Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 9

BØRNEFUTSAL U6 & U7 MEDALJESTÆVNE
Den 4. & 5. marts 2017


Børnefutsalturnering for U6 (2011) og U7 (2010) hold i Gersonshallen på den store bane. Vi spiller 4v4 (3 markspillere + 1 målmand) efter enkle regler, der er tilpasset spillernes alder og evner. Størrelsen på banen (30x20 meter) og futsalboldens dæmpede opspring skaber muligheden for at spillerne uanset deres tekniske evner vil have bedre lejlighed til at holde den på banen og få succesoplevelser i spillet.

Alle hold kan som udgangspunkt se frem til minimum 4 kampe i en effektiv tidsplan, der holder. Til at lede kampene søger vi for kampledere, så holdene blot skal koncentrere sig deres hold, der vil være en lille bod, hvor man kan forsyne sig, og endelig får alle deltagere en lille erindingsmedalje med hjem. I skal kort sagt vælge at komme til børnefutsalstævne fordi:

  • Børnefutsal er et sjovt alternativ til den traditionelle fodbold, og banens (30x20) størrelse giver plads og rum til at de små kan udfolde sig!
  • Dommere på alle kampe!
  • Medaljer til alle spillere!
  • Effektiv tidsplan, der holder, og som udgangspunkt 4 kampe pr. hold! 

Med forbehold for endeligt antal hold ser spilleplanen således ud:

4. marts
Start 09.00 + 10.40: U7 (2010) B/C
Start 12.20 + 14.00: U7 (2010) A

5. marts

Start 09.00 + 10.40 + 12.20: U6 (2011)

Vi tilbyder to niveauer i U7 for at give såvel plads til både nye og øvede spillere, så alle kan få kampe så mange lige kampe som muligt. I U6 spilles uden niveaudeling.

Ved flere tilmeldinger fra samme klub på samme niveau fordeles holdene såvidt muligt i hver sin række, så man får lejlighed til at spille mod andre end sig selv.

Tilmelding
Tilmelding sker via tilmeldingsmodullet på staevner.dk. Tilmelding er først endeligt bekræftet, når betalingen er os i hænde.

Deltagergebyret er 250 kr. pr. hold.

Reg.nr.: 2128
Konto.nr.: 4382205796

TILBUD!
Deltag i alle 4 børnefutsalstævner i 2017 (uge 4+5+9+10) og slip for betaling af sidste stævne (gratis deltagelse i uge 10 ved betalt deltagelse i uge 4+5+9). Husk blot at benytte samme holdnavn alle gange, hvis I vil gøre brug af dette - gælder 1 gang pr. hold!

Link til uge 4: staevner.dk/staevne/12535/boernefutsal-u6-u7-medaljestaevne-uge-4.aspx
Link til uge 5: staevner.dk/staevne/12538/boernefutsal-u6-u7-medaljestaevne-uge-5.aspx
Link til uge 9: staevner.dk/staevne/12536/boernefutsal-u6-u7-medaljestaevne-uge-9.aspx
Link til uge 10: staevner.dk/staevne/12537/boernefutsal-u6-u7-medaljestaevne-uge-10.aspx

Ved spørgsmål bedes I kontakte os via mail: gentofteff@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 (2010) B/C Mixed 4 250 15 0
U7 (2010) A Mixed 4 250 3 0
U6 (2011) Mixed 4 250 21 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 (2010) B/C 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Amager U7 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Nødebo C Nødebo IF Logo Nødebo IF
Bierne C -
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Hvepsene Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Skjoldrødderne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Kastrup u6 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Østerbro IF 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 3 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
ABT GULD B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U7 (2010) A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
ABT PLATIN A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U6 (2011) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
HIK Rød Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Vanløse IF Vanløse
Sultne løver B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FA 2000 3 FA 2000 Logo FA 2000
Hvidovre 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre 3 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FA2000 1 FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 FA 2000 Logo FA 2000
Valby Boldklub Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Løveungerne Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
No Club
Place
Gersonshallen
Address
Gersonsvej 41
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 9 map

Tournament overview