Allingåbro Ungdoms Cup 2017

Velkommen til Allingåbro Ungdoms Cup 2017.

Allingåbro If fodboldafdeling afholder vinterens sidste fodboldstævne på Djursland, inden  bolden igen ruller på de grønne baner.

Allingåbro Ungdoms Cup er en tilbagevendende begivenhed, som lokker mange klubber til. 

Det er et hyggeligt stævne, som afvikles over 2 weekender i marts 2017 i dagene 3.-5. marts og 10.-12. marts 2017.
Der vil være præmier til alle i U5-U6-U7
( 3 mands ) og i U7-U8 og U9 medaljer til alle plus en lille pokal til puljevinderne.
I årgangene U10 - U15 er der pokal og medaljer til vinderne samt til 2. og 3. pladsen.
Både i A-B og C rækkerne.

Der spilles efter DGI/DBU reglementet for indendørsfodbold.

Dvs der spilles 5- mands til og med U9 . Fra U10 og opefter spilles der 4-mands. For U12 og yngre er det tilladt at indsætte 1 ekstra spiller, hvis holdet komer bagud med 3 mål, spilleren tages ud ved reducering.  Fra U13 og opefter må der kun være 3 spillere fra  holdet på egen halvdel, plus 1 spiller over midten.

Vi glæder os til at se Jer alle.

Tilmelding skal ske her på staevner.dk.

Øvrig henvendelse kan ske til hjjacobsen71@gmail.com eller på 40 85 25 23 til Heidi

 

Følg Allingåbro Ungdoms Cup 2017 på Facebook..

Her kan den officielle indbydelse ses og løbende lægges der informationer ind.

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U15 Dr Mixed 7 350 Fredg d. 3/3 aften 0 0
U15 Dr Mixed 7 350 Fredag d. 3/3 aften 0 0
U15 Dr Mixed 7 350 Fredag d. 3/3 aften 0 0
U13 Dr Mixed 7 350 4/3 0 0
U13 Dr Mixed 7 350 4/3 1 0
U13 Dr Mixed 7 350 4/3 0 0
U11 Dr Mixed 7 350 5/3 5 0
U11 Dr Mixed 7 350 5/3 5 0
U12 Dr Mixed 7 350 4/3 0 0
U12 Dr Mixed 7 350 4/3 3 0
U11 Dr Mixed 7 350 5/3 0 0
U13 PIGER Mixed 7 350 10/3 aften 1 0
U12 Dr Mixed 7 350 4/3 6 0
U13 PIGER Mixed 7 350 10/3 aften 0 0
U10 DR Mixed 7 300 5/3 2 0
U10 Dr Mixed 7 300 5/3 4 0
U10 Dr Mixed 7 300 5/3 2 0
U5 - 3 mands Dr Mixed 5 200 11/3 0 0
U5 - 3 mands Dr Mixed 5 200 11/3 0 0
U5 - 3 mands Dr Mixed 5 200 11/3 1 0
U6 - 3 mands Dr Mixed 5 200 11/3 6 0
U6 - 3 mands Dr Mixed 5 200 11/3 5 0
U6 - 3 mands Dr Mixed 5 200 11/3 7 0
U7 Dr - 5 mands Mixed 7 300 11/3 7 0
U7 - 3 mands Dr Mixed 5 200 11/3 1 0
U8 Dr Mixed 7 300 12/3 2 0
U8 Dr Mixed 7 300 12/3 5 0
U7- 3 mands Dr Mixed 5 200 11/3 3 0
U8 Dr Mixed 7 300 12/3 4 0
U9 Dr Mixed 7 300 12/3 2 0
U9 Dr Mixed 7 300 12/3 5 0
U9 Dr Mixed 7 300 12/3 5 0
U7 Dr - 5 mands Mixed 7 300 11/3 7 0
U5 - 3 mands Piger Mixed 5 200 11/3 0 0
U5 - 3 mands Piger Mixed 5 200 11/3 0 0
U5 - 3 mands Piger Mixed 5 200 11/3 0 0
U6 - 3 mands Piger Mixed A 200 11/3 0 0
U6 - 3 mands Piger Mixed B 200 11/3 0 0
U6 - 3 mands Piger Mixed C 200 11/3 0 0
U7 - 3 mands Piger Mixed 5 200 11/3 0 0
U7 - 3 mands Piger Mixed 5 200 11/3 0 0
U7 - 3 mands Piger Mixed 5 200 11/3 0 0
U7 - 3 mands Dr Mixed 5 200 11/3 8 0
U7 Dr - 5 mands Mixed 7 300 11/3 1 0

Signetud teams

U15 Dr 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredg d. 3/3 aften

Teamname LVL Logo Club

U15 Dr 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 3/3 aften

Teamname LVL Logo Club

U15 Dr 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 3/3 aften

Teamname LVL Logo Club

U13 Dr 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 4/3

Teamname LVL Logo Club

U13 Dr 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 4/3

Teamname LVL Logo Club
Allingåbro if B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U13 Dr 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 4/3

Teamname LVL Logo Club

U11 Dr 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5/3

Teamname LVL Logo Club
Team DLO-Rengøringsservice B
KB B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U11 Dr 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5/3

Teamname LVL Logo Club
Mørke IF C Mørke IF Logo Mørke IF
Rougsø FF C Rougsø FF Logo Rougsø FF
KB 3 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Solbjerg IF 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg IF 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U12 Dr 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 4/3

Teamname LVL Logo Club

U12 Dr 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 4/3

Teamname LVL Logo Club
Nørager bk 1 B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Nørager bk 2 Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
KB 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U11 Dr 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5/3

Teamname LVL Logo Club

U13 PIGER 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10/3 aften

Teamname LVL Logo Club
Auning IF B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

U12 Dr 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 4/3

Teamname LVL Logo Club
KB 3 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
KB 4 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Nørager bk 3 Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
KB 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U13 PIGER 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10/3 aften

Teamname LVL Logo Club

U10 DR 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5/3

Teamname LVL Logo Club
Ravn Arkitektur A
Kolind/Perstrup IF A Kolind/Perstrup IF

U10 Dr 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5/3

Teamname LVL Logo Club
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Hotten tot B
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Rougsø FF B Rougsø FF Logo Rougsø FF

U10 Dr 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5/3

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kolind/Perstrup IF C Kolind/Perstrup IF

U5 - 3 mands Dr 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club

U5 - 3 mands Dr 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club

U5 - 3 mands Dr 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club
Sif Assentoft u5 1 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U6 - 3 mands Dr 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Auning IF C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
SSF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Sif Assentoft u6 1 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Auning IF C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U6 - 3 mands Dr 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 3 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SSF 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF 3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U6 - 3 mands Dr 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club
Kolind/Perstrup /IF C Kolind/Perstrup IF
HEI 1 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Romalt 1 C Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt 2 C Romalt IF Logo Romalt IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vivild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Thorsø C Thorsø-Tungelund Idrætsforening Logo Thorsø-Tungelund Idrætsforening

U7 Dr - 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U7 - 3 mands Dr 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club
Auning IF B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

U8 Dr 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 12/3

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skødstrup SF 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U8 Dr 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 12/3

Teamname LVL Logo Club
AC Norddjurs AC Norddjur
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Auning IF A Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Mørke IF B Mørke IF Logo Mørke IF
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U7- 3 mands Dr 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club
SIF 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U8 Dr 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 12/3

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF 3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Vivild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Langå IK C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Allingåbro if C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U9 Dr 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 12/3

Teamname LVL Logo Club
GIF3 A Grenaa IF Logo Grenaa IF
Rougsø FF A Rougsø FF Logo Rougsø FF

U9 Dr 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 12/3

Teamname LVL Logo Club
TST B TST
GIF2 B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Auning IF B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
SMIFF B SMIFF Logo SMIFF
AC Norddjurs B AC Norddjur

U9 Dr 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 12/3

Teamname LVL Logo Club
GIF1 C Grenaa IF Logo Grenaa IF
Auning IF C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Vivild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Allingåbro if C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
AC Norddjurs C AC Norddjur

U7 Dr - 5 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club
TRIF A
DB Fodbold 1 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB Fodbold 2 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hadsten sk Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vorup fb A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U5 - 3 mands Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club

U5 - 3 mands Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club

U5 - 3 mands Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club

U6 - 3 mands Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club

U6 - 3 mands Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club

U6 - 3 mands Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club

U7 - 3 mands Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club

U7 - 3 mands Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club

U7 - 3 mands Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club

U7 - 3 mands Dr 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club
Romalt 1 C Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt 2 C Romalt IF Logo Romalt IF
Mariager IK C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
DB Fodbold C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Ebeltoft C Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Hadsten SK Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Auning IF B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

U7 Dr - 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/3

Teamname LVL Logo Club
TRIF C

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
3. - March 12 2017

Organisation
Allingåbro IF
Place
Allingåbro hallen
Address
Halvej 4
Postalcode
8961
City
Allingåbro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Allingåbro Ungdoms Cup 2017 map

Tournament overview