Middelfart Sparekasse Cup 2017

Hedensted Idrætsforening inviterer søndag den 21. maj til børnefodboldstævnet Middelfart Sparekasse Cup 2017 på Hedensted Stadion. Stævnet afholdes i forbindelse med den årlige Majfest i Mosen, hvor Tivoli vil være åben fra kl. 13.

Stævnet afvikles efter Fair Play principperne og retningslinjerne i DBU's "holdninger og handlinger". Vi tilstræber at alle får jævnbyrdige kampe, hvorfor der er både A, B og C rækker i U8-U11 drenge. 

Der spilles i følgende rækker: (max 8 hold pr. række (A,B,C) i U8-U11)

Række Niveau Hold Max spillere Spilletid Stævnegebyr
U6 Mix - 3:3 5 1x8 min 350kr
U7 Mix - 3:3 5 1x8 min 350kr
U8 Drenge A,B,C 5:5 7 2x10 min 450kr
U9 Drenge A,B,C 5:5 7 2x10 min 450kr
U10 Piger - 5:5 7 2x10 min 450kr
U10 Drenge A,B,C 8:8 11 2x12 min 600kr
U11 Drenge A,B,C 8:8 11 2x12 min 600kr
U11 Piger - 8:8 11 2x12 min 600kr

 

Alle hold garanteres minimum 3 kampe, (min. 60 minutters spilletid) dog minimum 4 kampe i U6 og U7.

Ved for få tilmeldinger forbeholder vi os retten til at slå rækker sammen eller helt aflyse en række. Spilletiden kan ændres afhængig af antal tilmeldte hold.

Bemærk at U10 Drenge spiller 8:8.

Alle 8:8 kampe dømmes af eksaminerede dommere.

Vi forbeholder os ret til at lukke for tilmelding/sætte på venteliste, når vi nærmer os grænsen for antal hold til stævnet.

Vi benytter online registrering af resultater i U8-U11 under hele stævnet.

Ved for få pigehold, vil holdene blive tilbudt at spille i drengerækken under, hvis pladsen tillader det.

Alle kampe forsøges afviklet i tidsrummet 8:00 - 18:00.

Præmier:

U6 – U7: der vil være pokaler til alle.

U8 – U9: der vil være præmier til alle, og store pokaler til finaleholdene.

U10 – U11: der vil være store pokaler til finaleholdene

Tilmelding foregår via www.staevner.dk senest søndag den 28. april 2017. Tilmelding er først gældende når betaling er registreret modtaget på Reg. nr. 9570 Konto: 11747248. Betaling skal mærkes med række + HoldID Nr fra tilmeldingen på staevner.dk

Evt. spørgsmål rettes til: hif.staevner@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U11 Drenge B Mixed 11 600 5 0
U11 Drenge A Mixed 11 600 3 0
U10 Drenge B Mixed 11 600 9 1
U8 Drenge A Mixed 7 450 5 0
U7 Mix Mixed 5 350 19 0
U6 Mix Mixed 5 350 20 0
U11 Piger Mixed 11 600 0 0
U10 Piger Mixed 7 450 0 0
U10 Drenge A Mixed 11 600 4 0
U9 Drenge B Mixed 7 450 10 0
U9 Drenge A Mixed 7 450 9 0
U8 Drenge B Mixed 7 450 13 0
U11 Drenge C Mixed 11 600 5 0
U10 Drenge C Mixed 11 600 5 0
U9 Drenge C Mixed 7 450 7 0
U8 Drenge C Mixed 7 450 11 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U11 Drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U11 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ammitsbøl Hvid A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold

U10 Drenge B 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
middelfart B B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Sønderris sk B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Give Fremad B Give Fremad

U8 Drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brande 1 A Brande IF Logo Brande IF
VSF A A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
EfB 1 A EFB
Kolding B 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Bredballe IF A A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U7 Mix 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
IF Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Brande IF 3 C Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 1 C Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 2 C Brande IF Logo Brande IF
DIF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Løsning IF 2 Løsning IF
Løsning IF 1 Løsning IF
BIF C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hedensted 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 4 Hedensted IF Logo Hedensted IF
IF Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hatting / Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 6 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 5 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Horsens KFUM Horsens KFUM Logo Horsens KFUM

U6 Mix 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Brande IF C Brande IF Logo Brande IF
Egebjerg IF C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Varde if 2 Varde if
Varde if varde if
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
NBSIF1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hedensted IF 4 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Krudtuglerne Bredballe IF Logo Bredballe IF
Lopperne Bredballe IF Logo Bredballe IF
Sprinterne B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Løsning IF Løsning IF
Horsens KFUM 2 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 1 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
middelfart A A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Hedensted IF 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Sole-Engum A Sole-Engum

U9 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
Vejle Boldklub B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Strib 1 B Strib IF Logo Strib IF
Strib 2 B Strib IF Logo Strib IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF

U9 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg drengene A Egebjerg if
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Billund IF 1 A Billund IF
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Phønix A
Hedensted IF 3 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens

U8 Drenge B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brande 2 B Brande IF Logo Brande IF
Løsning B Løsning IF
VSF B B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Vejle FC B Vejle FC
EfB 2 B EFB
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Kolding B 2 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Egebjerg IF B Egebjerg IF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U11 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ammitsbøl blå C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hedensted 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting - Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U10 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF C Skibet IF Logo Skibet IF
De kongeblå C Løsning IF
middelfart C C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Grejs/Lindved C Grejs/Lindved

U9 Drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TPI 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Billund IF 2 C Billund IF
Strib 3 C Strib IF Logo Strib IF
Vejle Boldklub C C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Løsning IF C Løsning IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U8 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løsning C Løsning IF
Sport24 C
Løsning 2 C Løsning if
Kolding B 3 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Hedensted IF 4 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF C C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Jelling 2 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Hedensted IF
Place
Hedensted Stadion
Address
Jørgensens alle 26
Postalcode
8722
City
Hedensted
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview