24sport Indoor Cup 2017

Invitation til 24sport Indoor Cup 2017 i Himmelev Hallen 4-5/2 2017 Bredde-turnering I samarbejde med HVB e-sport og 24 sport inviteres nabo- og samarbejdsklubber hermed til 24 sport Indoor Cup i Himmelev for U8, U9, U10 samt U11 drenge. Turneringen vil have et begrænset antal deltagende hold, så der sikres minimal ventetid og min. 4 kampe pr. hold Der vil være præmiepokaler til alle og vi vil finde en pulje-vinder i hver pulje som også får vinderpokalen. I forlængelse af fodboldturneringen vil der også være mulighed for at spille FIFA16 mod nogle af Danmarks bedste FIFA16 spillere fra HVB-e sport, https://www.facebook.com/HVBeSports som er Danmarks foreløbig eneste FIFA-forening organiseret i en rigtig fodboldklub. Der spille i følgende rækker Lørdag den 4. februar spiller U10: B+C - spiller over middag U11: B+C - spiller formiddag Søndag den 5. februar spiller U08: B+C - spiller over middag U09: B+C - spiller formiddag Pris: 250kr. pr. hold Tilmelding via staevner.dk: http://staevner.dk/staevne/12492/24sport-indoor-cup-2017.aspx Spørgsmål kan rettes til: tilmelding@hvb-fodbold.dk Betaling: 0525 0000321097
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Mixed 8 250 Søndag eftermiddag 29 0
U9 Mixed 8 250 Søndag formiddag 13 1
U10 Mixed 7 250 Lørdag eftermiddag 27 0
U11 Mixed 7 250 Lørdag formiddag 23 1

Signetud teams

U8 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Hvalsø B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Thors drenge B Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
Frederikssund FB C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Køge Boldklub 4 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
RB 1 B
RB 2 B
KB Hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Blå C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Benløse 1 B Benløse IF Logo Benløse IF
Benløse 2 C Benløse IF Logo Benløse IF
Holbæk B&I - Blå B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I - Hvid B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I - Rød C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hekla I B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HEKLA II B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 3 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U9 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BS72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC U9 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
HVB Blå B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Team Ole B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Hekla X B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HVB Grøn B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Hvid C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Sort C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HIK 08 B1 B HIK

U10 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
RB 1906 3 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
AGF Ordrup C AGF Ordrup
FC Istanbul C Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Hvalsø Drengene Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Svogerslev Hvid C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev Rød C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 3 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B1908 1 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 2 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Team Maidane B Næstved IF Logo Næstved IF
Store merløse fodbold C St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Roskilde KFUM hvid B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM Stribet C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM blå B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
tuse blå B Tuse IF Logo Tuse IF
tuse rød B Tuse IF Logo Tuse IF
RB 1906 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U11 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tårnby FF 1 B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tårnby FF 2 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
HVB United B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæks Drenge B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Jyllinge 1 C Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge 2 C Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Team Kulek
FHF United B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Liverpool B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Tottenham B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Farmor & Farfar B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Mormor & Morfar B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
FC KFUM B Roskilde KFUM
HVB City B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB FC C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
4. - February 5 2017

Organisation
Himmelev-Veddelev Boldklub
Place
Himmelev Hallen
Address
Herregårdsvej 42
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
24sport Indoor Cup 2017 map

Tournament overview