BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d

BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 drenge) –INDENDØRS PÅ KUNSTGRÆS !!

Information om stævnet:

Stævnet bliver afholdt i TopDanmark Hallen på kunstgræs og er et opstartsstævne til forårssæsonen 2017.

• 3 spillere på banen (max. 2 udskiftere).
• 4 kampe pr. hold a 10 min og 2 minutters pause mellem kampene.
• Vi lægger vægt på at holdene spiller så lige kampe som overhovedet muligt. Derfor er der mulighed for at tilmelde holdene i henholdsvis niveau A og BC. Afhængigt at antal tilmeldinger kan det blive nødvendigt at slå rækker sammen.
• Der er præmier til alle og vi spiller efter SBU regler.
• Der vil være påsatte dommere til alle kampe.

Alle kampe sættes igang og afsluttes på samme tid, så programmet ikke skrider. Afhængigt at antal tilmeldte hold i de enkelte årgange, så spiller U5 fra morgenstunden, U6 om formiddagen og U7 runder stævnet af ved middagstid/tidlig eftermiddag.

Tildeling af fair play pokal til et hold i hver årgang, hvor fokus er på.

  • Respekt for modstandere, dommere og holdkammerater
  • Postitiv forældreopbakning til kampenes aktører
  • Holdet bidrager til en positiv atmosfære ved stævnet

Pris:

Det koster 350 kr. pr. hold at deltage, der indbetales til konto i Danske Bank: Reg.nr. 3138 kontonr. 4741838893 med angivelse af Holdets navn og ID.

Tilmelding:

Sidste år opstod der i flere årgange ventelister og vi lykkedes med at udvide stævnet løbende. Vi råder til en hurtig tilmelding for at være sikre på deltagelse.

I første omgang satser vi på, at der er plads til 50 hold for hver af årgangene 2010(U7 -UDVIDET TIL 70 HOLD), 2011(U6) og 2012 (U5) og tilmelding via www.staevner.dk senest den 1. marts 2017 efter først til mølle princippet.

Vi opretter venteliste og muligheden for at oprette yderligere puljer vil blive vurderet, såfremt der tilmeldes flere hold end først forudsat.

Deltagelse er først gældende, når vi har registeret og bekræftet indbetalingen.

Kampprogram:

Programmet sendes ud senest en uge før stævnets afholdelse.

Yderligere info:

Bemærk at TopDanmark Hallen er en stor fodboldhal med helt nyt kunstgræs i højeste kvalitet, der blev lagt på og taget i brug i december 2015.

I hallen er temperaturen som udenfor dog er man beskyttet mod vind og vejr, hvilket kan være en stor fordel for de små årgange (og deres forældre;-) på den årstid. Husk fodboldstøvler og benskinner!

Forplejning:

Det vil være muligt at købe kaffe, sodavand, slush ice, sandwich m.m. til rimelige priser i boder samt deltage i lotteri om fine præmier.

Ved spørgsmål kontakt venligst Kenn Hillmann på tlf. 5185 7064 eller pr. mail til bsf.khi@gmail.com.

VEL MØDT – vi glæder os til at byde jer velkommen til et af årets bedste og måske eneste 3-mands cup på indendørs kunstgræsbane.

Venlig hilsen
BSF (Ballerup-Skovlunde Fodbold)
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 Drenge Mixed 5 350 52 0
U7 Drenge Mixed 5 350 94 0
U5 Drenge Mixed 5 350 14 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 Drenge 44 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Bytoften B IF Bytoften
Banditterne B Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
AIF 1 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
KB Bayern Munchen A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Næstved Grøn C Næstved IF Logo Næstved IF
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Vallensbæk IF 4 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VSB 1 A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
IF Bytoften 2 C IF Bytoften
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
FA2000 1 B FA 2000 Logo FA 2000
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000
FA2000 3 B FA 2000 Logo FA 2000
FA2000 4 FA 2000 Logo FA 2000
B.93-1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Svogerslev Løverne C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B.93-2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Løveungerne hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK Klopp A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Mourinho A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Lsf 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Lsf 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
HIK Wenger B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Vallensbæk IF 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 3 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB Barcelona A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HG blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
VSB 2 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
BSF 4 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Argentina C Nørrebro United Logo Nørrebro United
SGIF C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U7 Drenge 79 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herlev IF 4 B Herlev IF Logo Herlev IF
Karlslunde IF 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Herlev IF 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF 3 B Herlev IF Logo Herlev IF
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FC Holte blå B FC Holte Logo FC Holte
Allerød Rød C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Østerbro IF 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 3 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
IF Bytoften 1 B IF Bytoften
IF Bytoften 2 B IF Bytoften
Hvid A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Allerød Grøn C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB U7B3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U7B2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
b93 - 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
b93 - 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Farum Boldklub C C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSF 5 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 4 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AIF Vestegnens Pizzeria B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF Condi B Albertslund IF Logo Albertslund IF
KB U7A (1) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U7A (3) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U7A (4) C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U7A (2) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hvid - A B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hvid - B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hvid - C B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hvid - D B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brøndby 5 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BS72 - 1 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BS72 - 2 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Kastrup u6 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FB Rød 10 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
De rødelyn 1 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
De rødelyn 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
FC Holte A FC Holte Logo FC Holte
Allerød FK Hvid C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK Blå A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Farum Boldklub A A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Boldklub B B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KFUM Roskilde Blå B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FFB 2 C FFB
Rød B Aakanden GF Logo Aakanden GF
KFUM Roskilde Hvid B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
LSF 5 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 4 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Frem Hellebæk 1 B FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Frem Hellebæk 2 C FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Havdrup 2 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
FFB 1 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
KB C1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB C2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Farum Boldklub B2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB C3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AIF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Brøndby 1 A Brøndbyernes IF
Brøndby 2 B Brøndbyernes IF
Brøndby 3 C Brøndbyernes IF
Brøndby 4 C Brøndbyernes IF
Karlslunde IF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
KBU7B C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Værløse BK 1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse BK 2 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub

U5 Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby if C Brøndby IF Logo Brøndby IF
B 1973 3 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
B 1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Svogerslev Tigerne C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AIF Albertslund IF Logo Albertslund IF
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
RB 1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Måløv bk Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
3-6-9-12 Verdens bedste hold C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
TopDanmark Hallen / Ballerup
Address
Ballerup Idrætsby 36
Postalcode
2750
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview