Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 5

BØRNEFUTSAL U6 & U7 MEDALJESTÆVNE
Den 4. & 5. februar 2017


Børnefutsalturnering for U6 (2011) og U7 (2010) hold i Gersonshallen på den store bane. Vi spiller 4v4 (3 markspillere + 1 målmand) efter enkle regler, der er tilpasset spillernes alder og evner. Størrelsen på banen (30x20 meter) og futsalboldens dæmpede opspring skaber muligheden for at spillerne uanset deres tekniske evner vil have bedre lejlighed til at holde den på banen og få succesoplevelser i spillet.

Alle hold kan som udgangspunkt se frem til minimum 4 kampe i en effektiv tidsplan, der holder. Til at lede kampene søger vi for kampledere, så holdene blot skal koncentrere sig deres hold, der vil være en lille bod, hvor man kan forsyne sig, og endelig får alle deltagere en lille erindingsmedalje med hjem. I skal kort sagt vælge at komme til børnefutsalstævne fordi:

  • Børnefutsal er et sjovt alternativ til den traditionelle fodbold, og banens (30x20) størrelse giver plads og rum til at de små kan udfolde sig!
  • Dommere på alle kampe!
  • Medaljer til alle spillere!
  • Effektiv tidsplan, der holder, og som udgangspunkt 4 kampe pr. hold! 

Med forbehold for endeligt antal hold ser spilleplanen således ud:

4. februar
Start 09.00 + 10.40 + 12.20: U6 (2011)

5. februar

Start 09.00 + 10.40: U7 (2010) B/C
Start 12.20 + 14.00: U7 (2010) A

Vi tilbyder to niveauer i U7 for at give såvel plads til både nye og øvede spillere, så alle kan få kampe så mange lige kampe som muligt. I U6 spilles uden niveaudeling.

Ved flere tilmeldinger fra samme klub på samme niveau fordeles holdene såvidt muligt i hver sin række, så man får lejlighed til at spille mod andre end sig selv.

Tilmelding
Tilmelding sker via tilmeldingsmodullet på staevner.dk. Tilmelding er først endeligt bekræftet, når betalingen er os i hænde.

Deltagergebyret er 250 kr. pr. hold.

Reg.nr.: 2128
Konto.nr.: 4382205796

TILBUD!
Deltag i alle 4 børnefutsalstævner i 2017 (uge 4+5+9+10) og slip for betaling af sidste stævne (gratis deltagelse i uge 10 ved betalt deltagelse i uge 4+5+9). Husk blot at benytte samme holdnavn alle gange, hvis I vil gøre brug af dette - gælder 1 gang pr. hold!

Link til uge 4: staevner.dk/staevne/12535/boernefutsal-u6-u7-medaljestaevne-uge-4.aspx
Link til uge 5: staevner.dk/staevne/12538/boernefutsal-u6-u7-medaljestaevne-uge-5.aspx
Link til uge 9: staevner.dk/staevne/12536/boernefutsal-u6-u7-medaljestaevne-uge-9.aspx
Link til uge 10: staevner.dk/staevne/12537/boernefutsal-u6-u7-medaljestaevne-uge-10.aspx

Ved spørgsmål bedes I kontakte os via mail: gentofteff@gmail.com

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 (2010) B/C Mixed 4 250 Søndag 09.00+10.40 27 1
U7 (2010) A Mixed 4 250 Søndag 12.20+14.00 0 0
U6 (2011) Mixed 4 250 Lørdag 09.00+10.40+12.20 23 0

Signetud teams

U7 (2010) B/C 19 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 09.00+10.40

Teamname LVL Logo Club
Nødebo C Nødebo IF Logo Nødebo IF
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KBU7B B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fremad Amager C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Skjoldrødderne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Hvepsene Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
LBK1 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
LBK2 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Østerbro IF 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 3 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
B93 1 B
B93 A B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Kastrup u6 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIF BASSERNE 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF BASSERNE 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF BASSERNE 3 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U7 (2010) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 12.20+14.00

Teamname LVL Logo Club

U6 (2011) 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 09.00+10.40+12.20

Teamname LVL Logo Club
Valby Boldklub Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
HIK Rød Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
2.11 - Hold 1 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
2.11 - Hold 2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Vanløse IF Vanløse
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Løverne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løverne 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Løveungerne hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIF BASSERNE 3 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Glostrups Spillopper C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIF BASSERNE 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF BASSERNE 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
4. - February 5 2017

Organisation
No Club
Place
Gersonshallen
Address
Gersonsvej 41
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 5 map

Tournament overview