AIF Cup 2017

STÆVNE i Albertslund

Lørdag den 27. maj - søndag den 28. maj 2017

PRISER:

Holdgebyr. Dkr./hold

11 – mands hold 1000,-
8 – mands hold 850,-
5 – mands hold 625,-
3 – mands hold 350,-

For overnattende gæster tilbyder vi overnatning og bespisning på skoler i gå afstand fra banerne. Alle mandskaber vil få egne lokaler.

PRISER OVERNATNING OG BESPISNING

Overnatning/mad. Dkr./pers.
Aftensmad: FRE, LØR, SØN.
Morgenmad: LØR, SØN, MAN.
600,-
Aftensmad: FRE, LØR
Morgenmad: LØR, SØN
450,-
Aftensmad: LØR
Morgenmad: SØN
300,-

Da det i år er skoledag om mandagen, skal alle skoler være forladt om søndagen kl 12:00. Vi hjælper naturligvis med at opbevare baggage, så længe der spilles fodbold.

OVERNATNING PÅ HOTEL: kontakt os for stævnetilbud.

FØLGENDE HOLD KAN DELTAGE:
Årg. 01, 02 og 03 – 11 mands, maks. 15 spillere.
Årg. 04, 05, 06 og 07 (A og B niveau) – 8 mands, maks. 11 spillere.
Årg. 07 (C niveau), 08 og 09 – 5 mands, maks. 8 spillere.
Årg. 10 og 11/12 – 3 mands, maks. 5 spillere
NYT! I år har vi også to pigerækker.
U10 (07/08) spiller 5 mod 5 og U12 (05/06) spiller 8 mod 8. Begge er bredderækker, og vi håber de tilmeldte hold stiller med højst række 2 hold.

U6-U9 (PODE) FODBOLD.
Årgang 11/12 spiller lørdag 27. maj 2017
Årgang 10 spiller lørdag den 27. maj 2017 (to runder for- og eftermiddag)
Årgang 09 spiller søndag den 28. maj 2017
Årgang 08 spiller både lørdag 27. og søndag 28. maj 2016
Der spilles efter gældende SBU regler og kampresultater registreres ikke. Dog med den undtagelse at for at få blandet puljerne for årgang 2008 spiller alle 1’ere mod hinanden, alle 2’ere osv. søndag. Alle kampe er ”døm selv” kampe, dvs. ”hjemmehold” stiller med kampleder.
Medaljer og personlige præmier til ALLE spillere.

U10-U17 FODBOLD.
Stævnet gennemføres over to dage. Spiller holdet lørdag formiddag, tilstræbes at søndagens kampe afvikles om eftermiddagen, eller omvendt.

Lørdag:
Der spilles indledende runder og det tilstræbes 4 hold per pulje. Indledende puljer niveau opdeles i A og B rækker (evt. C ved mange tilmeldinger) A = række 1, B = række 2/3, C = række. 4.

Søndag:
Der oprettes slutspilspuljer for hver 8 hold.

Præmier:
Der er holdpokal til vinderholdene og personlige præmier til 1., 2. og 3. plads i alle slutspil á 8 hold.

Fair Play:

I hver årgang udvælges det mest fair play spillende hold. Der er personlige præmier til vinderholdet. Alle hold bliver løbende evalueret for opførsel blandt spillere, trænere og tilskuere og tildeles et passende antal point i forhold til det observerede. Det hold, der har flest point efter alle kampe, bliver udpeget som fair play vinder.

 

Kontonr. for tilmelding er: 2410 6276348912

Oplys hold ID nummer fra staevne.dk ved betalingen.

Ved afbud senere end 4 uger før stævne start refunderes holdgebyr ikke.

 

Se mere:

https://www.facebook.com/aifcup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 (ABC) 2011/12 Mixed 5 350 23 0
U7 (ABC) - 2010 Mixed 5 350 28 0
U8 (ABC) - 2009 Mixed 8 625 33 0
U9 C - 2008 Mixed 8 625 15 0
U9 B - 2008 Mixed 8 625 21 0
U9 A - 2008 Mixed 8 625 13 0
U10 C - 2007 Mixed 8 625 2 0
U10 B - 2007 Mixed 11 850 18 0
U10 A - 2007 Mixed 11 850 4 0
U11 C - 2006 Mixed 11 850 10 1
U11 B - 2006 Mixed 11 850 19 0
U11 A - 2006 Mixed 11 850 1 0
U12 C - 2005 Mixed 11 850 2 0
U12 B - 2005 Mixed 11 850 26 0
U12 A - 2005 Mixed 11 850 4 0
U13 C - 2004 Mixed 11 850 10 0
U13 B - 2004 Mixed 11 850 8 0
U13 A - 2004 Mixed 11 850 7 0
U14 B - 2003 Mixed 15 1000 12 3
U14 A - 2003 Mixed 15 1000 3 0
U15 - 2002 Mixed 15 1000 15 1
U17 - 2000/01 Mixed 15 1000 5 0
U10 Piger 2007/08 Mixed 8 625 3 0
U12 Piger 2005/06 Mixed 11 850 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 (ABC) 2011/12 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kongeklubben København C.F. B
AIF 1 Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2 Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 3 Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 4 Albertslund IF Logo Albertslund IF
Herstedøster IC 1 A Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Herstedøster IC 2 B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Boldklubben Frem1 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Boldklubben Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Ringsted B Ringsted IF Logo Ringsted IF
HIK Roma B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK La Viola B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U7 (ABC) - 2010 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB C1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ringsted B Ringsted IF Logo Ringsted IF
b93 - 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
b93 - 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
kastrup boldklub 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
kastrup boldklub 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dragør A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AIF Condi B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF Vestegnens Pizzeria B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF Condi 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF Ubivox A Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 3 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BS72 - 1 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BS72 - 2 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U8 (ABC) - 2009 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AIF 1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Herstedøster IC B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Greve hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blanco B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AB2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Maribo B Maribo BK
RBK 1 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
RBK 2 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
FremadAmager Kwame Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Greve White B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Herstedøster IC C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Ringsted IF - Løverne C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF - Tigerne B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Lyngby 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
AB Tårnby Øst, Gul C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Øst, Rød B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AIF 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 3 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 4 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U9 C - 2008 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF - GUL C Ringsted IF Logo Ringsted IF
AIF 3 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hvidovre IF 3 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Herstedøster IC Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Maribo C Maribo BK
Skibby C Skibby IK
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC

U9 B - 2008 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK08B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AIF 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Herstedøster IC Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hvidovre IF 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Ringsted IF - HVID B Ringsted IF Logo Ringsted IF
B1903 U10C C B1903 Logo B1903
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Vallensbæk IF 3 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Lyngby 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B1908 Sort B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U9 A - 2008 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIF 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hvidovre IF 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Ringsted IF - BLÅ A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
TFC U9 A Taastrup FC Logo Taastrup FC

U10 C - 2007 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 B - 2007 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GVI 2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Fløng Hedehusene B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Maribo C Maribo BK
AIF Rød B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Husum Orange B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Ølstykke 1 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Vallensbæk IF 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
avarta B Avarta
AIF Hvid B Albertslund IF Logo Albertslund IF
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Ledøje-Smørum 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Ledøje-Smørum 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
SIF drengene B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U10 A - 2007 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 C - 2006 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GSC Glasgow C Giffnock Soccer Centre
GSC Edinburgh C Giffnock Soccer Centre
ValbyBKU11 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
AIF Hvid C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Ringsted C Ringsted IF Logo Ringsted IF
U11 hold3 C B1903 Logo B1903
Ishøj IF C SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
B93-Hold 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U11 B - 2006 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GSC Aberdeen B Giffnock Soccer Centre
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
FHF united B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF city B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
AIF Rød B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Ringsted B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Maribo C Maribo BK
Brøndby U10-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1903 U10-1 B B1903 Logo B1903
Husum B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
BK Fix B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Rosenhøj BK 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 U11-2 B B1903 Logo B1903
B93-Hold1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U11 A - 2006 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 C - 2005 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 B - 2005 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Frederiksberg Boldklub U12 B1 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
B.93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Aif B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Herstedøster IC B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Team Kulek
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Herfølge BK B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
JA Auto B B1903 Logo B1903
Åhus HBK (Sverige) B Åhus HBK (Sverige)
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
B1903 A B1903 Logo B1903
HIK B B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fremad A 2005B B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
KB U12-A2 (2) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U12 A - 2005 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 C - 2004 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rishøj Boldklub C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rønnede IF C Rønnede IF
Maribo C Maribo BK
Brøndby if 4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
bs1 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
GFK 2 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
TEAM V. C -

U13 B - 2004 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B 1903 Oliver´s Garage A B1903 Logo B1903
BK Höllviken Röd B BK Höllviken
B1903 U13-2 B B1903 Logo B1903
GVI 2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
AIF 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
B1903 B B1903 Logo B1903
GFK 1 B Glostrup FK Logo Glostrup FK

U13 A - 2004 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903 U13-1 A B1903 Logo B1903
Vit A BK Höllviken
GVI 1 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
AIF 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF

U14 B - 2003 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj 04 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rishøj Boldklub C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Herstedøster IC 2 Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
KB 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Maribo C Maribo BK
JB B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Forest Row (England) FC Forest Row (England)

U14 A - 2003 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 - 2002 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herstedøster IC C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Greve U15-2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Bk youngboys
Maribo B Maribo BK
BSF U16 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
SMEDEN 02/2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U17 - 2000/01 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 2007/08 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 2005/06 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Albertslund IF
Place
Albertslund Stadion
Address
Skallerne 14
Postalcode
2620
City
Albertslund
Sport
Soccer
Type
Unknown
AIF Cup 2017 map

Tournament overview