne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Entreprenør Thorkild Jensen C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Øsvn C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Vamdrup if 2 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup if A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Ibra Allstars C Billund IF

U16 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØSVN IF B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Place
Øster Starup Hallen
Address
Starupvej 45
Postalcode
6040
City
Egtved
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview