Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 10

BØRNEFUTSAL U6 & U7 MEDALJESTÆVNE
Den 11. & 12. marts 2017


Børnefutsalturnering for U6 (2011) og U7 (2010) hold i Gersonshallen på den store bane. Vi spiller 4v4 (3 markspillere + 1 målmand) efter enkle regler, der er tilpasset spillernes alder og evner. Størrelsen på banen (30x20 meter) og futsalboldens dæmpede opspring skaber muligheden for at spillerne uanset deres tekniske evner vil have bedre lejlighed til at holde den på banen og få succesoplevelser i spillet.

Alle hold kan som udgangspunkt se frem til minimum 4 kampe i en effektiv tidsplan, der holder. Til at lede kampene søger vi for kampledere, så holdene blot skal koncentrere sig deres hold, der vil være en lille bod, hvor man kan forsyne sig, og endelig får alle deltagere en lille erindingsmedalje med hjem. I skal kort sagt vælge at komme til børnefutsalstævne fordi:

  • Børnefutsal er et sjovt alternativ til den traditionelle fodbold, og banens (30x20) størrelse giver plads og rum til at de små kan udfolde sig!
  • Dommere på alle kampe!
  • Medaljer til alle spillere!
  • Effektiv tidsplan, der holder, og som udgangspunkt 4 kampe pr. hold! 

Med forbehold for endeligt antal hold ser spilleplanen således ud:

11. marts
Start 09.00 + 10.40: U7 (2010) B/C
Start 12.20 + 14.00: U7 (2010) A

12. marts

Start 09.00 + 10.40 + 12.20: U6 (2011)

Vi tilbyder to niveauer i U7 for at give såvel plads til både nye og øvede spillere, så alle kan få kampe så mange lige kampe som muligt. I U6 spilles uden niveaudeling.

Ved flere tilmeldinger fra samme klub på samme niveau fordeles holdene såvidt muligt i hver sin række, så man får lejlighed til at spille mod andre end sig selv.

Tilmelding
Tilmelding sker via tilmeldingsmodullet på staevner.dk. Tilmelding er først endeligt bekræftet, når betalingen er os i hænde.

Deltagergebyret er 250 kr. pr. hold.

Reg.nr.: 2128
Konto.nr.: 4382205796

TILBUD!
Deltag i alle 4 børnefutsalstævner i 2017 (uge 4+5+9+10) og slip for betaling af sidste stævne (gratis deltagelse i uge 10 ved betalt deltagelse i uge 4+5+9). Husk blot at benytte samme holdnavn alle gange, hvis I vil gøre brug af dette - gælder 1 gang pr. hold!

Link til uge 4: staevner.dk/staevne/12535/boernefutsal-u6-u7-medaljestaevne-uge-4.aspx
Link til uge 5: staevner.dk/staevne/12538/boernefutsal-u6-u7-medaljestaevne-uge-5.aspx
Link til uge 9: staevner.dk/staevne/12536/boernefutsal-u6-u7-medaljestaevne-uge-9.aspx
Link til uge 10: staevner.dk/staevne/12537/boernefutsal-u6-u7-medaljestaevne-uge-10.aspx

Ved spørgsmål bedes I kontakte os via mail: gentofteff@gmail.com

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 (2010) B/C Mixed 4 250 23 1
U7 (2010) A Mixed 4 250 6 0
U6 (2011) Mixed 4 250 17 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 (2010) B/C 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tårnby FF C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Bierne -
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fremad Amager U7 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Farum Boldkub C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
kastrup boldklub 1 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIF Løverne C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Panterne C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
GUL-10 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Hareskov 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 2 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
KBU7B2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjoldrødderne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Kastrup u6 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Stenløse Boldklub B Stenløse BK Logo Stenløse BK

U7 (2010) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Farum Boldklub A A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KBU7B A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U6 (2011) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løveungerne Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
HIK Rød Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Avarta 1 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Vanløse IF Vanløse
Sultne løver C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIF BASSERNE 1 Hvidovre Boldklub
HIF BASSERNE 2 Hvidovre Boldklub
HIF BASSERNE 3 Hvidovre Boldklub
Årgang 2011 - 1.11 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Stenløse Boldklub Stenløse BK Logo Stenløse BK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
No Club
Place
Gersonshallen
Address
Gersonsvej 41
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 10 map

Tournament overview