FLEXA CUP 2017

Indbydelse til FLEXA CUP 2017 Lørdag/Søndag den 11/12. februar 2017. Der spilles i følgende rækker: 2011 (U6) & 2010 (U7): 3-bold 2009 (U8) & 2008 (U9) : 4-mands med sænket overligger 2007 (U10) : 4-mands 2006 (U11) : 4-mands 2005 (U12) : 4-mands Oldboys : 4-mands Husk at angive niveau ved tilmelding Der er pokaler til alle der ender på 1., 2. og 3. pladserne og præmier til alle andre deltagere. Max antal spillere pr. hold: 3-bold Max 5 spillere. 4-mands Max 6 spillere. Er der spørgsmål kan man kontakte Henrik Vestergaard på tlf. 40685679. Dette nr. kan også bruges til betaling af stævnegebyr via mobilpay
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 (2011) Mixed 5 300 1 0
U7 (2010) Mixed 5 300 8 0
U8 (2009) Mixed 6 400 19 0
U9 (2008) Mixed 6 400 11 0
U10 (2007) Mixed 6 400 24 0
U11 (2006) Mixed 6 400 26 0
U12 (2005) Mixed 6 400 2 0
Oldboys Mixed 6 400 6 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 (2011) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 (2010) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornsyld 1 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hornsyld 2 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hatting/Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8 (2009) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
hatting-torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
hatting-torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bording IF 1 B Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 2 C Bording IF Logo Bording IF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Egebjerg I.F. C Egebjerg I.F.
Hornsyld IF Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Løsning C Løsning if
Rårup Øst C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Rårup Vest B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 C Bredballe IF Logo Bredballe IF

U9 (2008) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens Sort U10 C B FC Horsens Logo FC Horsens
Fredericia KFUM U10 C 2 C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fc Horsens3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Vinding SF 1 U10 C B Vinding SF
Fc Horsens1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Vinding SF 2 U10 C B Vinding SF
SSK B Stenderup SK
Fredericia KFUM U10C C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM

U10 (2007) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Farstrup comfort A Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Stensballe 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIF Fodboldskolen 1 A
SIF Fodboldskolen 2 A
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Spjald IF A Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stensballe 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens Rød B FC Horsens Logo FC Horsens
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Fredericia KFUM A Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia KFUM B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM

U11 (2006) 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SS Skjold 1 B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
SS Skjold 2 B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
HI Five B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
#Guldholdet B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
vejle fc C Vejle FC
Bagges Boys B
Lund 1 B Lund IF
Lund 2 B Lund IF
Virup IF U10B C Virup IF Logo Virup IF
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Løsning 2 C Løsning IF
Team TVC A
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Horsens FS A Horsens FS Logo Horsens FS
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
TP-Montage U12 B A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hornsyld/Rårup 1 B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Hornsyld/Rårup 2 C Rårup GIF Logo Rårup GIF
De Konge Blå B Løsning IF

U12 (2005) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Oldboys 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
hatting torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hornsyld Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hedensted IF Hedensted IF Logo Hedensted IF
Rårup B Rårup GIF Logo Rårup GIF
SSK B Stenderup SK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Rårup GIF
Place
Rårup Hallen
Address
Kirkedalsvej 53 Rårup
Postalcode
7130
City
Juelsminde
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview