Kværndrup Cup 2017

 

INVITATION TIL KVÆRNDRUP CUP

 

Det er med stor fornøjelse, at Kværndrup Boldklub for 38. gang kan invitere til Kværndrup Cup.

Datoer for Kærndrup Cup 2017

  • Lørdag - søndag 21. – 22. januar 2017
  • Lørdag - søndag 28. – 29. januar 2017
  • Lørdag - søndag 4. – 5. februar 2017

Holdene inddeles i puljer med 5-6 hold, hvor der spilles alle mod alle. Finalekampene afvikles i umiddelbar forlængelse af de indledende puljekampe.
 

Vi har valgt at spille efter de gamle aldersgrupperinger (Poder til Ynglinge)
Spillerantal og udskiftninger:
Poder (U6-U7) 3 spillere på banen + 2 udskiftere (afvikles på podemål på små baner)
Mikroput-Veteraner 4 spillere på banen + 2 udskiftere

Alle rækker er åbne for firmahold, sponsorerede hold og andre interesserede.
Tilmelding skal være os i hænde senest lørdag den 14. januar 2017.
Evt. henvendelse til Jørn Højager mob.: 2184 7818 – mail: kb1919@sport.dk

 

Tilmelding

Online via: Kværndrup Cup 2017

Direkte via: henvendelse til Jørn Højager mob.: 2184 7818 – mail: kb1919@sport.dk

Startgebyr bedes indbetalt senest lørdag den 14. januar 2017:
Reg.nr.: 5975 Kontonr.: 1000 601

Tilmeldingen er bindende!!!

 

Startgebyr

Ungdomshold og Old Boys/Veteraner 350,00 kr.
Dame Senior og Ynglinge drenge (U18-U19) 400,00 kr.
Herre Senior 500,00 kr.

 

Præmier

U6-U9 Medaljer til alle

I øvrige puljer er der præmier til nr. 1, 2 og 3.

Desuden er der for:

* Herre Senior pengepræmier til nr. 1 og 2 (ved minimum 20 tilmeldte hold):

  1. præmie 5000,00 kr
  2. præmie 1500,00 kr

* Dame Senior pengepræmie til nr. 1 (ved minimum 12 tilmeldte hold)

  1. 1500,00 kr

* Ynglinge drenge (U18-U19) pengepræmie til nr. 1 (ved minimum 12 tilmeldte hold):

  1. 1500,00 kr

(er der ikke det forventede antal tilmeldinger er pengepræmien nedsat)


Spilledage

De forventede spilledage er som følger:

Forventet dato per række/aldersgruppe

21. - 22. januar 2017

  • Poder (U6-U7) og Mikroput (U8-U9) Piger og drenge
  • Ynglinge (U18-U19)
  • Lilleput piger (U12-U13)
  • Piger (U14-U15)
  • Junior piger (U16-U17)

28. - 29. januar 2017

  • Herre Senior
  • Old Boys/Veteraner
  • Dame Senior

4. - 5. februar 2017

  • Miniput drenge (U10-U11)
  • Lilleput drenge (U12-U13)
  • Drenge (U14-U15)
  • Junior (U16-U17)

Da der plejer at være mange tilmeldinger, kan enkelte ændringer af spilledagene forekomme.
Programmet ventes klar ca. en uge før stævnet. Det sendes pr. mail og lægges på vores hjemmeside.
Gennem de senere år har der været tilmeldt over 250 hold til Kværndrup Cup.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Poder (U6-U7) Mixed 5 350 9-11.30 Lør d. 21. jan 10 0
Mikroput (U8-U9) Mixed 6 350 11.30-16.15 Lør 21. jan 11 0
Ynglinge U18/U19 Mixed 6 400 16.30-20.30 Lør d. 21 jan 0 0
Lilleput (U12-U13) Mixed 6 350 9.00-12.00 Søn d. 22. jan 7 0
Piger (U14-U15) Mixed 6 350 12.15-15.15 Søn d. 22 jan 3 0
Junior (U16-U17) Mixed 6 350 15.30-18.30 Søn d. 22 jan 4 0
Herre Senior Mixed 6 500 9.00-19.00 Lør d. 28. jan 13 1
Old Boys/Veteran Mixed 6 350 9.00-13.00 Søn d. 29. jan 2 0
Dame Senior Mixed 6 400 13.15-17.15 Søn d. 29 jan 4 0
Miniput (U10-U11) Mixed 6 350 9.00-13.0 Lør d. 4. feb 14 0
Lilleput (U12-13) Mixed 6 350 13.15-17.15 Lør d. 4 feb 15 0
Drenge (U14-U15) Mixed 6 350 9.00-13.00 Søn d. 5 feb 7 0
Junior (U16-U17) Mixed 6 350 13.15-17.15 Søn d. 5. feb 9 0

Signetud teams

Poder (U6-U7) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9-11.30 Lør d. 21. jan

Teamname LVL Logo Club
Stenstrup If 1 C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Stenstrup If 2 C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Gislev IF Gislev IF Logo Gislev IF
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kværndrup Boldklub C Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
BK Stjernen 1 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
BK Stjernen 2 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968

Mikroput (U8-U9) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11.30-16.15 Lør 21. jan

Teamname LVL Logo Club
Svendborg B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Tved 1 C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Gislev IF C Gislev IF Logo Gislev IF
Årslev b C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Dalum Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
BK Stjernen 1 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Kværndrup Boldklub C Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Kværndrup Boldklub C Kværndrup BK Logo Kværndrup BK

Ynglinge U18/U19 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16.30-20.30 Lør d. 21 jan

Teamname LVL Logo Club

Lilleput (U12-U13) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9.00-12.00 Søn d. 22. jan

Teamname LVL Logo Club
søhus stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
HOGG Pigefodbold 1 C FS HOGG Logo FS HOGG
HOGG 2 C FS HOGG Logo FS HOGG
Fortuna Svendborg B Fortuna Svendborg Logo Fortuna Svendborg

Piger (U14-U15) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 12.15-15.15 Søn d. 22 jan

Teamname LVL Logo Club
søhus B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
HOGG1 B FS HOGG Logo FS HOGG
HOGG2 B FS HOGG Logo FS HOGG

Junior (U16-U17) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 15.30-18.30 Søn d. 22 jan

Teamname LVL Logo Club
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Tøsserne A
Rudkøbing boldklub 1 B Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
Rudkøbing boldklub 2 Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub

Herre Senior 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 9.00-19.00 Lør d. 28. jan

Teamname LVL Logo Club
Ambulance Syd Sport
Glamsbjerg Fritidscenter A Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
UBN One
L$D ka' ik' $e B
Stein Bagger Gjorde Ikke noget Forkert
Skibhus Drengene C
Krarup/espe Krarup/espe

Old Boys/Veteran 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9.00-13.00 Søn d. 29. jan

Teamname LVL Logo Club
Valo Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Traepillerfyn.dk A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

Dame Senior 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13.15-17.15 Søn d. 29 jan

Teamname LVL Logo Club
Ambulance Syd Sport
Søllinge B Søllinge Sport og Fritid Logo Søllinge Sport og Fritid
Søllinge 2 B Søllinge Sport og Fritid Logo Søllinge Sport og Fritid

Miniput (U10-U11) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9.00-13.0 Lør d. 4. feb

Teamname LVL Logo Club
FIF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Tåsinge U10 Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Rolfsted U10-A A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Marstal if 2 Marstal IF Logo Marstal IF
Marstal if 1 Marstal IF Logo Marstal IF
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Hogg FS HOGG Logo FS HOGG
Hogg FS HOGG Logo FS HOGG
Tved 1 A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tåsinge U10 2 C Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Kværndrup Boldklub C Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Kværndrup Boldklub C Kværndrup BK Logo Kværndrup BK

Lilleput (U12-13) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13.15-17.15 Lør d. 4 feb

Teamname LVL Logo Club
Munkebo U13 (2) B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo U12 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo U13 (1) B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Odense KFUM 1 B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Odense KFUM 2 B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Marstal if 1 Marstal IF Logo Marstal IF
Marstal if 2 Marstal IF Logo Marstal IF
Hogg FS HOGG Logo FS HOGG
FC Fraugde C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
BK Stjernen 1 Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Allesø A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

Drenge (U14-U15) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9.00-13.00 Søn d. 5 feb

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 2 A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 3 B Marienlyst Logo Marienlyst

Junior (U16-U17) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13.15-17.15 Søn d. 5. feb

Teamname LVL Logo Club
Traepillerfyn.dk B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Mariager Efterskole 2 Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Motor Mix Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Seden FC B
Mariager Efterskole A Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Godteposen A
Kvisten
Four and a fat man A
piller patruljen

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 21 - February 5 2017

Organisation
Kværndrup BK
Place
Kværndrup Hallen
Address
Vængevej 2A
Postalcode
5772
City
Kværndrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Kværndrup Cup 2017 map

Tournament overview