Dall/Ferslev IF's Spar Nord Cup 2017

SPAR NORD CUP 2017

Cup'en med medalje til alle spillere.

+ Pokal til vinderholdet i alle finalepujler

Dall/Ferslev IF Fodbold inviterer hermed til Spar Nord Cup lørdag den 22. og søndag 23. april 2017 på Dall/Ferslev Stadion, Klokkevej 49, Dall Villaby, 9230 Svenstrup.
I et dejligt lukket område med panna-baner, multibane og ny opført legeplads, så der plads til leg, når der ikke spilles uden at skulle bekymre sig om biler.


 
Der spilles normalt i følgende rækker:
Lørdag d. 22. april      
U7 drenge 3 mands 1 x 10 min max 5 spillere/hold
U8 drenge 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U9 drenge 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
Søndag d. 23. april      
U6 drenge 3 mands 1 x 10 min max 5 spillere/hold
U8 piger 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U9 piger 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U10 piger 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U10 drenge 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold

 

OBS:
Drengehold må gerne være mix-hold
Det anførte max antal spillere pr. hold bedes overholdt

PULJER:
Indledende runde spilles med 3 hold i hver pulje. Derefter går:

Puljens nr. 1 videre til A slutspil
Puljens nr. 2 videre til B slutspil
Puljens nr. 3 videre til C slutspil.

HOLDGEBYR:
3 mands: 250 kr. – 5 mands: 400 kr.
Gebyret kan indbetales på konto 9296 - 4572622229 eller kontant
på kampdagen før første kamp. Der kan ikke betales med dankort.
Elektronisk overførsel skal mærkes SNC+Klubnavn.

PRÆMIER:
Nr. 1 i alle slutspil får guldmedaljer samt en pokal til klubben.
Nr. 2 i alle slutspil får sølvmedaljer.
Alle øvrige får bronzemedaljer.

REGLER:
Hvor intet andet er anført spilles der efter DBU’s regler

DOMMERE:
Kampene dømmes af lokale dommere.

TILMELDING:
Senest 7.4.2017 – bedes foretaget her på staevner.dk.
Vi sender en mail med bekræftelse på tilmeldingen.
Ved eventuelle spørgsmål kan vi kontaktes via mail til kinifers@gmail.com
eller telefonisk til 9838 3825.
Hvis antal tilmeldte hold overstiger kapaciteten, gælder "først til mølle" princippet.

ANDET:
Der vil være opstillet telt, grillen er tænd og kiosken er åben. Så der mulighed for at købe grillpølser, mad, drikkevarer og godt til rimelige priser.
Med lidt held dukker Frønse op med små overraskelser.

FORBEHOLD:
Arrangøren forbeholder sig retten til ændringer i antal hold pr. pulje, antallet af slutspil, kampenes varighed og andet der er afhængigt af antal tilmeldte hold - eller andre forhold, der gør ændringer nødvendige. Følg med i evt. ændringer på www.dallferslev-if.dk.

Med venlig hilsen
Dall/Ferslev IF Fodbold
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 drenge Mixed 5 400 23 0
U10 piger Mixed 5 400 5 0
U9 piger Mixed 5 400 2 0
U8 piger Mixed 5 400 2 0
U6 drenge Mixed 3 250 20 0
U9 drenge Mixed 5 400 25 0
U8 drenge Mixed 5 400 22 0
U7 drenge Mixed 3 250 34 0

Signetud teams

U10 drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LKB 1 A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB 2 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Vadum if A Vadum IF Logo Vadum IF
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Chang 3 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 1 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
SGIF 1 A Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF 2 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
NFK/VFB 1 B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
Skagen ik A
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
KIF/BSI C Kongerslev IF Logo Kongerslev IF
jarl arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
NFK/VFB 2 B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
Liuf A Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
DFI U10 Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 drenge 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
LKB 2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
IF Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
AaB 2 B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
AaB 1 B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
NFB 1 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
NFB 2 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
AaB 3 C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Sulsteds piger C Sulsted
Støvring 2 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SSK yngste Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Team Hørby Auto Nørager IF
DFI U6 C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening

U9 drenge 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skørping 3 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 1 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Chang B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Sulsted if B Sulsted IF Logo Sulsted IF
Ik frem Sønderup/Suldrup B Ik frem Sønderup/Suldrup
IF Fremad Nørhalne C Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Vadum if B Vadum IF Logo Vadum IF
DFI 1 B Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
DFI 2 B Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Skalborg 2 C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
nibe 2 C nibe bk
Nibe 1 A nibe bk
VFB B Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 3 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Fiduserne B Farstrup Boldklub Logo Farstrup Boldklub
Aabybro IF 2 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro IF 1 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Skalborg SSK B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
If Jarl Arden 2 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
If Jarl Arden 1 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U8 drenge 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Guld drengene C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 3 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
GUG BK 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
GUG BK 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
GUG BK 3 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Asaa/Agersted 1 A Asaa B
Asaa/Agersted 2 C Asaa B
Skalborg 1 Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Skalborg 2 Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
PVSPORT81 C Poulstrup Vrejlev 81 Logo Poulstrup Vrejlev 81
Chang C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Gudumholm if C Gudumholm IF Logo Gudumholm IF
B52 A B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Bmk90 B Møldrup
KB 81 Aalborg B KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
NFB1 B Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
NFB2 B Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
Superheltene B Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
HUG 2 C Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
HUG 1 B Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub

U7 drenge 32 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Chang 1 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 3 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 4 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
HB 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Nibe 1 B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
HB 1 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Nibe 2 B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Sulsted IF B Sulsted IF Logo Sulsted IF
VFB B Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
BI1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
LKB Gistrup 2 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup 1 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Arden 2 C Jarl Arden
Arden 1 B Jarl Arden
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Gug B B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
HI2 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
HI1 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Vestbjerg 01 B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Vestbjerg 02 C Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro Ik 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Farsø-Ullits IK 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø-Ullits IK 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
SSK Yngste Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
If frem Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
If frem Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
DFI U7 C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
SSK Yngste 2 Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
22. - April 23 2017

Organisation
Dall-Ferslev Idrætsforening
Place
Dall/Ferslev Stadion
Address
Klokkevej 49
Postalcode
9230
City
Svenstrup J
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview