Brøndby Vinter IndeCup

Indendørs stævne i Brøndby hallen for Drenge og piger U5-U9 samt Piger U10: U6 spiller 3-mands miksede, der må højst være 5 drenge eller piger med pr. hold og man spiller på halve baner. Der vil ikke være niveau inddeling. U7B og U7C spiller 3-mands, der må højst være 5 drenge eller piger med pr. hold og man spiller på halve baner. U7A, U8 og U9 spiller 5-mands, der må højst være 7 spillere pr. hold. Ved for få tilmeldinger kan niveauerne blive slået sammen. U10 pigerne spiller 4-mands, der må højst være 6 spillere pr. hold. Ved for få tilmeldinger kan niveauerne blive slået sammen. Alle hold er garanteret 4 kampe Der tages udgangspunkt i SBU’s regler I tilfælde af nok tilmeldinger kan der blive arrangeret slutspil for A-rækkerne. Lørdag: Piger U10 (årgang 2007) 4-mands inkl. målmand – DKK 550 U9 (årgang 2008) 5-mands inkl. målmand – DKK 550 Drenge U8 (årgang 2009) 5-mands inkl. målmand – DKK 550 Søndag Piger U8 (årgang 2009) 5-mands inkl. målmand – DKK 550 U7A (årgang 2010) 5-mands inkl. målmand – DKK 550 U7 (årgang 2010) 3-mands ingen målmand – DKK 350 U6 (årgang 2011) 3-mands ingen målmand – DKK 350 U5 (årgang 2012) 3-mands ingen målmand – DKK 350 Der er medaljer til alle. Klubbens konto er Regnr. 5326 Kontonr. 0000 243 777
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-5 (årgang 2012) Mixed 5 350 Søndag formiddag 0 0
U-6 (årgang 2011) Mixed 5 350 Søndag formiddag 5 0
U-7 (årgang 2010) Mixed 5 350 Søndag formiddag 14 0
U-7 (årgang 2010) Mixed 7 550 Søndag formiddag 8 0
U-7 (årgang 2010) Mixed 5 350 Søndag formiddag 15 0
PU-7 (årgang 2010) Mixed 5 350 Søndag middag 1 0
PU-8 (årgang 2009) Mixed 7 550 Søndag eftermiddag 6 0
PU-8 (årgang 2009) Mixed 7 550 Søndag eftermiddag 1 0
U-8 (årgang 2009) Mixed 7 550 Lørdag formiddag 3 0
U-8 (årgang 2009) Mixed 7 550 Lørdag formiddag 4 0
U-8 (årgang 2009) Mixed 7 550 Lørdag formiddag 8 0
U-9 (årgang 2008) Mixed 7 550 Lørdag middag 13 0
U-9 (årgang 2008) Mixed 7 550 Lørdag middag 12 0
U-9 (årgang 2008) Mixed 7 550 Lørdag middag 6 0
PU-9 (årgang 2008) Mixed 7 550 Lørdag eftermiddag 2 0
PU-9 (årgang 2008) Mixed 7 550 Lørdag eftermiddag 1 0
PU-9 (årgang 2008) Mixed 7 550 Lørdag eftermiddag 2 0
PU-10 (årgang 2007) Mixed 6 550 Lørdag eftermiddag 3 0
PU-10 (årgang 2007) Mixed 6 550 Lørdag eftermiddag 11 0
PU-10 (årgang 2007) Mixed 6 550 Lørdag eftermiddag 10 0
PU-7 (årgang 2010) Mixed 7 550 Søndag middag 1 0
PU-7 (årgang 2010) Mixed 5 350 Søndag middag 0 0
PU-8 (årgang 2009) Mixed 7 550 Søndag eftermiddag 0 0

Signetud teams

U-5 (årgang 2012) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-6 (årgang 2011) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-7 (årgang 2010) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
b93 - 1
b 93 - 2
KBU7B1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
VIF 2 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
kastrup boldklub 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Brøndby 5 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB7D B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB7D 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rishøj 1 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj 2 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub

U-7 (årgang 2010) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
kastrup boldklub 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Hellas A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Dragør A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB U7A A

U-7 (årgang 2010) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
VIF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
KBU7B2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj 1 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Brøndby 4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
kastrup boldklub 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Brøndby 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
IF Bytoften C IF Bytoften Logo IF Bytoften
Hellas C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Bramsnæs Boys C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
G77 drengene 2 C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Dragør BC C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

PU-7 (årgang 2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club

PU-8 (årgang 2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

PU-8 (årgang 2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U-8 (årgang 2009) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Fraugde A Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U-8 (årgang 2009) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
BIF b1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-8 (årgang 2009) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Mørkøv IF C Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Brøndbyernes IF 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
IF Bytoften C IF Bytoften Logo IF Bytoften
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-9 (årgang 2008) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
KB 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GVI Blå A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI Hvid A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIK 2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Tårnby Ff A Tårnby FF Logo Tårnby FF
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Brøndbyernes IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyernes IF Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Holbæk A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U-9 (årgang 2008) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
KB 3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B.93 2008 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Brøndby IF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Mørkøv IF B Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Superstjernerne B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
HIK 08 B1 B HIK
Holbæk B2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U-9 (årgang 2008) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
BS72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
FC Holte C FC Holte Logo FC Holte
Holbæk C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tårnby Ff C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Brøndby C Brøndby IF Logo Brøndby IF

PU-9 (årgang 2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

PU-9 (årgang 2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

PU-9 (årgang 2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

PU-10 (årgang 2007) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 1a A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

PU-10 (årgang 2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Tårnbytøserne B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Vallensbæk U10 Guld B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FA2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Bæsterne IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vanløsepigerne 1 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vanløsepigerne 2 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

PU-10 (årgang 2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF -2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Guldpigerne C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Sundby supertøzer C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BK Hekla U10 Piger C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Valbypigerne C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fa 2000 B C FA 2000 Logo FA 2000
Brøndbyernes if C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sorø Freja C Sorø IF Freja Logo Sorø IF Freja

PU-7 (årgang 2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club

PU-7 (årgang 2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club

PU-8 (årgang 2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
28. - January 29 2017

Organisation
Brøndby IF
Place
Brøndby Hallen
Address
Brøndby Stadion 10
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Brøndby Vinter IndeCup map

Tournament overview