MTE Cup

AB Tårnby årgang 2008 inviterer sammen med Mikkels Tømrer Entreprise til MTE Cup d. 28 maj 2017.

Vores årgangsstævne sidste år, havde deltagelse af ialt 50 hold fra Danmark og Sverige og vi arbejder hårdt på at kunne gentage successen.

Stævnet er et U9 stævne for hold i alle rækkerne A, B og C.
Der er plads til følgende antal hold i hver række:
A-række: 20 hold. B-række: 20 hold. C-række: 12 hold.

Stævnet tilbydes også en række svenske klubber.
Alle hold spiller et sted mellem 4-5 kampe i form af pulje kampe og efterfølgende matchningskampe.
Der er pokaler til alle.

Kampe og afvikling:
Alle kampe spilles på 5-mandsbaner efter DBU´s regler.
Der vil være dommere til alle kampe.
 
Tilmelding: 
Jeres tilmelding er først gældende, når vi har modtaget stævnegebyret på den nedenstående konto hos Arbejdernes Landsbank
Regn. 5325
Konto nr.: 0243684
 
Betaling:
I bedes senest 11. maj 2017 betale stævnegebyret på ovenstående konto.
Ved afmelding efter sidste tilmeldingsfrist er det ikke muligt at få indbetalt gebyr retur.
Ved for sen indbetaling af stævnegebyr, forbeholder vi os retten til at slette jeres deltagelse i stævnet.
Pris per hold:
500 dkr - max. 7 spillere pr. hold
 
Parkering:
Der vil være mulighed for parkering ved idrætsanlægget på Ugandavej.
 
Omklædning: 
Børnene bedes møde op i spillertøj, da der vil være begrænset med omklædningsmuligheder.
 
Program:
Vil kunne hentes senest en uge før.
 
Meld jer venligst ved ankomst
I bedes melde jer ved dommerbordet senest en 1/2-time før jeres første kamp. 
 
Spørgsmål:
Har du spørgsmål så skriv til abtaarnby2008@gmail.com
eller ring til:
Holdleder - Lisa Jørgensen: 41 43 83 72
Træner - Jacob von Eyben: 40 19 77 61
 
Vi glæder os til at se jer!
Vh. AB Tårnby årgang 2008

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-9 A Mixed 7 500 22 0
U-9 B Mixed 7 500 22 0
U-9 C Mixed 7 500 16 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-9 A 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tårnby FF A Tårnby FF Logo Tårnby FF
RB06 - 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
AB Tårnby rød 2 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kastrup A A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B93 (1) A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 Sort B A B1903 Logo B1903
AB Tårnby rød A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B1903 Sort A A B1903 Logo B1903
Sundby Boldklub Ajax årgang 2008 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
BSV2008A A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Brøndbyernes IF Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyernes IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U-9 B 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GIF Nike 1 B Gif Nike
GIF Nike 2 B Gif Nike
GIF Nike 3 B Gif Nike
GIF Nike 4 B Gif Nike
RB06 - 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B93 (2) B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AB Tårnby grøn B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
HEKLA Kyoto B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HEKLA United B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Byens Tag B
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
BSV2008B B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Sundby Boldklub Barca årgang 2008 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Roskilde KFUM B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
B1903 Hvid B B1903 Logo B1903

U-9 C 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RB06 - 3 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Vestamager 2 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Tårnby FF C Tårnby FF Logo Tårnby FF
AB Tårnby sort C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Sundby Boldklub Chealsea årgang 2008 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Vestamager C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Bayern München C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B1903 Rød B1903 Logo B1903
B1903 Rød C B1903 Logo B1903
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1903 Hvid C B1903 Logo B1903

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Boldklubben AB Tårnby
Place
Vestamager Idrætsanlæg
Address
Ugandavej 93
Postalcode
2770
City
Kastrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
MTE Cup map

Tournament overview